vadilo by vám obmedzenie rýchlosti na trailoch?
áno 69% [ 42 ]
nie 31% [ 19 ]
Celkový počet hlasov : 61
nikto by to nedodrziaval :)...ani ja :)
07.08.2008 - 19:20:14
00
naco obmedzovat? ved my do lesa nemozeme :) 8) tak pre koho by to bolo
07.08.2008 - 19:34:58
00
miraculix: nejde až tak o to, že rozbiješ seba, ale hlavne o bezpečnosť ostatných ľudí na traili...

stax: babka s nošou mrkvy po mtb trailoch nejazdí a ak aj jazdí lesom, tak ide krokom... mal som na mysli traily, ktoré by boli určené na jazdu na horskom bicykli, boli by riadne označené a zrejme aj s obmedzením chodcov. to, že také traily na slovensku nemáme, je druhá vec.

koki: nepíš nezmysly... do lesa na bajku môžeš, ale len po lesných cestách a značených trasách...

k tomu meraniu: počul som, že práve v usa, kde je rýchlostný limit, sa to aj meria ručnými "radarmi" a aj pokutuje. myslím, že geroy by o tom vedel povedať viac...
07.08.2008 - 19:40:42
00

stax: babka s nošou mrkvy po mtb trailoch nejazdí a ak aj jazdí lesom, tak ide krokom... mal som na mysli traily, ktoré by boli určené na jazdu na horskom bicykli, boli by riadne označené a zrejme aj s obmedzením chodcov. to, že také traily na slovensku nemáme, je druhá vec.


:roll:

keby Saldi na svojom tretom vyjazde sla dolu trailom na svojom spesliku 30km/h bola by pre okolie nebezpecnejsia ako Barenyi na tom istom traile v 30km/h kludne aj na HT

lepsie?


(Saldi - nezabijes ;) )
07.08.2008 - 19:48:25
00
2mar tin: Predbiehaš dobu ako Jules Verne. Keď budú na Slovensku oficiaálne TRAILY pretečie ešte veľa vody. Keď sa toho dožijeme, tak budeme šedivý dedci, ktorí budú radi, keď trail prejdú pešo. Keď to náhodou bude skôr, tak situácia sama o sebe vytvorí možno takúto otázku.
Apropo. Správne postavený trail by mal sám svojou konštrukciou, sklonom, zákrutami limitovať rýchlosť.
07.08.2008 - 19:58:03
00
stax: nie lepšie... ja som nikde nepísal, že sa bude musieť ísť 30kmh... teraz, keď nie je obmedzená rýchlosť, jazdíš všade 70kmh? prispôsobiť jazdu podmienkam a schopnostiam by mal každý. a kto to nedokáže, pre toho sú aj obmedzenia zbytočné...

pisosip: áno, to je pravda. ja som len chcel rozpútať teoretickú úvahu a možno sa niektorí zamyslia nad svojim spôsobom jazdy. ja sám nejazdím vždy úplne ohľaduplne a ani bezpečne - hlavne pre seba (a niekedy sa mi to aj vypomstí) ;)
07.08.2008 - 19:59:27
00
nie lepšie... ja som nikde nepísal, že sa bude musieť ísť 30kmh... teraz, keď nie je obmedzená rýchlosť, jazdíš všade 70kmh? prispôsobiť jazdu podmienkam a schopnostiam by mal každý. a kto to nedokáže, pre toho sú aj obmedzenia zbytočné...

kluuud sa ti snazim vysvetlit preco nie je 30km/h ako 30km/h.

to iste plati pre 40km/h, pre 60km/h(Sulovske luky anyone? :D )

na to aby kazdy jazdil podla podmienok a schopnosti netreba ZIADNY zakaz ani prikaz. na to staci zdravy rozum...
07.08.2008 - 20:03:55
00
len na ten sa nedá vždy spoliehať... preto máme na cestách obmedzené rýchlosti...
07.08.2008 - 20:05:18
00
na lyziach tiez nemas obmedzenu rychlost a tam to smrdi pruserom viac ako na biku uz len kvoli poctu ludi ktori na svahu lyzuju...

povedzme si uprimne porovnavat to s obmedzenou rychlostou na ceste je kapicku mimo...
07.08.2008 - 20:07:29
00
k tomu meraniu: počul som, že práve v usa, kde je rýchlostný limit, sa to aj meria ručnými "radarmi" a aj pokutuje. myslím, že geroy by o tom vedel povedať viac...

uz to vidim, nahodia riadny maskac, pomazu ksicht poastelkami, schovaju sa za krik a budu merat ked tade zar za 28.6min. prejde cyklista ci to dodrzal a ak to nedodrzal tak nasadnu nasluzobne CTM-ka :lol: a bude nahanacka :?: :twisted: :lol: by skoncili velmo rychlo pani policajti
PS : co ak im daju motorky alebo fotaky, ze si nasu SPZ odfotia a potom nam zoberu "riadicak"A BUDEME LEDA TAK KRACAT PESI :lol:
07.08.2008 - 20:10:56
00
no s tými lyžami máš asi pravdu (že nie je obmedzená rýchlosť), ale ak lyžuješ bezohľadne, na svahu je personál, ktorý ťa minimálne upozorní, aby si to nerobil... teda aspoň vo vyspelých lyžiarskych strediskách...
07.08.2008 - 20:12:14
00
obmedzovať bikerov v možnosti jazdiť rýchlejšie znamená zastaviť rast ich schopnosti ovládať bike vo vyššej rýchlosti
07.08.2008 - 20:20:32
00
Je to uplne zbytocne riesit .. ale stou babkou na traile to je klinec :D Ak by to tu bolo tak podla mna obmedzovat rychlost je hlupost lebo tiez si nemyslim ze nejaky bikepolice nebudu v lese ucupeny za krikom s radarom a aj keby tak co mozu si piskat ... je to uplne hlupost aj USA nevie co uz vymysliet :)
07.08.2008 - 20:21:50
00
nice nice, asi tak...
uplna blbost, tak to mozete zamknut aleo este mozete diskutovat do blba...
07.08.2008 - 20:22:03
00
ja si myslim ze kazde nekontrolovatelne obmedzenie je apriori hlupost ... a podobne zakazy ktore by mali vyplivat zo schopnosti sebaohodnotenia a prisposobenia sa situacii su uzz s principu zle zle zle a este raz zle ... ale na druhej strane ak na trajloch budu obmedzenia tak myslim ze vicemene ich budeme dodrzovat aj ked si to nikto neprizna ;-] a zase pankaci pubertiaci a pod ich budu porusovat tiez z principu
08.08.2008 - 08:22:19
00
keyboard_arrow_up