Taký krásny deň, a ja musím ležať chorý ako pes doma.. A to sa liečim už 3 týždne.. :( ..
Hádam sa stihnem uzdraviť do konca mája a zúčastniť sa "Tour de wine" :d:
28.04.2012 - 11:17:43
00
tu je odkaz na "TOUR DE WINE".. http://www.lednicko-valticky-areal.cz/vylety.php
28.04.2012 - 12:18:39
00
takze :handshake: ja som na tom podobne z nosa vodopad aj z oci slzim ako pes uz tri dni :( to som chcel ist pozriet svatojursky maraton do prdele. ked pozriem von az ma depka chyti...
28.04.2012 - 13:50:09
00
chalani tema skor do pieskoviska....btw...skore uzdravenie ;-)
28.04.2012 - 15:05:07
10
na pieskovisku sa hrajú deti.. (po vychodňarsky smarkače).. ale keď sa tak na to pozriem, momentálne tam patrím.. :)
28.04.2012 - 15:31:50
00
jasne ja som za pieskovisko ma to ani nejak netrklo. z mojej strany samoze aj zmazat ak nema topas proti tomu nic.
sorry
28.04.2012 - 17:49:34
00
trochu oživím tému po pár rokoch, ale aktuálnejšiu som nenašiel a novú zakladať teda nebudem :)

je tu niekto kto má problémy s imunitou, resp. býva často chorý? ja som až do leta nebol asi tri roky chorý (je pravda, že dlho sa nosili rúška) ale odvtedy som bol možno 8-9x. práve vtedy mi vybrali 8mičku zub, ktorý mi museli rozbiť na drobné časti , lebo rástol divoko do kosti a vtedy som mal rôzne zápaly aj 3 týždne po vybratí a behom 1 mesiaca som využíval troje ATB. možno to nemá súvis ale odvtedy tak pozorujem, že som viac chorý - prechladnutia skoro každý mesiac. hlavne vždy ma chytí hrdlo a mám hnis na mandliach.

až teraz vlastne ma konečne poslala doktroka na ORL, že to môže byť chronické a možno mi ich vyberú.

aké máte skúsenosti, je tu niekto, kto si prešiel niečím podobným (býval často chorý, prechládnutý) a nejakým [doplň trik] sa z toho dostal??
18.05.2023 - 13:09:30
00
vyberu ti mandle a mas pokoj
18.05.2023 - 13:35:19
00
Ja som býval stále na jar aj jeseň nachladnutý, keď som začal s bicyklom 4 roky dozadu, všetko prešlo. Potom prišiel COVID, mal som na jeseň 2021, a celý rok 2022 som sa s tým trápil. V zime ok, ale apríl, máj, jún nachladnutia, leto v pohode, september až november zase. Potom sa to zlepšilo, naposledy veľmi mierne február, odvtedy všetko ok, tak dúfam, že to vydrží. Tak u teba asi mandle všetko poriešia, prípadne skúsiť pridávať vitamíny, zinok priebežne. Mne možno toto pomohlo, dával som C, D, zinok, niekedy niečo z B, selén.
18.05.2023 - 14:04:18
00
možno je to sprostosť ale mňa predtým tiež často bolelo hrdlo,nechápal som z čoho keď som nepil nič studené ani bublinkové,ráno som sa zobudil a bolí hrdlo plus úplne studené nohy...začal som spať v ponožkách s výnimkou leta a hrdlo ma odvtedy (asi 3 roky)nebolelo .KLOP KLOP
18.05.2023 - 18:38:57
01
Ja si zas davam na hrdlo na noc vzdy satku, a to po cely rok, teda okrem najhorucejsich noci. A tiez ma uz vdaka tomu ovela zriedkavejsie boli hrdlo, vlastne skoro vobec.
18.05.2023 - 18:43:41
01
Ja som nebola u lekárky s takouto chorobou asi 10 rokov ale tento rok som bola 6 týždňov chorá, furt sopel, dáke hrdlo... Mávala som v. detstve a v minulosti aj ja nejaké sople, upchate dutiny a suché kašle najmä keď sa menilo počasie alebo som prišla z chladu do vykureneho priestoru, to som sa šla zadusit a tiež mi chceli vyberať krčné mandle ale dve ORL sa nevedli dohodnúť. Jedna tvrdila, že to bude lepšie a druhá že sa mi môže niečo iné zhoršiť 🤷 ale iné som chcela tento rok ako som bola taká chorá tak mi potom dosť pomohol Lyzozym.
20.05.2023 - 07:50:22
00
ja tiež podobne, odkedy sa aktívne hýbem tak ma všetko obchádzalo aj v domácnosti keď boli respiračné choroby, tak som bol vysmiaty a teraz som po rokoch normálne ležal v teplotách pár dní v decembri a aktuálne som teraz tiež po chorobe, tiež nejaká divná, že pomalý nábeh, pár dní len v hrdle škrábalo, potom sato zhoršilo aj s miernou teplotou, nádcha, kašel, až nejak po 7 dni nastal zlom že sa začalo zlepšovať... neviem či je to z toho očkovania alebo všeobecne sa šíria s tým kovidom nejaké silnejšie hnusoby
20.05.2023 - 14:59:47
00
JozoB napísal:
Ja som býval stále na jar aj jeseň nachladnutý, keď som začal s bicyklom 4 roky dozadu, všetko prešlo. Potom prišiel COVID, mal som na jeseň 2021, a celý rok 2022 som sa s tým trápil. V zime ok, ale apríl, máj, jún nachladnutia, leto v pohode, september až november zase. Potom sa to zlepšilo, naposledy veľmi mierne február, odvtedy všetko ok, tak dúfam, že to vydrží. Tak u teba asi mandle všetko poriešia, prípadne skúsiť pridávať vitamíny, zinok priebežne. Mne možno toto pomohlo, dával som C, D, zinok, niekedy niečo z B, selén.


drzim palce!

praveze vitaminy/mineraly suplementujem pravidelne kazdy den, vsetko co si vymenoval. skusam teraz ine probiotika, snad sa to upravi. urcite za to moze podla mna z velkej casti aj pracovny stres :)
22.05.2023 - 11:13:49
00
lear1 napísal:
trochu oživím tému po pár rokoch, ale aktuálnejšiu som nenašiel a novú zakladať teda nebudem :)

je tu niekto kto má problémy s imunitou, resp. býva často chorý? ja som až do leta nebol asi tri roky chorý (je pravda, že dlho sa nosili rúška) ale odvtedy som bol možno 8-9x. práve vtedy mi vybrali 8mičku zub, ktorý mi museli rozbiť na drobné časti , lebo rástol divoko do kosti a vtedy som mal rôzne zápaly aj 3 týždne po vybratí a behom 1 mesiaca som využíval troje ATB. možno to nemá súvis ale odvtedy tak pozorujem, že som viac chorý - prechladnutia skoro každý mesiac. hlavne vždy ma chytí hrdlo a mám hnis na mandliach.

až teraz vlastne ma konečne poslala doktroka na ORL, že to môže byť chronické a možno mi ich vyberú.

aké máte skúsenosti, je tu niekto, kto si prešiel niečím podobným (býval často chorý, prechládnutý) a nejakým [doplň trik] sa z toho dostal??

Je možné, ze veľké množstvo ATB ti značne rozbilo črevné baktérie a tie ako je známe dosť súvisia s imunitou. Skus užívať nejaké lepšie probiotika, plus denne viť. D3 (aspoň 1000 U. I) najlepšie kvapky , C, Zinok (ak stále berieš ATB, tak zinok s odstupom par hodín)

Na hrdlo kloktat soľ, striekať Jox, pit a kloktat caje zo Šalvie a Rumanceka
22.05.2023 - 18:31:04
00
keyboard_arrow_up