quasimoto
V prešove 150kw viac kusov, v Poprade je 150KW, v L. Mikuláši aj Tesla supercharger, na Kozom vŕšku v Ivachnovej 2x150kw, Pred Ružomberkom na OMV a pod...
potom pri lidli sú 50kw keby bolo najhoršie, aj v Hrádku aj v RK aj v BB aj v DK kdekolvek.


Naposledy upravil skynet dňa 04.04.2023 - 17:46:33, celkovo upravené 2 krát.

04.04.2023 - 17:43:07
00
Hovorim priamo na hlavnom tahu bez odbacania na vedlajsej cesty.

Prva z KE je ten Ruzomberok a potom Zvolen
04.04.2023 - 17:45:37
01
Preto robim vsetko co mozem aby som nenafasoval elektro :D musim stihnut do leta vyjadzit sluzobne aby som stihol objednat este posledny diesel.
A ten budem drzat ako hluchy dvere. Jak pise quasimodo ako 2 auto do rodiny a ak mas rodinny dom ok,
Ale aby som chodil nabijat auto niekolko km od trasy po ktorej by som nesiel, alebo aby som chodil na miesta na ktore by som nechodil aby som ho nabijal mi pride na hlavu.
Mam svoje auta rad, ale aby som im venoval viac casu ako je realne potrebne... na toto fakt nemam cas
04.04.2023 - 19:36:34
015
Treba si vydupať v práci nabíjačku a okrem dovolenky to nebudeš riešiť
04.04.2023 - 20:02:55
00
Ma to jeden hacik.

Prave ti zamestnanci, ktori jazdia najviac, sa velmi nezdrziavaju v sidle firmy.
04.04.2023 - 20:15:23
02
Zoidberg napísal:
Doma travim viac casu ako na pumpach, takze ked budem mat EV na dvore, budem tankovanim travit menej casu, ako travim teraz so spalovakom :)

Hm, a potom sa vyberieš do Chorvátska... Minulý týždeň, 720 km, o pol siedmej ráno sme vyrážali, o pol štvrtej už ubytovaní išli pretočiť nožičky. Ty by si v tom čase asi ešte hľadal niekde na chorvátskej dialnici nabíjaciu stanicu. Sú, nehovorím že nie, ale tak 1 max. 2 na čerpaciu stanicu, občas žiadna alebo dobre schovaná).
04.04.2023 - 20:26:30
03
skynet napísal:
tu sú hlavne ľudia zadubený :D


Pravda, ty si jasný dôkaz svojho tvrdenia :D
A píše sa zadubení ;)
04.04.2023 - 20:27:37
03
Jo. Sekol som sa. Trafená hus zagágala
04.04.2023 - 20:34:10
00
skynet napísal:
tu sú hlavne ľudia zadubený :D
aktuálne nie je problém s nabíjaním.
https://nabky.com/

ozaj to nie je problém :-) pozrel som si Košice sídlisko Nad jazerom cca 25 000 obyvateľov predelil som / 5 = jedno auto, ak zoberiem napr, že 5 % bude E FAKT nie je problém :-)
04.04.2023 - 20:55:21
00
Nie kazda nabijacka, co je na nejakej mape je aj realne verejnostou pouzitelna, pripadne ze je non-stop k dispozicii.

Okrem nabijaciek, ktorych primarny ucel je verejne nabijanie, tam su aj nabijacky sukromnych firiem (napr aj dilerov aut), ktore nemusia byt pre verejnost dostupne, pripadne mimo otvaracich hodin nie su pristupne (zamyka sa areal).

My sme vo firme mali tiez najprv verejne pristupnu, zo zaciatku dokonca aj zadarmo, no kedze potom cim dalej tym viac boli obsadene cudzimi autami a nedali sa nabijat firemne, tak sa zrusilo ich poskytovanie pre verejnost.
04.04.2023 - 21:04:20
00
No nabíjať sa dá aj v Želiezovciach...
Ale použitie eauta na dlhšiu trasu je nereálne. Jedine vzdať sa potreby vlastniť a začať zdieľať. Že pri nabíjačke ťa čaká ďalšie plnenabité auto.
04.04.2023 - 21:54:09
00
A tych aut tam bude hromada/dostatok pre vsetkych vzdy, nonstop...resp objednavat vopred...same svetle zajtrajsky
04.04.2023 - 22:05:00
01
JoKo napísal:
Hm, a potom sa vyberieš do Chorvátska... Minulý týždeň, 720 km, o pol siedmej ráno sme vyrážali, o pol štvrtej už ubytovaní išli pretočiť nožičky. Ty by si v tom čase asi ešte hľadal niekde na chorvátskej dialnici nabíjaciu stanicu. Sú, nehovorím že nie, ale tak 1 max. 2 na čerpaciu stanicu, občas žiadna alebo dobre schovaná).

Uprimne, vobec ma ta predstava nedesi. S dietatom by som aj tak netahal 700km nasupu (ved to ani sam), takze tie dve cesty za rok by som pokojne naplanoval s obedom a neskorsou kavickou. Ale ja si to zjednodusujem este viac a do Chorvatska proste nejazdim.
Ja vam tie EV netlacim, chapem, ze pre mnohych ludi by to znamenalo znizenie sucasneho komfortu a pre niektorych znemoznenie sucasneho fungovania. Viem, ze este nemame infrastrukturu na uplny prechod na elektricke auta. Sam nad EV tiez uvazujem (zatial) len ako nad druhym autom v kombinacii s domom. Ale nemam pocit, ze masaz elektromobilmi je taka strasna, ked na kazdu zmienku o vyhode elektroauta pripada 20 rozhorcenych stamngastov Makarskej.
04.04.2023 - 22:42:13
05
ak sa bavime o druhom tretom aute do rodiny... za kolko dnes zozenies novy prakticky elektromobil. Nebavim sa o dacii spring... Cize nie osobne auto co sa zmesti do ineho osobneho auta. Nieco velkosti vw golf.

EDIT: to sa uprimne pytam. nevysie*am :). Je nieco take co ma dobry pomer cena protihodnota? alebo zvazuje tu niekto realne nejaky konkretny kusok?
04.04.2023 - 23:03:23
00
Ako dobru cenu ma vzhladom ku velkosti Citroen e-C4 ak clovek nepotrebuje dlhy dojazd, nejakych 32-33 tis.
Pripadne nove ID3 od 38 + nejaka zlava u dilera a clovek je na cca 35 € s modernejsim autom ako C4.

Teraz je za super cenu aj VW ID.4 co je uz vyrazne vacsie auto a je za akciovych 39 tis €.
04.04.2023 - 23:13:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up