Na to, ze je to po prvy krat, je startovne prestrelene. Ak pridem, tak len za pekneho pocasia a aj to iba okuknut.
Organizator, nehnevaj sa, ale zacal si asi z nespravneho konca.
11.08.2008 - 15:43:24
00
neblbnite ludia, okolo 400-korunoveho startovneho netreba tolko diskutovat...

ked nemam, nic sa nedeje, vyberiem si iny, lacnejsi sport... :roll:
11.08.2008 - 16:07:56
00
Vobec nejde o 400 Sk. Servis po Horalovi ma vysiel na 3500 Sk a vobec nemam zaujem s tym prestat.
11.08.2008 - 18:26:46
00
...jožo, to čo si všetko menil...?!?!
11.08.2008 - 20:37:57
00
tak ja si predsa len este pockam.. ak bude v kategorii aspon 40 ludi tak idem do toho.... no hadam si nebudu na nast nic testovat :D


..len nešpekuluj a pekne na štart, cítim v kostiach, že to bude pekná akcia.. to platí pre všetkých... :-)
11.08.2008 - 20:50:05
00
Retaz, platnicky, bowdeny, lanka, loziska v nabojoch, ...
Predpokladam, ze nebyt Horala, tak to tak skoro nemenim. Ale nelutujem, v jazdeni pokracujem dalej. Zacina ma to stale viac a viac bavit.

Nechapem, preco sudruhovia zo Swissu do jedneho naboja davaju tri rozdielne loziska. To aby som kazde zhanal v inej predajni. Predsa nikde nemozu mat vsetky.

Prílohy:

Loziska.jpg
Loziska.jpg 110.71 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2008 - 20:55:19
00
Ked chcete kvalitne zorganizovany a zabezpeceny pretek, tak sa vam zda 400 Sk vela? To je nejaky novy trend, ze ked je to prvy rocnik, tak to musi byt zadarmo? :roll:

Organizator nasiel termin ktory nekoliduje s inym maratonom v okoli, zabezpecil highlight aky okrem Sely snad nikde nenajdete (prejazd arealom Spisskeho hradu zapisaneho do zoznamu svetoveho dedicstva Unesco), vedie trat po krasnych miestach (Drevenik, Rajtopiky, Slubica) a tu sa zase ozyva len kritika. Neuveritelne.

A riesit ucast podla toho ci bude aspon 40 ludi v kategorii? To uz vobec nechapem. Cim menej ludi, tym kvalitnejsi servis sa mi dostane od organizatorov a na obcerstvovackach a o to viac pozornosti mi venuju aj pripadni fotografi a hned aj mam väcsiu sancu na lepsie umiestnenie a aj vyhru v tombole...

Kam speje toto forum? Negativne zmyslanie a hladanie len toho zleho sa tu siri ako mor. Je tu aktivnych par desiatok ludi a este aj z tychto par bikerov sa najdu taki, co akoby naschval bojuju proti kazdej dobrej akcii a myslienke suvisiacej s MTB. Zobudte sa prosim, lebo o 3 roky mozno budete plakat, ze by ste chceli jazdit v takych lokalitach, ale uz to nebude mozne...

A co sa tyka startovneho - kedze organizator si asi velmi dobre spocital, ze na prvy rocnik nepride hned 400 bikerov, tak si nizsie startovne ani nemoze dovolit, inak by pri malej ucasti isiel do velkej straty. Takze ak zase chcete niekomu zavidiet, ze na tom chce zarobit, tak si najprv skuste spocitat naklady na kompletne zabezpecenie takej akcie a az potom kritizujte.

To drotar: Myslim, ze po ne-ucasti na cyklozraze v Poraci sa da povedat, ze propagaciu neradno podcenovat ze? Takze Tvoja kritika zamerana na propagaciu podla mna nebola na mieste, aj ked uznavam, ze su aj efektivnejsie sposoby oslovenia cyklistov.

Budme trochu objektivni a dajme sancu kazdemu, kto chce spravit nieco pre slovensky biking. :idea:

P.S. A ti, co maju vyhrady, tak nech napisu priamo organizatorovi (potom nam sem mozu napisat jeho stanovisko) alebo nech su ticho a neodradzaju dalsich ludi svojim negativnym postojom.
11.08.2008 - 21:20:57
00
..to jfab...
...tak tie ložiská vo swiss-och sa už chystám meniť asi mesiac :-) a aj po horalovi sa točia, teda nejaká vôľa tam je :-) a inak ja mám len 4 typy ložísk, v zadnom 2x6000 a 1x6900 a v prednom 1x6805 a 1x6802 ale tie 6805 mi idú aj do stredu - ten sa akosi tiež nechce pretočiť :-)
P.S. A skoro som zabudol, ani spodná kladka na prehadzovačke sa netočí, tam ide 6801 :-)
..ale aj tak to bola super akcia, a o tom je život, aby sme si ho užívali..


Naposledy upravil zusky dňa 11.08.2008 - 21:36:52, celkovo upravené 1 krát.

11.08.2008 - 21:29:29
00
nik tu priamo nekritizoval vysku startovneho, a ja osobne som sa vyjadril len k poctu prihlasenych pretekarov.... predsa len pri vyssej ucasti je ten pretek zaujimavejsi a co sa tyka toho startovneho tak velmi dobre viem co to znamena organizovat nieco na Slovensku..... takze len klobuk dole ak si na to niekto trufa.. ;)

ak to pojde tak budem 23. na starte ;)
11.08.2008 - 21:33:47
00

Zatial to vyzera na velmi slaby zaujem zo strany bikerov,dany pretek sa ani neprekryva so ziadnym inym,ak som dobre pozeral,ale mozno vsetci idu niekam do zahranicia na ine MTB zavody.A petos ty davas len polovicny v Podhradi,ved si dosiel Krejzi na Horalovi? :D

Prekryva sa s Kelllys Green bike Tour 2008 v Bratislave... :wink: Vid stranku http://www.kellysgreenbiketour.sk/
I ked je to az v Bratislave, nemyslim, ze by to ubralo na ucasti obom cyklomaratonom... I cyklomaraton v Bratislave bude mat premieru, a startovne bolo v termine 200,- Sk, po termine 300,-Sk.. Ale zas nemame prejazd hradom...:o( Prajem vela uspechov na Spisi...
11.08.2008 - 21:36:03
00
no mne vychadza na tu sobotu sichta takze nemozem a dovolenku si potrebujem nechat na ine akcie ale keby som nerobil tak uz som prihlaseny 400 SK som uz videl
11.08.2008 - 21:43:23
00
Budme trochu objektivni a dajme sancu kazdemu, kto chce spravit nieco pre slovensky biking. :idea:

Suhlasim.

P.S. A ti, co maju vyhrady, tak nech napisu priamo organizatorovi (potom nam sem mozu napisat jeho stanovisko) alebo nech su ticho a neodradzaju dalsich ludi svojim negativnym postojom.

Kritika sa nesmie, iba chvala je povolena? A kde vlastne je ta kritika?
A o odradzani uz ani nehovorim. Ja som ho nenasiel nikde.


Ja to mam na Spis pomerne blizko a nedaleky Slovensky raj je krasou neopakovatelny. Nemam dovod bezcielne kritizovat. Neviem ako ostatni, ale lakadlom pre ucast na maratonoch je pre mna maximum prirodneho povrchu, zaujimave a pekne miesta, nadherne vyyhlady, stretnutia. Vsetko ostatne je druhorade, pripadne vobec nepodstatne (tombola).
Treba si uvedomit, ze na tuto akciu asi nepride vela jazdcov nahanajucich body. Je to mimo serie, neviem, co by na nich zabralo. Prejazd hradom je pre miestnych mozno to, co pre Bratislavcanov prejazd mostom Apollo (prepac Hrad za to zneuctenie). Tazko to napisat tak, aby sa nikto neurazil.
Na Spis pridem rad, aj keby hrad nemali. Mozno uz tuto nedelu to bude vyjazd na Hacavu.
11.08.2008 - 22:01:11
00
Kedze naposledy ked som to tu cital tu boli 3 prispevky vratane mojho a teraz tu bolo o dalsich cca 20 navyse, tak sa nedalo skonstatovat nic ine, nez ze z vyvoja tejto temy mam velmi negativny pocit. Kazdy prida svoju trosku nespokojnosti s banalitami a vysledok je velmi deprimujuci.

Kritika samozrejme byt moze a aj byt ma, ale ma to byt kritika zamerana na nieco, co vieme objektivne posudit. Myslim, ze posudzovanie vysky startovneho takto spoza monitora ma s objektivitou pramalo spolocneho...

Ako aj spomenul Dudo a o to iste ide aj mne - ak sa vam nepaci, tak nestartujte. Alebo spravte nieco pre to, aby sa to zmenilo, tzn. napiste organizatorovi a kritizujte ak nebude vediet zdovodnit a obhajit to, s cim ste nespokojni. Kedze organizator zjavne nevie o tom, ze tu debatujeme o jeho akcii, tak prave preto mam pocit, ze tymi prispevkami skor odradzate ludi, nez prispievate k zmene situacie k lepsiemu.

A co sa tyka prejazdu hradnym arealom tak poviem len tolko, ze byvam v BA a keby siel maraton cez areal Bratislavskeho hradu, tak to vnimam ako nieco vynimocne a velmi pozitivne, takze v tom sa asi nezhodneme. Pre niekoho je prejazd hradom len nezaujimavy usek bez kamenov a korenov, pre väcsinu bikerov aj pesich turistov prijemne spestrenie. A taktiez je to potencialny prinos pre rozvoj turistickeho ruchu v celej oblasti. Staci si zobrat priklad z velmi znamej a upesnej akcie Prazske schody, aj ked je zameranim trosku inde nez klasicky maraton. Cele je to o komplexnosti a prepojeni viacerych suvisiacich veci.

O zapojenie nahodnych pesich turistov sa snazia aj pri organizovani maratonu v Slovenskom raji a je to spravna cesta. Prave na takychto akciach sa dostavaju pesim turistom do povedomia aj pozitivne stranky MTB a zacinaju to vnimat viac ako nieco zaujimave a nieco, co im spestri den a nie ako nieco, co ich len obtazuje resp. ohrozuje na turistickom chodniku. Asi sa na to pozeram viac ako organizator ktory chce, aby bola akcia prinosom pre vsetkych a nie len ako biker. V kazdom pripade si myslim, ze 80+ % bikerov bude suhlasit so mnou a prejazd hradom bude vnimat vysoko pozitivne a kazda organizovana akcia sa robi prave pre tych 80+ % a nie pre tych par, ktorych to neoslovuje.

Viac k tejto teme asi nema zmysel pisat, kazdy mame svoj nazor a kazdy nanho mame samozrejme plne pravo.
11.08.2008 - 22:57:13
00
TO : Jezus - trosku sme si nerozumeli ale asi mojou vinou ze som sa nevyjadril presne. Na vysku startovneho sa mozem ako asi vecsina vies co :wink: to nie je o tom. Ja som to porovnal s urovnou inych maratonov kde je startovne nizsie a servis poviem to diplomaticky INY. Jednoducho som podozrievavy typ a ziadne referencie o klube a organizovani cyklo pretekov som nenasiel. Co sa tyka bilbordov no mam rozpaky ci je toto najvhodnejsi sposob ako dotiahnut bikerov na pretek :roll: Vsetci sme pri podobnych akciach nejako zacinali a ucime sa na chybach, ktore nas posunu vpred, ale to ALE tam vzdy rezonuje. Sam vies ze okolie hradu je uzastne, takze o vybere lokality nemusime viest ziadne debaty. Ja si tento maraton odjazdim uz len kvoli tomu, ze bude INY :wink: Toto je len a len debata o niecom novom, vsetko co sa rodi je tazke. Ale urcite je len na nas bikeroch ci tejto akcii dame zelenu aj na buduci rok.
TO : Dudo daj typ na nejaky lacnejsi sport :lol: este aj sipky su drahe :lol:


Naposledy upravil drotar dňa 12.08.2008 - 14:03:42, celkovo upravené 1 krát.

11.08.2008 - 23:55:38
00
Viac k tejto teme asi nema zmysel pisat, kazdy mame svoj nazor a kazdy nanho mame samozrejme plne pravo.

Znova suhlasim, aj ked si nerozumieme. Obom nam ide o to iste, len cesta, jej smer a sposob klukatenia je jemne iny a cez pismenka tohto fora jeden druhemu nezrozumitelny.
12.08.2008 - 07:27:08
00
keyboard_arrow_up