Nie
25.04.2023 - 14:35:41
00
Mne sa mari, ze to tak bolo delene. Staci sa pozriet ako je rieseny najazd. Juzna je lepsie prisposobena cyklistom a teda ta druha musi byt pre pesich.
Kazdy si aj tak chodi/jazdi hocijak..
25.04.2023 - 15:03:53
01
Bolo myslene 😁
Ziadne oficialne delenie nie je ani znacky.
25.04.2023 - 15:33:17
00
Asi by to bolo aj zbytocne. Cyklisti vedia kadial sa im ide lepsie a chodci znacky ignoruju :-D
25.04.2023 - 15:37:53
00
No mne sa aktualne lepsie jazdi prave po severnej, ziadne zlaby, schody, bubliny a pod.
25.04.2023 - 15:40:00
00
BigGuy napísal:
OZNAM 📢 PRÍSTAVNÝ MOST ČAKAJÚ REKONŠTRUKČNÉ PRÁCE. CYKLISTI I CHODCI, OD 24. APRÍLA DO 31. MÁJA SA PRIPRAVTE NA OBMEDZENIA ⚠

Dnes dopoludnia sa tam premávala dosť veľká dodávka. Bola natlačená ku kraju, avšak na druhej strane bolo miesta na prejdenie len tak-tak. Tí s trištvrtemetrovými riadidlami by sa asi museli otočiť....
25.04.2023 - 16:07:57
00
ved na chvilu by mohli bike za zabradlim niest :lol:
25.04.2023 - 16:10:28
00
s mojim strachom z vysok sa radsej takymto kaskaderskym kuskom budem vyhybat :D
25.04.2023 - 16:30:43
00
user_id napísal:
Mne sa mari, ze to tak bolo delene. Staci sa pozriet ako je rieseny najazd. Juzna je lepsie prisposobena cyklistom a teda ta druha musi byt pre pesich.
Kazdy si aj tak chodi/jazdi hocijak..

Urcite bolo, kedysi, este pred požiarom a opravou tam (minimalne z jednej strany, uz nepamatam z ktorej) bola znacka Chodnik pre chodcov
26.04.2023 - 22:25:21
00
scarinko napísal:
No mne sa aktualne lepsie jazdi prave po severnej, ziadne zlaby, schody, bubliny a pod.

A este nezabudajme na pekne vyhlady na mesto ;)

A diskusia o znackach, tak to je tu skoda casu - uz som si odsledoval, ze vacsina tu posobiacich cyklistov ma selektivne vnimanie, a vidia len znacky, ktore su v ich prospech, a tie ostatne bud nevidia, alebo dokonca popieraju ich vyznam ;)
26.04.2023 - 22:59:40
01
Na Petržalskej strane je značka označujúca cyklistickú komunikáciu. Na oboch stranách mosta su aj smerníky, či ako to nazvať, tie šípky, čo ukazujú snert, kam sa ide. Niečo podobné ako majú peši turisti.
26.04.2023 - 23:42:43
00
Na SK je skoda hovorit o akejkolvek discipline. Ale ta znacka tam myslim fakt nie je, cize mozna je legalna jazda po oboch stranach mosta. Na margo veci, jazdim denne po cyklotrasach, cestach a ano, zial niekedy aj po chodniku, ked mi je milsi zivot a zdravie ako pravna uvedomelost. Snazim sa byt vtedy maximalne ohladuplny, ale to iste by som ocakaval aj z opacnej strany. Na cestach pre cyklistov je arogancia chodcov niekedy az do neba volajuca, akoby ani netusili, kde sa nachadzaju a ako svojim spravanim ohrozuju seba aj ostatnych. Ked pouzijem zvoncek, aby som ich upozornil, ze sa blizim aby mi nahodou nevybehli do pruhu, alebo sa nezlakli, tak sa na mna este osopia akoby som bol ja ten co na nich arogantne vyzvana a rusi v rozhovore a v pokojnej prechadzke po sirke celeho chodnika. Cize, nie, nemam vycitky ked obcas aj ja vybehnem na chodnik, aj ked si plne uvedomujem v akom postaveni som voci chodcom. A okrem toho na tej severnej strane je chodcov ako safranu, niekedy menej ako na juznej, tej "cyklistickej".
27.04.2023 - 10:47:48
01
Osobne si myslim, ze vela chodcov ani netusi, ze na cyklotrasu ist nemozu. Keby vedeli, spravali by sa uvedomelejsie, ohladuplnejsie. Namontoval som zvoncek aj ja a odvtedy sa nenervujem, fakt pomohol. Este sa mi nestalo, ze by mi chodec na cyklotrase na zvoncek nieco odvrkol, ked sa tak stane, mam argumenty, preco ja na nej byt mozem a on nie.
27.04.2023 - 11:06:38
00
Este je to docela novinka pre SK. Myslim cyklochodniky, cyklotrasy. Byvam nedaleko Farskeho v Petrzalke a kolko chodcov sa vyberie po pravej strane mosta smerom k centru je neuveritelne. A este sa rozculuju, ked z hora ide cyklista rychlejsie. Chce to asi cas a viac ludi na bikoch, aby si ludia zvykli na cyklistov.
Mozno raz to bude vyzerat ako v Holandsku alebo Dansku :D
27.04.2023 - 11:12:50
01
Len Starý most aj s tým nadjazdom tam je už koľko? 4-5 rokov? Značky sú na oboch stranách mosta. Tak dokedy sa tu budú ľudia vyhovárať?
27.04.2023 - 11:40:56
00
keyboard_arrow_up