Mario Andretti
02.05.2023 - 21:48:08
10
Čaute, je možné nejako zistiť či mi náhodou nebola udelené pokuta za prepadnutú stk/ek? Sťahovali sme sa, zabudol som na prepadnutú stk /cca 1 mesiac, už je spravená/ ale trvalý pobyt som ešte nemal prehlásený a či mi tam náhodou medzitým neprišla pokuta už zistiť neviem.

Niekde sa nenápadne na úrade spýtať, ale aby som na svoje pochybenie zbytočne neupozornil? :D
Dik
03.05.2023 - 09:12:43
00
Cez www.jiscd.sk si to neskúšal zistiť?
03.05.2023 - 09:27:47
00
Duck1980 napísal:
Za mna odporucam : https://www.bmw-m.com/en/fastlane/driving-experience/bmw-m-driving-experience.html

Neviem kolko chces dat za to penazi, ale maju rozne lokacie, v roznych balikoch. Dokazu kazdeho dostat na hranicu svojich schopnosti. Ak rozbijes auto a si schopny jazdit dalej, presadnes a ides 🤣


Aký balík si skúšal? Drift, Safety alebo Afterwork? Rozmýšľam, že by som do toho išiel.
Btw neboli ste niekto na kurze u Honzy Červenku?
03.05.2023 - 10:57:39
00
AnitaCok napísal:
Čaute, je možné nejako zistiť či mi náhodou nebola udelené pokuta za prepadnutú stk/ek? Sťahovali sme sa, zabudol som na prepadnutú stk /cca 1 mesiac, už je spravená/ ale trvalý pobyt som ešte nemal prehlásený a či mi tam náhodou medzitým neprišla pokuta už zistiť neviem.

Niekde sa nenápadne na úrade spýtať, ale aby som na svoje pochybenie zbytočne neupozornil? :D
Dik


od korony kedy bol ten system automatickych pokut pozastaveny, tak udajne este nie je v prevadzke, viac ludi potvrdili ze prepadla a pokuty nedostali
03.05.2023 - 12:36:53
00
perez napísal:
Cez www.jiscd.sk si to neskúšal zistiť?


Preklikával som sa tam ale na nič som neprišiel kde by som to mohol zistiť.
03.05.2023 - 12:45:32
00
JoNesbo napísal:
od korony kedy bol ten system automatickych pokut pozastaveny, tak udajne este nie je v prevadzke, viac ludi potvrdili ze prepadla a pokuty nedostali


Áno, to som počul o vela luďoch s prepadnutou stk a bez pokuty. Tak nejaký automat asi nefunguje, možno je to skôr na báze úradníckeho ,,výberu´´ a posielania manuálne, ak teda posielajú.

Možno zbytočne stresujem, len som sa chcel vyhnúť tomu že mi náhodou príde a nestihnem uhradiť tú 1/3 pokuty či koľko to je a budem musieť uhradiť celú.
Alebo sa to ani nedozviem a oznámi mi to exekútor.
Aj keď takáto vec by mala myslím ísť do osobných rúk a nie len tak do schránky.
03.05.2023 - 12:49:32
00
Tak ja som minulý rok v januári platil. Ale prihlasoval som auto dočasne odhlásené a prišla pokuta že asi pred 3-4 rokmi bolo auto 2 týždne bez STK ( pred tým ako sa odhlásilo)
03.05.2023 - 13:20:11
00
Minulý rok bol ešte odklad 3 mesiace... Na začiatku leta som to využil, pretože som pri predchádzajúcich termínoch bol vždy o niečo skôr a tak som minulý rok mal ísť už o 2 mesiace (25.4.) pred dátumom zaradenia do evidencie (18. 6.). Na budúci rok vďaka posunu musím ísť do 22. 6.
03.05.2023 - 17:39:48
00
Uz som to v tomto vlakne pisal... pokuta za neplatnu STK moze byt vyrubena tak akurat pri pri kontrole policajtami na ceste. OU NEMOZE od stola rozdavat pokuty za STK ako sa mu zachce. Je to statom legalizovane vypalnictvo. Ak to raz niekdo poda na medzinarodny sud, urcite vyhra, Pokuta za neplatnu STK je vyrubena na zaklade zakona o prevadzke na pozemnych komunikaciach, ktory ma jasne vymedzenu ucinnost a platnost... inymi slovami tento zakon neplati v sukromnych garazach, dvoroch ci sukromnych parkovacich domoch. Vsade v civilizovanom svete ak ti auto neprejde technickou kontrolou, mozes si ho zavriet do dielne a robit na nom. U nas musis docasne odhlasovat a paradoxne ak nemas STK a chces docasne odhlasit tak ti prave tuto pokutu naparia...
03.05.2023 - 19:56:30
07
my máme viac takých "výpalníckych" zákonov.. náš národ je tisícročia zvyknutý na útlak :D
03.05.2023 - 20:18:21
03
soused napísal:
Tak ja som minulý rok v januári platil. Ale prihlasoval som auto dočasne odhlásené a prišla pokuta že asi pred 3-4 rokmi bolo auto 2 týždne bez STK ( pred tým ako sa odhlásilo)


Fúha že 4 roky :D Ja že buď pošlú do pár týždňov/mesiacov alebo nepošlú vôbec. V tvojom prípade to mohlo byť aj tou odhláškou.
04.05.2023 - 11:35:16
00
ddemo napísal:
Uz som to v tomto vlakne pisal... pokuta za neplatnu STK moze byt vyrubena tak akurat pri pri kontrole policajtami na ceste. OU NEMOZE od stola rozdavat pokuty za STK ako sa mu zachce. Je to statom legalizovane vypalnictvo. Ak to raz niekdo poda na medzinarodny sud, urcite vyhra, Pokuta za neplatnu STK je vyrubena na zaklade zakona o prevadzke na pozemnych komunikaciach, ktory ma jasne vymedzenu ucinnost a platnost... inymi slovami tento zakon neplati v sukromnych garazach, dvoroch ci sukromnych parkovacich domoch. Vsade v civilizovanom svete ak ti auto neprejde technickou kontrolou, mozes si ho zavriet do dielne a robit na nom. U nas musis docasne odhlasovat a paradoxne ak nemas STK a chces docasne odhlasit tak ti prave tuto pokutu naparia...


Absolútny súhlas ddemo. Žiaľ čo môže bežný človek zarábajúci trojcifernú sumu robiť ak pokuta príde? Nezaplatiť a platiť ju neskôr v plnej výške + výpalné exekútorovi?
Slovenský národ ohne chrbát aj pred horšími zákonmi a ešte podá pánovi ,,bičík´´. Veď nedávno tu vo vlákne dokonca istí ľudia schvaľovali ten nový výpalnícky poplatok pri každom prepise :fubar:
Ale možno práve kvôli tomu čo spomínaš nerozdáva OU tie pokuty za prepadnutú stk ako na bežiacom páse. Určite tam nie sú hlúpi a sú si vedomí že to nie je úplne v súlade so zákonom.

Inak ja som práve na ceste pokutu dostal, práve keď som šiel s autom na stk ma zastavili 300m pred ňou. 20eur, zaplatil som na mieste.
04.05.2023 - 11:47:19
00
Odporúčam skontrolovať platnosť malého plastoveho TP včera som platil 🥲.
04.05.2023 - 11:48:23
00
Maly TP ma platnost? 😳😅
04.05.2023 - 13:38:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up