prepac branomelis, ale rypnem si - co, aky mas pocit z jazdy na luxusnych CS loziskach ktore si nakoniec vylisoval a nahradil nejakymi obyc skf ci cim?
https://www.mtbiker.sk/forum/post1700819.html#p1700819

To ze sa ludia bavia na 100 stranach "technicky a k veci" zdaleka nemusi implikovat ze to je aj realne technicky a k veci. A uprimne, tuna na fore je to casto tak ze:
- pravdaze nemame s tym skusenosti a ako spravni slovaci vsetko rovno ofrfleme
- alebo niekto ma peniaze, a pravdaze ked uz tie peniaze minul tak to je najsamplepsia vec a vlastne sa prisiel len chvastat....
- alebo pravdaze ako spravni "vimsicko" si malokto prizna chybu, ludia sa sem realne nejdu nieco dozvediet ale len hadat, aj ked vedie velke H - a to uz ci zo strany ludi "ako ty", alebo "opacneho tabora"
- dalsie faktory akoze: "pocit" vs "cisla", alebo technicka (ne)zdatnost...

z rukava by som ti vedel povedat dost vela diskusii kde som sa tu na fore zapojil a len mi hlava ostava stat....
05.04.2023 - 12:27:37
20
stanos4
Ceramicspeed stred bol super a ešte by sa dal použiť, ale chcel som skúsiť iný, tak som šiel na Kogel - ten nebol tak presvedčivý, tak som nechal len KOGEL misky a do nich som nalisoval SKF ložiská a to jazdím teraz na HT, ale na HT už nemám nároky. Na Treku mám BB92 čo je dosť divný stred s malými ložiskami, takže tam je lepšie používať dvojradové ložiská. CS neponúka pre tento typ dvojradové ložiská, takže používam Enduro DRF3041. Teraz som prešiel ale na kľuky SRAM X01 s rozhraním DUB a dal som tam redukcie - toto riešenie, ale nebolo možné dobre vyladiť nastavovačom vôle, tak ...a teraz sa podrž....zakúpil som si mnou nenávidený a opľutý stred SRAM DUB bottom bracket za 40 eur :) :) V stave nového môžem po jednej jazde napísať : Ide PEKNE ?‍♂️
05.04.2023 - 12:41:07
01
Stano4 a ako tvoj prispevok prispel ku kvalitnejsiemu obsahu :) aspon keby bol vtipny
05.04.2023 - 12:43:21
01
No jak asi - v technickom aspekte nijak moc/vobec. Narazal som len na branove povzdychy nad technickou kvalitou nasich prispevkov, ze nech da troska napr aj sebareflexie. Coz mozno dal, neviem celkom ako chapat jeho prispevok o kogeli a srame :). Lebo na jednu stranu sa tu ludia hnevaju ked nieje dost technicke nieco,na druhu stranu ked sem niekomu dam link na technicke clanky, fyzikalne zakony, recenzie, testy, odhady.... tak neraz dostanem akorat tak vpodstate nadavky/urazky. Nehovoriac ked si od niekoho vypytam podklady na ich tvrdenia...

Ked sme uz pri tom lto, ked ani tebe nedalo aby si si nerypol do mna, stale neviem preco si pomazal svoje mudrosti o napr zfs a rsync? :D
05.04.2023 - 12:51:41
00
prejavuje sa problem odlivu ludi co sa tak bavit vedeli. este pred par rokmi sa tu vedela strhnut vecna technicka diskusia. mtbbiker je uz skor socialna siet, na technicku otazku mas problem dostat odpoved. navyse vacsina tech. otazok sa opakuje donemoty - hladanie uz skoro nikto nepouziva.
05.04.2023 - 14:14:47
018
Stare dobre casy su v *****😀
05.04.2023 - 21:06:06
01
Spomienkový optimizmus v priamom prenose
05.04.2023 - 21:12:41
00
Výraz spomienkový optimizmus sa v poslednom čase nejako často omieľa. Nechcel by som byť v koži človeka, ktorého mozog to negatívne z minulosti nevytesňuje alebo neukladá na úplny spodok pamäťového média.
05.04.2023 - 21:25:53
00
Mna akurat vcera napadlo ze naco sem vlastne este chodim. Kedysi som sa tu dozvedel vela veci, teraz sa tu ludia urazaju a zosmiesnuju. Uroven hodne klesla a lepsie to uz nikdy nebude, lebo je taka drbnuta doba.
05.04.2023 - 22:07:07
09
Bohuzial je to tak, ale je to aj na inych, uplne inak zameranych forach a hlavne v komentaroch. Preto som presiel do rezimu "internet je len na pozeranie". Sem tam este cosi napisem ale oproti tomu, aky som bol kedysi aktivny v pisani po roznych forach, je to skoro na nule. Presne koli vsetkym tym chytrakom, ktori sa nevedia spravat a maju navod na zivot. Je to potom ale skoda pre tych, ktori sa koli nim nedostanu k pomoci.
06.04.2023 - 06:48:51
017
Hack3r Z tohto dovodu mam uz dlhsie len nejakych 20tem medzi oblubenymi a chodim sem len cez ten odkaz, ale zda sa ze aj to zredukujem. To uz tu vsak mozem postupne zabalit... :?:
06.04.2023 - 08:01:04
01
inak kedy tu boli tie staré dobré časy? lebo ľudia sa tu urážali a zosmiešňovali aj pred 10 rokmi, akurát tu bolo možno vtedy viac takých čo ozaj čosi vedeli.. mne najviac vadí ako tu funguje, resp. nefunguje moderovanie... na jednej strane nejaké prehnané moderovanie a zbytočné presúvanie príspevkov aj z tak offtopic tém typu počasie (a to by mohla byť k tomu dalšia OT téme či napríklad kedy prezuť gumy je viac moto téma alebo počasia :D ) alebo mi včera mierne OT príspevok presunuli do témy ktorú mám v koši kvôli ivanovi (stavím sa že nie som tu vonkoncom jediný) a to je tiež jeden z problém prečo tu napríklad taký človek je stále trpený... na druhú stranu sa tu nemoderuje, viď táto téma, kde už sú to tri strany OT (mne to nevadí), sporadicky nahlásim nejaký zbytočný príspevok, ktorý buď uráža alebo chce len vytvoriť flame a tiež sa s tým nič nedeje.
06.04.2023 - 08:37:10
01
čo sa techniky týka si už nepamätám ... ale pred zhruba 10 rokmi tu bola komunita čo sa stretávala v krčme aj na výjazdoch, komunita si organizovala "bike campy" ... teraz je to všetko oveľa väčšie a oveľa neosobnejšie a namiesto spišcampu, varína alebo bb-zvcampu tu máme ... vlastne čo tu máme?
06.04.2023 - 09:12:29
07
z fora nic, mtbiker ako taky podporuje zavody. Este pred par rokmi sme mali aspon raz rychle stretnutie na zeleznej a o rok neskor zase na bielom,
06.04.2023 - 09:18:02
00
lapaloma: a este aj nikomu sa nechce jazdit dlhe vyjazdy po kopcoch alebo nosit po cucoriedkach, secja by len dolekopcom jazdili a na ebikoch sa vozili :lol: :D
06.04.2023 - 09:23:39
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up