K tej kompresii, z toho popisu čo som dával vyššie neznamená to "CL+" compression light?
18.05.2023 - 15:19:10
00
S tým Megnegom by to malo byť ako píše Dano teoreticky. Ja mám lineárny rám a vlastne niečo ako na nových SuperDeluxe 2022 modeloch Progressive air can. Realita ale pri ladení kompresie bola taká, že sme to nechali v továrenskom nastavení MM, pretože sa to na konci zdvihu prepadalo. Preto by som to možno predsa skúsil. Mne to koniec zdvihu nijak extra nezmenilo, ale zmenilo mi to začiatok a stred. Bike normálne ide pekne v strede zdvihu a má omnoho lepšiu citlivosť na menšie nerovnosti. Pri skokoch ide lineárne až po doraz napriek výrazne vyššiemu tlaku ako som jazdil predtým. Priznám sa, že čakal som skôr efekt ako píše Dano a že to na linárnom ráme bude tvoriť výraznú oporu na konci zdvihu, ale to by som musel ešte asi ďalší token pridať do pozitívky. Teraz mám jeden a 0 pásikov v negatívnej komore a ide celý bike krásne lineárne. Pri najhorších dopadoch mi ide krúžok na presných 55mm, ale nespadne ako mi padal predtým.
18.05.2023 - 17:43:56
00
CL+ = compression light +
PRM = preload (digressive) rebound medium
Rezi LM - nastavenie base valve v expanske, light prva poloha, medium druha poloha

Maksie kompresie su potom CL compression light a CXL compression extra light.

Negativka ti ovplyvnuje chod len na zaciatku a v strede tlmica. Ale ked ju zvacsis musis fukat vyssi tlak co je pri progresivnom rame neziaduce. Spectral s velkou negativkou bude az moc aktivny na zaciatku.
18.05.2023 - 18:00:29
01
branomelis napísal:
S tým Megnegom by to malo byť ako píše Dano teoreticky. Ja mám lineárny rám a vlastne niečo ako na nových SuperDeluxe 2022 modeloch Progressive air can. Realita ale pri ladení kompresie bola taká, že sme to nechali v továrenskom nastavení MM, pretože sa to na konci zdvihu prepadalo. Preto by som to možno predsa skúsil. Mne to koniec zdvihu nijak extra nezmenilo, ale zmenilo mi to začiatok a stred. Bike normálne ide pekne v strede zdvihu a má omnoho lepšiu citlivosť na menšie nerovnosti. Pri skokoch ide lineárne až po doraz napriek výrazne vyššiemu tlaku ako som jazdil predtým. Priznám sa, že čakal som skôr efekt ako píše Dano a že to na linárnom ráme bude tvoriť výraznú oporu na konci zdvihu, ale to by som musel ešte asi ďalší token pridať do pozitívky. Teraz mám jeden a 0 pásikov v negatívnej komore a ide celý bike krásne lineárne. Pri najhorších dopadoch mi ide krúžok na presných 55mm, ale nespadne ako mi padal predtým.

No len ty ako pises, mas linearny ram, kde vacsia negativka je prave vhodna.. on ma progresivny.. moj ram je tiez progresivny, megneg som skusal a nebolo to ono.. este so 4 bandami sa to jazdit ako tak dalo, ale realne bol citlivejsi len na samom zaciatku zdvihu, kde to az tak nepotrebujes, kedze vacsinu casu sa nachadzas aj tak okolo sag pointu.. pri nom uz bol tuhsi nez so standard can-om.. tiez som potom mal problem vyuzivat cely zdvih (0 tokenov) kvoli nutnosti fukat vyssi tlak.. Na druhej strane je ale pravda, ze nejazdim nejake zverstva
18.05.2023 - 19:13:31
00
miso00 napísal:
CL+ = compression light +
PRM = preload (digressive) rebound medium
Rezi LM - nastavenie base valve v expanske, light prva poloha, medium druha poloha

Maksie kompresie su potom CL compression light a CXL compression extra light.

Negativka ti ovplyvnuje chod len na zaciatku a v strede tlmica. Ale ked ju zvacsis musis fukat vyssi tlak co je pri progresivnom rame neziaduce. Spectral s velkou negativkou bude az moc aktivny na zaciatku.


Presne ako popisuješ, na začiatku zdvihu sa to prepadávalo aj pri vyššom tlaku a navyše sa to na môj vkus až moc húpalo.
Nedalo mi to a tlmič som dnes otvoril. Predtým som ešte googlil, že na spectral 2018 ide tlmič 230x60-65mm. Ale s vložkami som mal 57mm. Preto som ich vybral, čiže teraz tam je 62mm.

Napadlo ma, že by som negatívku mohol zmenšiť vyplnením o-krúžkami. Postupne som skúšal rôzne rozmery a podarilo sa mi tam vložiť 4ks o-krúžkov. Držia tam celkom dobre, nemyslím, že by mohli počas jazdy z toho rozšírenia vypadnúť.

Bol som sa previezť pred domom a je to podstatne lepšie. Sag už môžem nafúkať na 30%, bike sa na začiatku zdvihu neprapadáva a pri bunnyhopoch sa zdá že využijem celý zdvih. Som zvedavý ako sa to bude chovať v teréne. Nový tlmič zatiaľ nechem kupovať.

Prílohy:

Komentár súboru: Teraz už vybrané spacery. Potrápili ma skrutky, ktoré boli tak o 2mm dlhšie než by mali byť.
20230518_183424.jpg
20230518_183424.jpg 110.23 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prázdna negatívka
20230518_183508.jpg
20230518_183508.jpg 158.76 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Negatívna komora po vyplnení o-krúžkami, bude to ok?
20230518_192903.jpg
20230518_192903.jpg 131.37 KiB thumb_up0thumb_down

18.05.2023 - 20:44:08
01
Negativku mozez zmensit aj vazelinou. Musis ale pouzit len vazelinu bez oleja aby ostala tam kde si ju dal, napriklad sram butter alebo RSP Slick kick. Ale ak mas dobre rozmery o-kruzkov tak to mas najlepsie.
19.05.2023 - 11:55:17
00
miso00 napísal:
Musis ale pouzit len vazelinu bez oleja aby ostala tam kde si ju dal,napriklad sram butter alebo RSP Slick kick.


Vazelina je aditivovany olej (co vykonava celu robotu) a thickener je spongia co drzi olej na mieste.
Sram butter ma >=70% oleja, odkaz na msds. Myslim si ze je to prebal od Slickoleum firmy. Tiez maju vazelinu na Calcium soap zaklade a antimon v aditivach nie je velmi bezny. NLGI 1,5 ze vraj :)
NLGI 2 je typicka, najbeznejsia viskozita vazeliny.
https://omacz.cz/sk/produkty/339-mogul-a-4?category=21 priklad tuhsej konzistencie nlgi4, cca slivkovy lekvar (tiez calcium soap thickener)
www.lubetech.com www.fluoramics.com
19.05.2023 - 20:29:45
00
Každopádne by som sa radšej vyhol zmenšovaniu negativky vazelinou, lebo pri každom servise by som musel špekulovať nad správnym množstvom. Plus cena týchto špeciálnych vazelin.
20.05.2023 - 10:26:31
00
Čaute, vrátili mi zo servisu Fox Float X a ako ho nandavam do rámu tak sa mi zdá že oka nie sú suose, je tam pár stupňov rozdiel. Vzhľadom na to že čapy sú na tomto bajku plastové tak sa mi to podarilo zložiť, pochybnosť ale zostala ... Je to vôbec možné?
20.05.2023 - 18:07:57
00
mozes to otocit,nedavaj to na krivo
20.05.2023 - 18:10:05
00
Vyfuč a vyrovnaj ako potrebuješ. Či zle chápem Tvoj problém?
20.05.2023 - 18:34:25
01
Ahojte. Chcem sa spýtať - tlmič Fox float dps performance elite. Dnes som potreboval tlmič sfuknut aby som +- videl kde je asi doraz (ja viem asi to neni najlepsi spôsob …) ale bol som prekvapený z jednej veci… nafúkal som naspäť na 150psi a stlačil - pri vrátení tlmiča isli na doraze výrazne tvrdší zvuk. Následne po pár stlačeniach to ale prestalo a vrátilo do normálu… má to nejakú spojitosť s vyrovnaním tlaku alebo tam niečo ruplo ?
20.05.2023 - 21:43:53
00
nafukla sa negativka
20.05.2023 - 21:45:51
01
Čiže je to ok hej ?
20.05.2023 - 21:48:47
01
Po cca 50psi prepružuj
20.05.2023 - 21:59:37
00
keyboard_arrow_up