na mňa včera tiež jeden trúbil,neviem prečo,asi že som išiel na žiletke po ceste nie po cyklochodníku čo je vedľa,lenže ten je zo zámkovej dlažby,bolo na ňom milión ľudí ,niektorí aj s malými deťmi,postávajúci cyklisti,psíčkari...na mtb-čku idem po ňom ale na cesťaku som išiel rovnako rýchlo ako kolóna áut predo mnou,nejakých 45km/h za posledným autom no nie v strede pruhu ale pri krajnici, zozadu prišlo ďalšie auto a trúbi...neviem čo sa mu nepácilo ale ignoroval som ho
02.05.2023 - 07:31:02
00
Či to nebude tým, že cyklista má prednostne využiť cyklotrasy, hlavne ak je hneď vedľa cesty.
02.05.2023 - 12:17:15
00
A vodič auta má prednostne využívať dialnice keď idú súbežne s cestou?
02.05.2023 - 12:25:35
00
Nie.
02.05.2023 - 12:29:50
00
odfotím ti nabudúce tú ''cyklotrasu'', popisal som to vyšsie,ak idem na mtb-čku tak by som sa tam medzi nimi nejak popreplietal ale na cesťáku ak na to dupem tak ozaj nemienim ísť po tej atrape : zámková dlažba,diery,je to úzke a je to tesne pri bránach do rodinných domov odkiaľ každú chvíľu niekto vychádza,zaparkované autá ktoré trcia do tej ''cyklotrasy'', v polke ja zastávka MHD kde sa ti čakajúci ľudia neuhnú keď stoja na tej ''cyklotrase''...
02.05.2023 - 12:33:04
08
To su vycitky presne tych ludi jazdiacich na kdeakych krosovych bikoch ohadzanych kapsickami iducich tempom 10 rocneho dietata kochajuc sa motylikmi na luke. Nejak si nevedia predstavit ze niekto iny jazdi inak ako oni a preto poucuju o somarinach akoze jazdi po zamkovej dlazbe s dierami na cestaku 30+ a podobne.
To co opisuje Xyz je v podstate kopcianska ulica kde cesticka pre cyklistov dokonca spolocna s chodcami ide po byvalom chodniku so zamkovou dlazbou, niekolkymi vjazdmi do roznych arealov kde su obrubniky, lampy, rozbity povrch, zastavky s ludmi atd. Tade urcite na cestaku nepojdem lebo to nepovazujem za zjazdne, rovnako ako nepojdes s lamborgini po polnej ceste aj ked tade Outlander prejde v pohodke. Na mtb alebo graveli v pohode.
02.05.2023 - 12:39:47
07
xyz a prečo sa rozčuľuješ? Zákon hovorí jasne: 8/2008 Z.z. § 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch (1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici. Osoby mladšie ako desať rokov, osoby, ktoré ich sprevádzajú, a osoby, ktoré ich vezú podľa odseku 3, smú jazdiť po pravej strane chodníka, ak tým neohrozujú ani neobmedzujú chodcov.

To že tebe sa to nepáči, lebo sú tam ľudia, lebo tam nemôžeš ísť 45km/h, alebo máš hyper cestný bicykel, čo má namiesto pneumatík gumičku do vlasov, či nejaký iný dôvod ešte neznamená, že môžeš jazdiť po ceste. Mne sa tiež nepáči, že po BA hrádzi medzi Prístavným mostom a Čunovom je za pekného počasia tak 3000 ľudí na 1m2, že budem preto jazdiť po Dolnozemskej, či tej ceste z Petržalky do Čunova, keď je tam separátna cyklotrasa. Ale to mi nedáva právo jazdiť po ceste. To isté bežne vidím cyklistov v BA na Prístavnej a cyklisti nejdú po cyklotrase, ale dolu po ceste. To ako keby som si kúpil Ferrari Enzo a sťažoval sa, že cesty sú pre to auto nevhodné, že treba odstrániť všetky retardery, všetky nájazdy do garáží a podobne.
02.05.2023 - 13:57:12
00
čiže spravil dobre, kedže cyklocesta nebola zjazdná.
02.05.2023 - 14:01:19
06
Je zjazdná, však sám napísal, že tade jazdí.
02.05.2023 - 14:59:05
00
Vojin Kefalin a čo vy si predstavujete pod pojmom zjazdna?

Ja som tiež zato, aby cyklisti jazdili predovšetkým po cyklotrasach a cyklochodnikoch, ale úplne rozumiem, že na cestnom je jazda po niektorých aj utrpením a nie potešením. Je niekde presne určené, čo znamená zjazdna cyklocesta (-chodník, -trasa)? Alebo je to na subjektivnom posúdení?
02.05.2023 - 15:07:26
00
Subjektívne posúdiš, keď máš cesťák tak zjazdná nebola...
02.05.2023 - 15:24:56
04
misoR napísal:
Vojin Kefalin a čo vy si predstavujete pod pojmom zjazdna?

Ja som tiež zato, aby cyklisti jazdili predovšetkým po cyklotrasach a cyklochodnikoch, ale úplne rozumiem, že na cestnom je jazda po niektorých aj utrpením a nie potešením. Je niekde presne určené, čo znamená zjazdna cyklocesta (-chodník, -trasa)? Alebo je to na subjektivnom posúdení?

Pre vozovky sa to zvykne definovat nejak takto:
Zjazdnosť miestnych komunikácií je taký stav týchto komunikácií, ktorý umožňuje bezpečnú jazdu
motorových i nemotorových vozidiel prispôsobenú dopravno-technickému stavu týchto
komunikácií, poveternostným podmienkam a ďalším okolnostiam, ktoré môže vodič predvídať

cize je tam urcita miera volnosti, ale nezohladnuje to nepohodlie, potencialne "zablatenie" ani obsadenost inymi ucastnikmi. Otazne je, ci sa pouziva nejaky iny vyklad pre cyklocesty, napr. ci sa vramci "prisposbeniu podmienkam" mysli aj zosadnutie z biku v pripade potreby...
02.05.2023 - 17:32:25
00
Písal, že tam je zámková dlažba a veľa chodcov a cyklistov. To mi nepríde zrovna ako nezjazdná komunikácia.
02.05.2023 - 17:54:53
00
Ale mne to pride 😉
02.05.2023 - 18:11:38
01
Jano1987 napísal:
Zákon hovorí jasne: 8/2008 Z.z. § 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch (1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky.

predovšetkým - v prvom rade, najmä, hlavne (slovník slovenského jazyka)

Ty to asi nechápeš ako my ostatní - to predovšetkým nie je kategorický príkaz, povinnosť...

alebo nie je zjazdná - možno zámková dlažba je zjazdná na MTB, ale na cestnom určite menej... Kopčiansku poznám, občas po jej oprave jazdím, avšak po ceste.


Naposledy upravil JoKo dňa 02.05.2023 - 18:29:59, celkovo upravené 1 krát.

02.05.2023 - 18:28:58
010
keyboard_arrow_up