Naucit sa po finsky si odskrtavam z todo
04.04.2023 - 16:04:52
01
uz vies? :D
04.04.2023 - 16:11:49
00
triki napísal:
tak šulin má nového marketéra ktorý pomohol štbákovi babišovi úplne sa znemožniť.je to na dobrej ceste.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/marek-prchal-slovensko-sas-saska-richard-sulik_2304031313_jgr


Az na to ze tento marketer dostal babisku na vyslnie… babiska si to posral sam… ked nepocuvas rady marketera, a robis vsetko pre to aby si sa znemoznil, to ze sa znemoznis nieje to chyba marketera…
04.04.2023 - 16:16:15
01
juju_pepe napísal:
Myslis, ze pri nadychu sa spotrebuje vsetok kyslik?
My vdychujeme 21% o2 vo vzduchu a vydychneme vzduch ktory ma 16,5%. Pomer CO2 je 0,04% vs 4%.
Ked zacne byt vo vzduchu cca 7% CO2 zacina byt velmi zle. Clovek umiera pri 10%. V tom momente sa vo vzduchu nachadza stale dost kyslika na prezite, akurat ze co2 sa naviaze na hemoglobin lahsie ako o2.

Keby to bolo takto, tak ide benzin do motora a potom pojde cast spat do nadrze, akurat tam pojde aj CO2, ktore akosi dusi ohen v motore. :D

sorry za OT


Nechcem tu spamovať biochémiou, ale CO2 nereaguje s hemoglobínom, ten výrok platí pre CO (oxid uhoľnatý). CO2 nie je v pravom slova zmysle toxín, ale človeka jednoducho od istej koncentrácie zadusí. Keď človeka priduseného CO2 zoberieme na čerstvý vzduch, zotaví sa vcelku ľahko (ak nedošlo k poškodeniu mozgu nedostatkom kyslíka) a nebude mať príznaky otravy.

Koniec offtopicu.

Pokračujme na dnes aktuálnou captchou:

Prílohy:

Finnish snipers.jpeg
Finnish snipers.jpeg 184.8 KiB thumb_up0thumb_down

04.04.2023 - 17:10:26
01
Možno má Fínsko šikovných ostreľovačov, my však máme 40tisíc odopieračov (vojenskej služby). To znamená viac ako 70 chlapov s lopatami na každý 1 km celej našej východnej hranice. A s takou silou je treba počítať.
04.04.2023 - 17:57:34
09
Neviem co je povazovane za nasu vychodnu hranicu, ale ked je to ta s Ukrajinou (98 km), potom mame v prepocte na km hranice vyse 400 lopatakov. Super, to je iba 2,5 metra na jedneho! To maju vykopane za moment a potom mozu chcimirovat. Nepochybujem o silnej korelacii medzi tymito dvoma skupinami.
04.04.2023 - 18:12:03
05
Pali65 napísal:
Nechcem tu spamovať biochémiou, ale CO2 nereaguje s hemoglobínom, ten výrok platí pre CO (oxid uhoľnatý).

viaze sa
https://en.wikipedia.org/wiki/Carbaminohemoglobin
04.04.2023 - 18:19:09
00
juju_pepe
Ja rozporujem toto tvoje tvrdenie: "co2 sa naviaze na hemoglobin lahsie ako o2"

"Thus, one hemoglobin molecule can transport four carbon dioxide molecules back to the lungs, where they are released when the molecule changes back to the oxyhemoglobin form."

To CO2 sa transportuje z tkanív krvou do pľúc, kde by za normálnych okolností prebehla samovoľná reakcia s kyslíkom, ale ak ten vytesní vysoká koncentrácia CO2, tak k tomu nedôjde. Naviazanie CO2 na hemoglobín je výsledkom látkovej výmeny v tele, nie nadýchaním sa vysokej koncentrácie CO2 vo vzduchu. Nevyjadril som sa úplne presne, ale pointa je, že stykom s CO2 nedochádza k ničomu nefyziologickéhmu, nejde o otravu. Kyslík ľahko nahradí CO2, to neplatí, ak sa niekto nadýcha CO, lebo potom už sa tam kyslík nenaviaže.

Ale nechajme tak, toto nemá nič s politikou.
04.04.2023 - 19:03:02
00
IngVisitor napísal:
Neviem co je povazovane za nasu vychodnu hranicu, ale ked je to ta s Ukrajinou (98 km), potom mame v prepocte na km hranice vyse 400 lopatakov. Super, to je iba 2,5 metra na jedneho! To maju vykopane za moment a potom mozu chcimirovat. Nepochybujem o silnej korelacii medzi tymito dvoma skupinami.


Suhlasim :) 2,5x1x1,5m hadam da clovek za dva dni na pohodu :)

A potom mozu s chlebom a solou vytat tych vysnivanych ruzzov 🤣🙈
04.04.2023 - 19:03:10
01
Vyťať či vítať?
04.04.2023 - 19:17:24
07
Proste neprejde ani muž s brašňou!
https://m.youtube.com/watch?v=JYzGSDOz_bw
04.04.2023 - 19:22:57
00
Pali65 napísal:
juju_pepe
Ja rozporujem toto tvoje tvrdenie: "co2 sa naviaze na hemoglobin lahsie ako o2"

"Thus, one hemoglobin molecule can transport four carbon dioxide molecules back to the lungs, where they are released when the molecule changes back to the oxyhemoglobin form."

To CO2 sa transportuje z tkanív krvou do pľúc, kde by za normálnych okolností prebehla samovoľná reakcia s kyslíkom, ale ak ten vytesní vysoká koncentrácia CO2, tak k tomu nedôjde. Naviazanie CO2 na hemoglobín je výsledkom látkovej výmeny v tele, nie nadýchaním sa vysokej koncentrácie CO2 vo vzduchu. Nevyjadril som sa úplne presne, ale pointa je, že stykom s CO2 nedochádza k ničomu nefyziologickéhmu, nejde o otravu. Kyslík ľahko nahradí CO2, to neplatí, ak sa niekto nadýcha CO, lebo potom už sa tam kyslík nenaviaže.

Ale nechajme tak, toto nemá nič s politikou.

Veru, nechajme 😉
04.04.2023 - 19:33:55
00
Príde pán doktor a vysvetlí vám to.
Doktoréééé, máte práááci !!!!
04.04.2023 - 20:26:40
00
Kaslat na to, uznavam, ze je mozne ze som sa mylil. :) Jsi to predstavujem tak, ze CO2 sa lahsie naviaze na hemoglobin, ale dost zalezi na pomerosch s kyslikom vo vzduchu. T.j. ked prides na cerstvy vzuch, tak je toho kyslika vo vzduchu viac a je vacsia sanca, ze vyrazi co2 z vazby s hemoglobinom, ako ked je napr pomer 1:1. Ved aj COcka sa tak zbavujes, akurat dychas takmer cisty kyslik pri vyssom tlaku. CO ma ale o dost silnejsiu vaznu.
A fakt uz dost, kludne to niekto radsej, presunte niekam do temy cyklo -biochemia 🤣
04.04.2023 - 21:10:00
00
CO2 sa dobre naviaže na H2O a je to fajný nápoj zváračov - sódovka :)
04.04.2023 - 22:17:20
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up