Ahojte, dnes mi masérka vravela, že rovnako ako po výjazde, je dôležité robiť strečing PRED výjazdom. Vraj sa tým zvýši celkový výkon.
Aký na to máte názor?
09.05.2023 - 23:10:33
00
Myslím, že väčšinou sa odporúča po, aj to nie hneď. Ak je začiatok výjazdu pozvoľný, teda sa najprv zahreješ a postupne prichádza vyššia intenzita, nevidel by som veľké opodstatnenie mať ho aj pred. Uškodiť by asi nemal, ale ak začínaš s rozumom a nemáš nejaké zdravotné obmedzenia, tak asi ani nepomôže.
09.05.2023 - 23:18:40
00
Vetroplach napísal:
Ahojte, dnes mi masérka vravela, že rovnako ako po výjazde, je dôležité robiť strečing PRED výjazdom. Vraj sa tým zvýši celkový výkon.
Aký na to máte názor?


Existuju uz relevantne vyskumi ktore dokazali ze strecing pred nie ze nie je prospesny ale vie byt priamo skodlivy. Strecing po, podla rovnakych dat nema ziaden negativny vplyv . Ten pozitivny je otazny ale nie vyluceny. Ak sa teda bavime specificky o strecingu, nie rozcvicovani ako takom.
10.05.2023 - 09:03:32
02
Všeobecne strečing pred tréningom nie je dobrý, lebo sa tým zníží svalové napätie a aj výkon. Čo je ale prospešné je sa rozhýbať a uvoľniť, kľudne až po zahriatí na bicykli, hlavne ak si poskracovaný kvôli sedavému zamestnaniu.
10.05.2023 - 09:23:56
01
keyboard_arrow_up