Jj 1500 mi pride prestrelene, za tolko som ho v podstate kupil ja a jazdil som na nom. Super znamena, ze vsetko je funkcne na 100 percent, mazane hlavko, loziska su ok, vidlica aj teleskopka pravidelne cistene a silikonovane. Vidlica v servise nebola, to je fakt, bolo mi povedane, ze pokial funguje bez problemov, netreba do nej rypat. Retaz menena, kedy bolo treba podla mierky. Ani najazd bajk nema nejaky nadmerny, tipujem od novoty 3 tisic km. Skusim teda na 1000ke, ako som aj sam odhadoval.
02.03.2023 - 18:26:47
00
1500 je z rise fantazie :D Novy aktualny model stoji 1400 a ak sa nemylim bol podstatne lacnejsi pocas akcie co bola pred par dnami. Ak predas za 1000 myslim ze mozes byt relativne spokojny.
02.03.2023 - 20:49:41
00
Pri novom to s tým nerypanim nepočúvaj. Viacero vidlic som po takejto “starostlivosti” rozoberal a elox na vnútorných nohách zodratý až na kov. Raz za sezónu treba minimálne vyčistiť prachovky a doplniť mazací olej.
02.03.2023 - 20:50:07
03
Presne tak.
02.03.2023 - 20:52:00
00
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť s ocenením úplne nového, nepoužitého karbónového rámu Canyonu Exceed CF SL, ročník 2020, vo veľkosti XL? Rám mám iba mesiac, odkedy sa naťahujem s Canyonom kvôli reklamácii, keďže mi nesedí veľkosť. Uvidím ako to dopadne, ale asi musím zvážiť aj predaj v bazári. Ďakujem za každú radu.
Foto bajku na webe Canyonu (avšak iná farba rámu): https://www.canyon.com/en-us/mountain-bikes/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf/exceed-cf-sl-8.0-pro-race/2041.html
A moja farba rámu v danej veľkosti napríklad tu: https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/4494953/canyon-exceed-cf-sl-50-2020-xl.html
11.04.2023 - 19:13:51
00
Aký môžeš mať problém s reklamáciou ? však im ho vráť
11.04.2023 - 21:55:44
00
Po mesiaci im ho uz asi nevrati. Kazdopadne, mal to urobit do 2 tyzdnov ako vratenie a nie reklamaciu...
12.04.2023 - 14:45:37
00
14 je zo zákona - na stránke majú uvedené 30 dní
12.04.2023 - 15:09:27
00
Ide o komplikovanejsiu a dlhšiu genézu, nechcelo sa mi ju v tomto vlakne rozpisovať. Len som chcel zdôrazniť, že rám je nový.
13.04.2023 - 20:03:46
00
Reklamoval som totiž pôvodne hliníkový Grand, ktoreho rám mi došiel s preliaceninou. Po čase mi dali ponuku, že prehodia komponenty na starší karbónový Exceed. Som zaciatocnik, jazdimprvy rok, hlavne XC, preto som do toho siel. Ked doslo k vymene, opytal som sa, ci mam zostat pri velkosti L, alebo ist do XL pri mojej vyske 187cm. Citim, že v ich mierach som tak na pomedzi. Odporucali zobrat väčší ram, XL, co ma prekvapilo (podla online kalkulacky moze byt L az do 192cm), no spolahol som sa na ich radu. Chyba. Ked dosiel Exceed so starymi komponentmi, hneď bolo jasne, že mi je priveľký. A tak sa s nimi natahujem, lebo zatial mi Nemci zamietli opätovnú vymenu. Vyhrazam sa a skusam dalej, keďže ma oblbla prave ich poradňa. Som veru naštvaný, hlúpe rozhodnutie.
13.04.2023 - 20:16:15
00
Drahos1980 Chapem, ze si nastvany a nechcem prilievat olej do ohna ale ako si sa mohol spolahnut na ich radu a vziat XL? Ocividne sa toho ramu chceli zbavit a tak ti ho odporucili. Logicky.. Aj ked si zaciatocnik tak stale si vies nastudovat tabulky s geometriami, zhruba porovnat cisla s bicyklom ktory si jazdil predtym (akykolvek) a dospiet k zaveru. Fakt to neni nic zlozite. Trochu si to teda aj sam odflakol a slepo sa spolahol na nich. Skus este porozmyslat ci by to XLko predsa len nebolo fajn ak by si nan dal napr kratsi predstavec. Bezne sa to robi. Sam som dcere min rok kupil bike v Lku aj ked podla tabulky ma mat Sko. Vymenil som predstavec a sedi jej paradne. Kedze rastie, neskor jej tam zas dam ten dlhsi. Hm?

Podla mna si zas tak zle neobisiel ked si miesto hlinikoveho ramu dostal karbonovy.
13.04.2023 - 21:08:02
11
Možno nedal všetky informácie, rozhodol sa tak ako sa rozhodol, ale ide o internetový predaj bez možnosti vyskúšať si tovar a tam je sú pravidlá jednoznačné,
nevidím dôvod aby to opätovne nevymenili hoci aj za manipulačný poplatok po vzájomnej dohode, alebo refundovali.
13.04.2023 - 21:14:08
00
Tak ako píšeš... Naštvaný som hlavne na seba.
Karbon je zisk. Miery uz poznam, no nesedel som az na toľkých bajkoch, aby som hneď vedel posúdiť všetky rozdiely. A tazko porovnavat s inymi. Teraz už viem viac, zial. Rozdiel par cm robi skutocne vela. Predstavec mam pritom kratsi, ale problemom je skôr vyska a celkova robustnost.
13.04.2023 - 21:19:06
00
Drahos1980 Hmm 🤔 A co ti konkretne odpisuju?
13.04.2023 - 21:23:54
00
Grand bol trochu viac do trailovej geometrie, takze rozmery Exceedu som zjavne zle vyhodnotil a podcenil ich. Skusil som pred vymeniou na porovnanie Trek, CTM, Scott, ale každý mi pripada iny. A Exceed som v KE nezohnal na pozretie. S Prahou sa inak komunikovalo fajn a vcelku rychlo, odpovede za par dni, no vraj im to centrala odmietla. Tak som napisal podnet do Nemecka, na co mi zatiaľ dosla iba jednovetna odpoved, ze zamietaju. Odpovedal som, pričom operujem s tym, ze mam doklad o ich odporucani na XL, takže by nemalo ísť iba o moj omy. Inak chcem rám vrátiť, je nepouzity a sťažnosť zacala do 30 dni. (Akurát len chapete, ze okamžite vratenie je komplikovanejsie, lebo komponenty su uz pouzivane z Grandu, mohol som do vymeny jazdiť, v tom boli fakt ústretoví). V pripade opatovnej vymeny som ochotný zaplatiť znova poštovné. Čakám teraz 10ty den na dalsiu ich odpoved, sice boli medzitým sviatky, ale už urgujem aj cez čet. Vraj majú veľa prace... A mozno ma len ignoruju, ktovie.
13.04.2023 - 21:53:05
00
keyboard_arrow_up