Zdravím všechny!

V jednom nejmenovaném českém eshopu jsem si loni v červnu koupil přehazovačku Sram Rival, letos po cca 10 měsících mi na přehazovačce prasklo vnitřní vodítko, ani vlastně nevím, kdy a jak přesně jsem k tomu přišel, všiml jsem si toho při čištění řetězu. Přehazovačku jsem odeslal na reklamaci, přišel mi ale jenom strohý e-mail s vyjádřením, že reklamace se zamítá, protože nejde o výrobní vadu, ale došlo k mechanickému poškození.

Tak jsem si říkal, že se zkusím zeptat zkušenějších - co si o tom myslíte?

i.imgur.com
i.imgur.com
i.imgur.com
i.imgur.com
i.imgur.com
23.05.2023 - 10:23:15
00
Myslim,ze maju pravdu
23.05.2023 - 16:40:45
01
Můžeš to prosím trochu rozvést, proč si to myslíš? Ptám se hlavně proto, abych tomu sám rozuměl. Za tu dobu, co tu přehazovačku mám, jsem kolo na pravou stranu položil jenom jednou v nízké rychlosti na štěrku, to bylo ale měsíc po tom, co mi přehazovačka přišla. Prasknutí přišlo až letos v dubnu po cca 10 měsících.
Ptal jsem se samozřejmě i prodejce, ale ten na můj následný dotaz nereaguje. Ale s prodejcem byla problémová komunikace už během vytváření reklamace, takže mě ten výsledek stejně ani nepřekvapuje.
23.05.2023 - 20:40:11
00
Dovodov prasknutia moze byt viac. Ci uz umyselny uder, neumyselne zle radenie retaze, nespravne utiahnutie momentu, alebo aj nepodarok z vyroby atd. Je to tvrdenie proti tvrdeniu a tazko sa dokazuje, co predajca vyuziva. Ak by to bola vyrobna vada, z danej serie by sa vyskytlo viac poskodenych dielov. Skus googlit, ci nenajdes viac takych pripadov celosvetovo. Ak si len jeden z tisicov, komu sa to stalo, mas proste smolu, aj ked mozes mat pravdu.
24.05.2023 - 06:34:01
10
Treba sa držať občianskeho zákonníka, kde je postup pri reklamácii podobných prípadov popísaný.

https://www.akmv.sk/ako-postupovat-pri-reklamacii-tovaru/
24.05.2023 - 11:23:55
00
Neviem či v prípade reklamácie v českom e-shope je správne uvádzať slovenský Občiansky Zákonník... Ale zas, možno že veľké rozdiely tam nebudú...
24.05.2023 - 14:25:06
00
....v tom ustanovení ktorého link pridal laco som sa dočítal,že na vady spôsobené používaním veci sa reklamácia nevsťahuje !!!......takže asi z toho vychádza predajca :D
24.05.2023 - 16:09:43
00
keyboard_arrow_up