Nabíjať 1kw je ako tankovat cez hadičku infúzie.
15.03.2023 - 10:48:09
00
Ano, ale keby som mohol tankovat o tretinu lacnejsi nocny benzin cez infuznu hadicku, kazdu noc nakvapkam doplna
15.03.2023 - 10:59:11
14
u nás v DK sú už na lampách nabíjačky. a nič sa nemuselo meniť v zemi, len lampy :) A to sú relatívne výkonné, tuším 22kW AC.
15.03.2023 - 11:01:43
00
Skynet nemozne, ved experti na vsetko povedali, ze to sa neda :P
Will kde je vola, tam je cesta. Poliaci planuju mat v 2033 prvy reaktor a v 2040 6ks. Uvidime ako sa im to podari, ale pri pohlade na to, ako buduju svoje dialnice alebo armadu im celkom verim. Cim vyssia bude cena elektriny, tym viac a rychlejsie sa budu stavat zdroje. Simple as that.
15.03.2023 - 11:30:11
00
peter120 napísal:
Nabíjať 1kw je ako tankovat cez hadičku infúzie.


Vsak mozes aj na 200kW, kludne si daj spravit taku pripojku domov, nik ti nebrani, iba tvoj bankovy ucet.

Sa tu ohanate neustale cenou a neviemcim, kolko z vas si uz spocitalo TCO?

A kolko % z tych, ako tu aj willove ci koho cisla z vyroby benzinu ukazali a poctu reg aut, co najazdia rocne ~3000km, potrebuje a aj jazdieva 200+km trasy?

Nehovoriac o tom, ze priemerny vek benz aut v eu je niekde 7-10r, svk 13r, cize bude kopa aut s vekom 12-20r (eu-svk).... Cize ak sa bavime ze v 2035 sa prestanu predavat nove, tak este v 2045-2055 by jazdili tie auta.... Cize sa bavime o horizonte 25-35 rokov.... Ked ludia budu riesit ako nahradit auta z ktorych drviva vacsina prejde rocne nieco na urovni par tisic km a zrejme 200+km/den je pre nich extra vynimocna udalost
15.03.2023 - 11:35:35
00
ja som chcel povedať, že v slovenských mestách sa parkuje kade tade, nie na krásne vyznačených parkovacích miestach .. a teda veru nie každý sa nabije z tej lampy :P a preto stále vidím riešenie len v tom, že autá mať nebudeme ....

Ale tak mne je to jedno. Ja na elektro mať budem ... ale zároveň v 2035 budem mať veľké deti a hnusne povedané mŕtvych rodičov ... ja keď niekam pôjdem tak si vystačím s batôžkom a nebudem potrebovať veľké auto ak vôbec budem potrebovať nejaké

ešte edit ... ja som práve vodič, čo jazdí málokedy do práce/na nákupy, ale pravidelne víkendovo cez 200 km
15.03.2023 - 11:37:56
00
Vidis, super, a ja som nevodic, ktory by rad chodil na vyletiky kade tade kazdy vikend ale nerobim to - a kvoli peniazom to nieje. Ale proste nemam ten zaludok "pre radost" chodit takto, ked nemam moznost ist "kultivovanou" verejnou dopravou.

Vec sa ma ale tak, ze kazdy sulin si mysli ze je jeho zakl ludske pravo precestovat a prezrat buducnost 5+nasledujucich generacii. A vidime to aj v politike....
15.03.2023 - 11:45:46
04
Tak uz je to jasne. Vymykas sa "beznej populacii" ci uz sposobom zivota, ci nazormi. :-)
15.03.2023 - 11:51:29
00
Pockaj, ako to teda je, na svk je bezne jazdit vlastnym autom 200+km vyletiky kazdy vilend?

Na tom istom svk kde stale len pocuvam ako ludia ledva preziju z ruky do huby a nemozu si dovolit viac ako par tisicove auto a aj to len na uver?

Nebudes skorej ty na fore kde bezna cena bicykla je cez 1000€ vymykanim sa z beznej populacie? (4 biky up-to karbonovy ibis ripley :D)
15.03.2023 - 12:01:01
00
cokupit napísal:
Poliaci planuju mat v 2033 prvy reaktor a v 2040 6ks. Uvidime ako sa im to podari, ale pri pohlade na to, ako buduju svoje dialnice alebo armadu im celkom verim.

no tu je vidno aký máš prehlad :) Poliaci svoju prvú atómku plánujú už desaťročia.. a do 33 si ja myslím že ani nezačnú :) jednak nie je moc niekto kto by to naozaj postavil a dvak stojí to enormné prachy pričom návratnosť investície je velmi otázna..

Nehovoriac o tom, ze priemerny vek benz aut v eu je niekde 7-10r, svk 13r,

zopakujem moju otázku vyššie.. kde je tá ekologická záchrana? Keďže výroba EV má väčšiu eko stopu (s tým tu súhlasí snáď každý) a na jej zmazanie potrebuje čas a kilometre, lenže kým ich nabehá priemerný európan už zháňa nové?
keď to v príkladom preženiem a hneď od dnes vymením všetky nové spalováky za EV tak vzniká EKO-sekera ktorú musím zmazávať X rokov. Lenže keď sa už blížim k 0 tak vzniká sekera nová lebo mením zas auto, konzum nepustí.. ale hej je možné že do toho roku 35 a ďalej sa zmení aj myslenie ludí a už budú potom svoje EV užívať aj viac ako 15-20 rokov..
či mám dakde chybu?
15.03.2023 - 12:02:27
00
A tych atomiek potrebuju poliaci aspon 20 GW. Takze takych 45 reaktorov ako su v Mochovciach. Alebo 20 gigawatovych reaktorov.
15.03.2023 - 12:16:03
00
stanos4 napísal:
Pockaj, ako to teda je, na svk je bezne jazdit vlastnym autom 200+km vyletiky kazdy vilend?

Na tom istom svk kde stale len pocuvam ako ludia ledva preziju z ruky do huby a nemozu si dovolit viac ako par tisicove auto a aj to len na uver?

Nebudes skorej ty na fore kde bezna cena bicykla je cez 1000€ vymykanim sa z beznej populacie? (4 biky up-to karbonovy ibis ripley :D)

Ty mas asi nejake selektivne vnimanie ci co.
Pisal som o tebe, tak co tu poukazujes na Pala. Sam si sa zmienil, ze nie si vodic, necestujes po vyletoch autom, len co je v dosahu verejnej dopravy.
Normalne si ma dostal, pojdem si klaknut do kuta a hanbit sa, ze som si dovolil vyskladat karbonovy bike a mame doma benzinoveho Focusa.
Mimochodom si v teme, ktora sa tyka povacsinou aut, tak preco sa vyjadrujs k niecomu, na com nejazdis a nemas priamu skusenost?
A smiem sa spytat kolko ze to mas rokov? Reagujes totiz ako decko.
15.03.2023 - 12:16:35
00
madbugie napísal:
:D :D :D je úplne jedno, ako to nazveme... auto, ktoré by za normálnych okolností (ešte pred pár rokmi doslova) stálo 15 000 €, stojí stále 15 000 € + 5 000 €, čiže predajná cena 20 000 €, a neskôr to bude stále tých istých 15 000 € + 15 000 € = 30 000 €... (zjednodušene)

jednoduché počty, nazývajme si to ako chceme, ja tomu hovorím eko-výpalné z Bruselu... áno platíme ho aj cene elektriny (ale to je hooodne zdeformovaný a regulovaný trh, aj s emisnými povolenkami), ale nebojte sa únia myslí aj na elektromobily, nakoľko ich hromadným nasadením štáty prídu o ohromné príjmy z daní palivových a iných daní a poplatkov, tak budú aj dane na elektromobily, od kilometra, alebo ako, oni to už vymyslia ;-)

teraz je to v stave riekanky: keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú... ;-)

a nerobte sa taký blbý, že nechápete rozdiel medzi káblikom, ktorý napája 25 - 100 W LED-lampu a "káblikom", ktorý bude napájať 20 automobilov po 5 - 10 kW na tom sídliskovom parkovisku... plus všetko čo s tým súvisí, trafostanice, rozvody atď. až po výrobu (ale to je už ošetrené postupnými úsporami atď)

v panelákoch je problém jednej fázy, hliníkových rozvodov a pod. prechod od plynových sporákov k elektrickým, kde treba minimálne 2 x 240 V vetvu, alebo rovno 3 fázu (aby sme sa zbavili toho zlého plynu, resp. po 40 rokoch končí životnosť plynového potrubia- resp. revízie), keď vymení varnú dosku jeden dvaja nič sa nedeje, ak to spravia všetci, hotovo tma...
tych 240V si meral naprazdno? :lol: dufam,ze v noci
15.03.2023 - 12:25:03
00
tak sorry za preklep: oficiálne 2x230 (myslené 2 sólo káble, pre varnú dosku po 230V) alebo 1 trojfázovku 400 po novom, či ako sa tie čiselká píšu... 220 a 380 po starom? to je jedno...

či mám chápať, že je problém tých 230? naposledy čo som doma meral mi ukazovalo 232 alebo 234 V už nepamätám... môžem skúsiť zmerať 🤣 cez deň a v noci, či je rozdiel... už dávno som nemeral napätie... na chalupe sme mávali tak 15 rokov dozadu problém, jedna fáza padala pod 180 V, sa potom myslím menilo trafo pri družstve...
15.03.2023 - 13:05:08
00
nie nie, v pohode, v sieti kludne mozete namerat aj 245V,zavisi od mnoho veci.To som iba podpichol,lebo meranie sa nema robit naprazdno,ale vzdy v zatazi.Zakladom je "tecuci" prud,lebo neplatime nikdy za napatie ani prudy,platime vzdy sucin ich,cize preto kWh a nie kAh
ofc je 230V a 400V


Naposledy upravil canopus dňa 15.03.2023 - 13:29:13, celkovo upravené 1 krát.

15.03.2023 - 13:26:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up