ak hladas 18" velkost a ihned k dispozicii, mozno aj tento stoji za zvazenie/pozretie : https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-al-10.0-sl-1
hmotnostne urcite pod 12 kg, je to sice internetova znacka, ale maju zmluvneho partnera aj na SK (Stupava) , takze aj nejaky lokalny servis je k dispozicii, len cena s dopravou je jemne nad tvoj limit
24.03.2023 - 07:06:40
00
to je obyčajný hliník... a za tie prachy...
24.03.2023 - 07:10:59
00
skynet napísal:
to je obyčajný hliník... a za tie prachy...
nevsimol som si , ze podmienka je karbon...a mozno radsej "obycajny" hlinik s lepsou vybavou ako zakladny karbon s priemernou vybavou...osobne mi to pride vyvazenejsie osadeny bike ako karbon vyskladany z mixu lepsich/slabsich komponentov...
24.03.2023 - 09:06:38
00
Ja som zase za lepší rám s o niečo horšou výbavou(napr namiesto XT - len SLX a pod.) . Predsa, 2kg dolu je super. A komponenty sa dajú ľahšie meniť ako rám.
24.03.2023 - 09:09:24
01
Karbon nie je podmienka, ale asi by potesil ako prijemna zmena . Ten cube race 2023 za 2100 by mozno siel vybavit. Musim ho pozret. Len teda je 17 a 19.. A netusim akema naboje. Ale vahu ma dobru. 10,3kg.. Samozrejme prezijem aj 12.. Je to cele na zvazenie. Aby sim nakoniec neskoncil u crossa , pisal som do jedbeho eshopu ci mi vedia dat zlavu na 22 model. Je vo velkosti akurat pre mna 54. Uz odskusana. Ma teda 12,7 kg ale myslim ze sqele vybaveny..

https://www.kaktusbike.sk/trekingove-krosove-fitnes-bicykle/cube-nature-sl+62544/

Uvidim aka bude ponuka..

Som otvoreny moznosti mtb 29 ci tomu cube nature sl ktore super sedi.
24.03.2023 - 09:25:36
00
Hajtrak Prepac ale ked tak citam tvoje poziadavky tak mi to pride, ze nemas vobec upratane co vlastne chces a stracas sa v tom co je skutocne dolezite a co menej. Vobec napr nerozumiem preco riesis velkosti 17, 19, 21...ved ten udaj je len dlzka sedlovej trubky. Ak aj kupis mensi ram tak to vies kompenzovat dlhsou sedlovkou a naopak. Mas priemernu vysku 178cm, ziaden extrem. Miesto toho aby si sa skor pozrel na udaje ako Reach, Effective top tube ktore ti daleko viac napovedia ci ti dany bike bude sediet. A aj keby si nasiel bike ktory splna tvoje predstavy na 95% ale je povedzme o cosi dlhsi alebo kratsi tak si to vies skorigovat napr volbou ineho predstavca alebo posunom sedla vpred/vzad. Vsetky tieto XC/krosove bicykle maju dlhe predstavce a je tam priestor na korekciu.

Za dalsie...co je lahsie vymenit? Komponent alebo ram? Kupovat bike len preto ze ma o cosi lepsiu vybavu je skolacka chyba. Ak uz si ochotny zaplatit za bike cez 2000 eur a ma to byt bike urceny primarne na asfalt tak nad hlinikom by som ani neuvazoval. 2kg vahovy rozdiel oproti nejakej priemernej hlinikovej kroske ala tento posledny co si sem hodil z Kaktusbiku, je mega velky rozdiel.

Nezachytil som tiez ake rychlosti jazdis po asfalte. Mtb biky maju uz vacsinou 1-prevodnik zatial co krosove stale ficia na 3x. Ak chces na horskom lamat rekordy na asfalte, tak bude ti treba vymenit prevodnik za vacsi a je otazne ci ti to ram toho bicykla dovoli.

Nechcem zniet negativne ale mam pocit ze na to nejdes spravne.
24.03.2023 - 10:28:22
03
skynet napísal:
Ja som zase za lepší rám s o niečo horšou výbavou(napr namiesto XT - len SLX a pod.) . Predsa, 2kg dolu je super. A komponenty sa dajú ľahšie meniť ako rám.

tak ten Radon ma 10,3 kg, to je menej ako na urovni karbonovych ramov so slabsou vybavou, naviac ak si kupim bike za 2000€, tak bud mi tie komponenty stacia, alebo kupim vyssi model, kde tie komponenty uz mam...ja suhlasim, ze ram je zaklad, ale ja sa priklanam k vyberu -radsej poriadny hlinik s vyrovnanejsou vybavou ako ten karbonovy zaklad vyssim podielom zivice C62 a mixom vybavy, predsa len Cube ponuka aj "pevnejsi" karbon C68...je na vyber viac moznosti
24.03.2023 - 11:19:07
00
imajoros"Nezachytil som tiez ake rychlosti jazdis po asfalte. Mtb biky maju uz vacsinou 1-prevodnik zatial co krosove stale ficia na 3x. Ak chces na horskom lamat rekordy na asfalte, tak bude ti treba vymenit prevodnik za vacsi a je otazne ci ti to ram toho bicykla dovoli."
toto istotne stoji za zamyslenie, lebo tu bude velky rozdiel cross/XC...
24.03.2023 - 11:27:17
01
vonmil Ja ti neviem ale na jazdenie po asfalte a nejakych polnych cestach ti skutocne treba top vybavu? Podla mna nie. Predtym ako som si kupil mtb som jazdil asi 5 rokov na krosske do prace + okolie BA a ci som tam mal lacne komponenty alebo som upgradol na lepsie, zazraky sa velmi nediali.
24.03.2023 - 11:45:28
01
treba aj netreba, zalezi co mas na mysli pod "top" , lebo nemyslim , ze to co je na tom Radone je top, ale ma "vyssi" stred, urcite potesi vyssia spolahlivost/funkcnost....ak ti sadne/vyhovuje ram, tak druhe v poradi su podla mna kolesa a brzdy, ci uz pre spolahlivost/ucinnost alebo hmotnost, nasledne dalsie komponenty, ktore mozes menit po opotrebeni...je tazsie najst-kupit bike, kde je kvalitny ram + kolesa+brzdy a slabsou zvysnou vybavou v rozumnej cene, ako karbon s tazkymi kolesami a mixom komponentov, co je velmi bezne, aby to "marketingovo" vyzeralo dobre...ale myslim, ze si mu dobre poradil, aby si ujasnil, co presne chce-potrebuje...lebo nasjt macko-psa ako pise ,nie je idealne riesenie...pisem do temy, nakolko par rokov dozadu som to chcel vyriesit podobne,ked boli na vyber este slusne vybavene krosove bicykle, tak som kupil kros, ale po rokoch som zacal viac po lese brazdit a tam ma krosovy bicykel svoje limity, tak som kupil mtb bicykel, kde je zase velky rozdiel ak idem po asfalte...
24.03.2023 - 12:40:08
01
ešte je možnosť si bajk zložiť.
24.03.2023 - 12:42:55
00
myslim, ze vo vedlajsej teme"Trekovy bike v XT vybave" mu manila nasiel idealnu variantu...sice jemne nad 12kg a hlinik, ale zaujimava ponuka skladom
24.03.2023 - 12:56:51
00
Imajoros mas pravdu nemam ten zaklad ujasneny. A chcem sa dobre rozhodnut..

https://kolo.cz/clanek/merida-crossway-tfs-900-v-2008

Aktualne jazdim tuto meridu, nic mi na nej nevadi, len som po 13 r chcel uz novy bike. Merida bola 48, cize zrejme mensia ako mala byt, sedanku som mal 26 cm vytiahnutu. Mala tusim 11,9kg. Najmenej som na nej dal 500 rocne, posledne 3 roky 1200, max 1500 rocne. Od 20 km do 40km pocas dna. Max 80.

Najcastejsie som jazdil 36 a 13 vzadu. Polna asi 36 a 15. Po ceste 36 -13 a 36-11 tak na polovicu. Sem tam 48 a 13 a 48 -11 par krat tie najtazsie prevody vynimocne.. Z tohto pohladu by stacil 1 prevodnik 36/10. Teoreticky asi aj 32/10

Chcel som to nahradit tymto :

https://www.bike-discount.de/en/radon-scart-light-10.0-1
Scart 10 v 52 uz nie je, aj tak sa mi zdal maly.

A este prichadzal do uvahy canyon v M ci L.

https://www.canyon.com/cs-sk/hybridni-kola/trekingova-kola/pathlite/pathlite-al/pathlite-7/2794.html

To cube z kaktusu je cele na XT. Co 95% crossov nie je. Ano mohlo byt lahsie a mat kepsiu vidlu. Tak mi nepride ako priemerny bike.. O to ale nejde.

Tiahlo ma to k tomu pathlitu 7. Len nasledne mi par ludi povedalo ci chcem davat za krossa 1600-1700 ked si mozem kupit mtb 29 popripade aj v karbone za o 300-400 viac..A dat nan uzsie plaste, budem mat lepsiu vidlu, zmenu a pod..

Tak som si aj povedal ze by to bola mozno fajn zmena. Tak preto ten nazor nie je uplne vyhraneny. Bol najprv opat na cross ale postupne som ho zmenil , ze mozno preco nie 29inu mtb..

P.s bol som v predajni cube c 62 race L je akurat.

https://www.cube.eu/sk-sk/cube-reaction-c-62-race-flashgrey-n-red/516300

Toto race viem mat za 2000 rovnych. Myslim ze nic lepsie nevymyslim. Za 40€ mi tam vedia dat 34 zubovy tanier Deore, alebo za 75€ 36 zubovy tanier XT. Ten 32 zubovy povodny novy mozem predat za 20ku..

Bike je pocitovo lahky. Tusim 10,3 kg.
Neviem ci nieco lepsie za 2000€ vymyslim..

Uz si to chcem utriast konecne cez weekend.


Tak tak v skratke..


Naposledy upravil Hajtrak dňa 24.03.2023 - 14:33:29, celkovo upravené 1 krát.

24.03.2023 - 13:10:40
00
Hajtrak Ja by som siel urcite do karbonoveho mtb. Das nan tensie plaste a mas +- krosovy bike. Ak by ta to neskor tahalo aj do lesa tak staci vymenit plaste a si OK. Pri krosovom biku si ozaj limitovany len na ten asfalt a lahucky teren. 1-prevodnik nebude problem kedze podla toho co si napisal nemas ambicie to nejak rychlostne hrotit. Vahovo na tom bude ten karbon mtb vyrazne lepsie. Ten hlinikovy Cube Nature SL z Kaktusbiku ma v popise 12,7kg. Dost mozne ze to je vaha toho bicykla v najmensej velkosti a bez pedalov. Rataj teda ze ten bike moze kludne mat aj 13,5kg. Vobec by som sa tomu nedivil. Ak by si ho chcel odlahcit tak ta to bude stat len dalsie peniaze (a nie malo).

Celkovo mi to vychadza, ze si v podstate hobby jazdec ktory ani rocne nenajazdi vela km. Ten lahky/tuhy ram v kombinacii s priemernymi komponentami ti spravi lepsiu sluzbu a da ti podla mna lepsi pocit z jazdy ako luxusne komponenty na o 2kg tazsom bicykli. Moj nazor..
24.03.2023 - 14:29:32
01
Imajoros,

Hej hobby. To je okolo 1000 max 1500 rocne. Jazdenie pre pre radost.

Rozhodol som sa ,ze karbon bude dobra volba. Myslim ze xt brzdy, fox vidla, xt prehadzovacka aj nskoniec to slx radenie su celkom fajn. Ostatne tiez nie je katastrofa.
V predajni stoji 2200. Kamaratsky sa viem dohodnut na 2000 rovnych mimo pokladne.. To je myslim dobra ponuka...Zrejme nic lepsie za 2ku nevyriesim..Plus mam to 500 m od domu, zar a pozar servis za polovicu..

Mozno na zaciatok netreba ani ten 32 zubovy tanier hned menit. Alebo radsej hej ? Ak ano, Ktory 34 deore ci 36 xt ? Deore robia max 34.

COMPONENTS
REACTION C:62
FRAME
RÁM
C:62® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, ARG2, Tapered Headtube, PressFit BB, Boost 12x148mm, Internal Cable Routing, Dropper Post Ready

SUSPENSION
ODPRUŽENÁ VIDLICA
Fox 32 Float SC, 2-Position Remote Lever, Tapered, 15x110mm, 100mm

DRIVETRAIN & BRAKES
BRZDY
Shimano XT BR-M8100, Hydr. Disc Brake (180/160)

ZADNÁ PREHADZOVAČKA
Shimano XT RD-M8100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed

RADENIE
Shimano SLX SL-M7100-I, Direct Attach

STREDOVÉ ZLOŽENIE
Shimano BB-MT500PA, 92mm Pressfit

KĽUKY
Shimano Deore FC-M6100-1, Boost, 32T

KAZETA
Shimano Deore CS-M6100, 10-51T
REŤAZ
Shimano CN-M6100
24.03.2023 - 15:12:58
00
keyboard_arrow_up