Ahojte.
Ma tu niekto osobnu skusenost s nejakym obalom (neoprenovy alebo hocijaky iny alebo plachtu) ktory natiahnem na bike pri preprave na taznom? Idealne ak by schoval aj dva.
Tu na eshope vidim neoprenovy na spodnu polku co je fajn ale ked sa ide v blate a bordeli tak by som to chcel mat ciste cele nielen pohon a kolesa.

Akakolvek osobna skusenost je vitana. Dakujem
03.04.2023 - 20:25:47
00
Za cim to chces mat? Volakedy som to riesil, kupil som oj obal co sa dava za karavany, ale aj napriek tomu, ze mam velke auto, tak to robi plachtu na kolesach a celkovo som z toho mal zly pocit.

Mam nieco velmi podobne ako toto: https://www.obelink.nl/obelink-achterzijde-luxe-fietshoes.html
04.04.2023 - 09:40:30
00
matko001 za mensim suv (corolla cross) bike je sice maly (Sko) ale trcat bude. Volnu plachtu/igelit by som preto vylucil. Celoobal od Montone za 100€ sa mi zda udrbana cena. Len nechce sa mi cistit pohon, kotuce , rajdy a vsetko po 100km cesty. A to este nehovorim ked pojdem nejakymi dierami kde je prachu plna rit.
Asi naozaj ankoniec dam kombo od Force (na pohon a zvlast na rajdy a sedlo - ten sa ma sice pouzivat pri vozeni na streche ale bude robit mensi odpor vzadu a aspon ten rozvireny prach nebude sa usadzat). S tymi “jednotlivymi kusmi” - rajdy, pohon nemas skusenosti? Dakujem
04.04.2023 - 12:57:11
00
Nie, kúpil som len hento a veľmi rýchlo som pochopil, že tadiaľ cesta nevedie.

V lete to nieje problém - bordel z cesty ja väčšinou menší ako bordel z jazdenia, plus to robí taký nejaký efekt, že je ten bike menej zašpinený ako samotné auto bez nosiča.
Ale v zime som mal pocit, že mi soľ zožrala niple zvnútra.
04.04.2023 - 14:29:02
00
Diky za odpovede. Pocas zimy ale po zime jazdim len v okoli a teda tento problem odpada. Ale usetril si mi nejake eura za drahy potah ktory by bol v konecnom dosledku nakkt. Kazdopadne skusim aspon ten potah na pohon (teraz som ho niekde videl za par eur od Force).
04.04.2023 - 20:50:52
00
Nemám odskúšané, ale ak by som kupoval tak by som išiel do výrobcu Monton. Tomáš Višňovsky ma s nimi spoluprácu, takže to šunt nebude.
04.04.2023 - 21:08:09
01
https://www.montone.cz/
04.04.2023 - 21:09:42
01
Ale stále to bude fungovať ale plachta a tlačiť na bike zboku.

Najlepšie je to pár krát vyskúšať bez toho a uvidíš.

Môžem povedať, že moje biky si užili solídne tisíce km na nosiči a okrem tých niplov sa im nič nestalo.


Pre predstavu - len na dovolenku SK + CZ + okolie a späť to je nejakých 4000km a robím to s bikom aspoň 1x ročne posledných 10 rokov + samozrejme keď idem niekam do Nemecka alebo podobne jazdiť a nejdem sám, tak ide na nosič.
04.04.2023 - 22:56:15
00
keyboard_arrow_up