Práve skladám Comp S3. Výbava v pohode fajnová, nevidím tam žiadny nedostatok 👍
keby som moc špekuloval, tak výmena bŕzd za Shimano 🤷‍♂️

Prílohy:

20230405_154525~2.jpg
20230405_154525~2.jpg 222.26 KiB thumb_up0thumb_down

05.04.2023 - 19:22:12
04
Zvladne ten ram aj pravidelne tazsie enduro jazdenie-skoky, pripadne bikepark obcas,alebo je to vyslovene trail bike a na tazsie veci treba Kenevo?
05.04.2023 - 19:47:26
00
Mne sa jazdilo lepšie na Leve a zdvihy 160/150 sú celkom dosť na také "mediumenduro". Nie je bikepark ako bikepark, tak to neviem jednoznačne povedať, ale napr Mišo Kolar jazdí na Leve 🤷‍♂️
05.04.2023 - 21:34:25
02
Marek74 napísal:
Práve skladám Comp S3. Výbava v pohode fajnová, nevidím tam žiadny nedostatok ?
keby som moc špekuloval, tak výmena bŕzd za Shimano ?‍♂️

Hej mas pravdu. Na tie brzdy su neni moc dobre recenzie. A hlavne pri vahe okolo 100kg vodic :)
05.04.2023 - 23:17:40
00
Jazdím CTM Switch Pro 2022 XL (mám 92kg) a kamoš (104kg) S5 má Levo Comp a určite Levo má lepší premyslený rám, už len sedlovka sa dá dať hlbšie zadná stavba je kratšia.., Levo má o dosť nižšie stred takže občas chytá kamene ale zas je o to stabilnejšie v technických pasážach. Z obchodu to má pekne všade to čo má mať (myslím lepidlo na závity, podoťahované skrutky na moment - ano, nie je to samozrejmosť) Veľmi pekne to Levo skáče. Krásne točí a nové spešlové plášte (butcher a hilbilly) sú podľa môjho názoru skvelé, kolesá spešlove aj ked hlinky sú tiež výborne.
Nejazdíme bikeparky - zatiaľ, lebo sa učíme bicyklovať keď to tak poviem, ale dole kopcom nám to vôbec nejde zle a volačo aj poskačeme. Netuším či človek potrebuje vačšie zdvihy do bikeparku ako 150-160mm, ale do bikeparku s lanovkou by som určite zobral biobike lebo je proste ľahší a zábavnejší (na to mám napríklad nachystaný Kona process 153) Motor Levo má veľmi podobnu silu ako shimano, do kopca mi príde shimano tichšie, Brose je zas tichšie z kopca. Kamoš je IT hlava a má parádne apky na to LEVO ja len kukám čo všetko si vie nastaviť. Shimano apka je ako do koša, to nech sa mna nikto nehnevá, ale funguje to ako pokazene. Automatické dávkovanie výkonu-pomoci motora, teplotu motora a baterky, plánovanie trasy a dávkuje na základe toho výkon aby nešťavil prv kapacitu baterky a neviem čo ešte si vie na Brose nastaviť. Foxa 36 Rhythm je ok vidla, dá sa to vydržať, ale ked sa da dovnutra struna (Marzocchi tam pasuje presne) namiesto toho airshaftu to je niečo, kamoš si to prerobil a je to bomba na freeridovanie :-) Brzdy su dosť fajn, je to Sram, ale vyššia rada a majú peknu moduláciu v blate a prachu, štrku je to za mna plus, voľakedy by som také brzdy nechcel ale dnes si myslím, že ani brzdy typu on-of nie su ideal...
Každopádne ZEB je ZEB a Shimano brzdy su Shimano brzdy. Ja som proste Shimano a RS fanda.
Další kamoš čo s nami jazdí ma Kenevo SL - to lahke karbonove so slabým motorom... Kenevo je najlepšie dole kopcom aj do vzduchu ide pekne a správa sa to skoro ako normálny bike ale do kopca to bohužiaľ nevládze a neviem či by som to chcel ako e-bike. Pár krát ked mu odišla prv baterka ako sme chceli som si na tom zadupal do kopca a je to teda zážitok bez motora, plus je tam ten karbonvý rám a proste hlava ma nepustí cez kamene ako na hliniku lebo stačí jeden dobrý kamen do rámu a je to v prdeli (teda v Carbon factory). Druhý raz keby kupujem bike určite beriem LEVO alebo Mondrakera kvoli rámu a geo a vyserem sa na CTM-ko, Mondraker Crafty alebo Chaser je podľa mňa tiež fajn ale nemám sním dlhodobé skúsenosti, len jednu jazdu... Aby som len nehanil CTM-ko má svoje výhody(cena, vysoko stred a dozadu sa zmestí 29tka, shimano a RS pruženie) ale tá sedlovka a rozpadajuce sa skrutky zadnej stavby a motora boli na porazenie, plášte uplne zle no proste otrava bike od novoty kým sa vyladí a Spešl Levo je ina trieda to sa dá zobrať a rovno jazdiť bez dorábania :-D
06.04.2023 - 00:30:57
04
Ahojte, s manzelom vyberame full ebiky 4500-5000. Chceme Bosch motor. Nejazdime traily (obcas manzel nieco zbehne s kamosmi). Favoritmi su Cube Stereo hybrid 140. Tento konkretny sme skusali https://www.cube.eu/sk-sk/cube-stereo-hybrid-140-hpc-pro-625-swampgrey-n-black/636002
Zmestime sa do ceny aj s race so 750kou baterkou. No to prave zvazujeme ci ju aj realne natolko vyuzijeme. Viem zalezi to kolko a akym stylom jazdy najazdime. Skor mi ide o tu vahu ci ten rozdiel vyrazne citit? Predajca tvrdil ze aj kilo na rame je citit.

Kazdopadne vyberame z toho co maju skladom resp pride v aprili zac maja. Obaja potrebujeme Mko (169 a 173 cm).

Co este pozerat v tychto cenach?

Vdaka
06.04.2023 - 07:50:53
01
otazka na nazgula, ale myslim ze prvy nastrel je dobry
06.04.2023 - 08:16:05
00
Povedal by som, že v tejto cenovej kategórii a na karbóne (aj keď ja osobne nie som zástanca karbónu na plnohodnotných ebajkoch, ale to je len môj osobný názor) už veľký výber nebude... Aj keď s Cube nerobím, myslím si, že výber dobrý... Určite sa tu nájdu internetoví hľadači, ktorí možno budú vedieť aj o niečom inom, tak nech poradia... Za mňa - OK výber... Osobne považujem 625Wh baterku za dostačujúcu, ale zas, mám 70kg aj s topánkami... :-) Rozdiel váhy pri 750Wh nepokladám za niečo, čo by malo byť limitujúcim faktorom pri výbere, pokiaľ neplánujete nejaké expedičné jazdenie, kde by bolo treba ebajky často prenášať (tam je zas ale už aj 625Wh cítiť)... Prípadne - ako pozerám, že ich rámy umožňujú aj osadenie 750Wh, tak zobrať verziu 625Wh a keď budúcnosť ukáže potrebu väčšej, dokúpiť a pôvodnú si nechať ako rezervu... Ako hovorí Stanko Štepka: Za mna zatál len tolko... :-)
06.04.2023 - 09:39:38
01
este mozno radon

https://www.bike-discount.de/de/radon-render-al-8.0-750
06.04.2023 - 09:46:00
01
A Stilus?
https://www.decathlon.sk/p/998753489-131080_elektricky-horsky-bicykel-stilus-e-all-mountain.html?objectID=4651899&queryID=efbf653729da234ad0da3d0e9fb0c8de

nejaké naskladnenia by mali byť okolo 20. apríla v M
06.04.2023 - 09:51:22
00
Vlstnil som Turbo Levo HT aj Ctm Switch,takze viem porovnat.Spesl to ma vsetko dobre vychytane a pken to funguje-aplikacia je super,len pomer cena vykon je zla,spesl kupujem iba v zlave 25-30% potom sa to da. Ctm je ebike trocha na hulvata,ale jazdil pekne aj do zatacok,len vizualne to nebolo nic,zvary-dizajn,cena bola dobra,ale shimano si uz asi nikdy nekupim,dost sklamanie ako sa choval cely ten system.
06.04.2023 - 10:35:27
02
Dakujem za rady.
Nazgul mazel ma 70kg uz aj s mojou baterkou v batohu :) prave ta kompatibilita bateriek by sa mozno mohla hodit keby niekedy siel s kamosmi na nieco dlhsie vie si vziat moju ako nahradnu.
Hrabem sa este vo Focusoch. Taketo nieco v akcii:
https://www.sadesport.sk/focus-thron-6-7-2023-green_z99603/#122272
s dvojickou
https://www.sadesport.sk/focus-thron-6-7-2022-slate-grey_z16845/#31318

Akurat tu je vidla 130. Aktualne mam 130 no co mi kamos hovoril pri ebiku by siel do vyssej kvoli vahe. Ze Cube 120ku ani nemam pozerat. Kazdopadne idem este dalej hrabat eshopy/predajne ci nico nevyskoci. No celkom problem najst 2xMko s rovnakymi parametrami.

Radon vyzera super pomer cena/vykon no predpokladam ze sa neda na SVK/CZ pripadne niekde v Madarsku/Polsku otestovat. Bojim sa kupit bez toho aby som si na neho sadla. Napriklad geometria manzelovho mi nevyhovuje a boli ma na nom chrbat.

Ten Decathlon tiez nevyzera zle, skusim presne zistit ci plati to naskladnenie. Skoda ze nie je v dvoch fareb. variantach :)
06.04.2023 - 12:12:48
00
celkom zaujímavé ,že manželka vyberá pre manžela:) Ked nejazdíte traily ale len zvažnice prečo nepozeráte po HT. Resp prečo je dôležitý full? Ide oto ze full je tažší, drahší aj údržba do budúcnosti vyžaduje peniaze.
06.04.2023 - 12:22:29
00
double vidis ani som si neuvedomila ze to je vacsinou naopak. V zasade vyberame spolu len mam na to viac casu a musim povedat ze to zaberie hodiny hlavne pri aktualnej skladovej dostupnosti. A v konkretnych komponentoch sa vyzname podobe cize skoro vobec :) Vsetko musime nacitavat niekde na forach...A co sa tyka full tak aktualne mame full biky tak to uz by sa nam asi tazsie slo na HT. Takze hlavne ten komfort.
06.04.2023 - 12:43:11
01
lubkapitonakova napísal:
Ahojte, s manzelom vyberame full ebiky 4500-5000. Chceme Bosch motor. Nejazdime traily (obcas manzel nieco zbehne s kamosmi). Favoritmi su Cube Stereo hybrid 140. Tento konkretny sme skusali https://www.cube.eu/sk-sk/cube-stereo-hybrid-140-hpc-pro-625-swampgrey-n-black/636002
Zmestime sa do ceny aj s race so 750kou baterkou. No to prave zvazujeme ci ju aj realne natolko vyuzijeme. Viem zalezi to kolko a akym stylom jazdy najazdime. Skor mi ide o tu vahu ci ten rozdiel vyrazne citit? Predajca tvrdil ze aj kilo na rame je citit.

Kazdopadne vyberame z toho co maju skladom resp pride v aprili zac maja. Obaja potrebujeme Mko (169 a 173 cm).

Co este pozerat v tychto cenach?

Vdaka


Mal som CUBE v karbone so 625 baterkou, teraz mam Mondrakera v hliníku so 750 baterkou.
Váhu cítiť hlavne pri prenášaní ebajku cez nejaký padnutý strom a tak, ale pri jazde ten rozdiel 1 až 1,5kg necítim (kamarát mi povedal, že mám schudnúť 1-2kg a dorovnám váhu voči CUBE :D , tak som dal dole 7kg) :) .
Mne väčšia baterka vyhovuje kvôli mojej váhe a keď jazdím s kamaratmi čo majú 80kg tak ju viacej a skorej vyžhavím.
Takže pokial nemáte 100 + váhu a netočíte 70 - 100km výjazdy a 1500 prevýšenia, tak tá 625Wh baterka Vám bude určite stačiť.
06.04.2023 - 13:23:41
01
keyboard_arrow_up