skusal som nahrat poslednu veriziu FW? iba sem tak kalibrujem v apke... 3x do roka mozno, ked kontrolujem ci tam nie je update. inak to kalibrujem v garmine. ked kluky potocis asi 5x dozadu prebehne reset/kalibracia - mala by zasvietit aj dioda na modro.

aka bola kadencia pri jednotlivych jazdach?
24.05.2023 - 08:31:11
00
Wattak som kupoval minuly rok, ale az teraz v marci som zistil, ze existuje nejaka ich appka :) Nasiel som novsi FW, tak som updatoval. Odvtedy nic. Keby ta zmena nastala po nejakom mojom zasahu - kalibracia, update tak by som bral, ze je to SW problem, ale takato nahla zmena pocas jazdy vyzera skor na snimac....

Kadencia bola rovnaka. 80 vs 85 priemer, 100 vs 109 max.
24.05.2023 - 08:49:06
00
Pri kalibrácii cez Garmin treba pozrieť aj číslo, ktoré vznikne po kalibrácii. Mala by tam byť nula, alebo nejaké nízke číslo. Mne to postupne začalo toto číslo zvyšovať až som sa dostal na hodnoty cez 200 a potom to meralo už veľmi vysoké výkony pri nízkej záťaži. Ten kus som ale reklamoval kvôli prasknutému úchytu na prevodník. Nový kus už pracuje ináč. Garmin nikdy pred jazdou už sám od seba nepýta kalibráciu, pripadá mi to ako keby tam doplnili automatickú kalibráciu v tichosti. A výkony odpovedajú tomu či sa flákam, alebo nie. Na priemer 200W musím už naozaj zabrať. Ešte som myslel, že mi chybne meria asymetriu pedálovania, lebo mi ukazovalo L/R 55/45%, ale nakoniec som zistil, že to bol zárodok odfajčeného úponu svalu a o pár mesiacov som skončil s mega bolesťou kolena a asymetriou 61/39% - to som už ale nevytočil viac ako 200W ani v špičke.
24.05.2023 - 09:29:12
01
Ja mam pri kalibracii spidera cisla tusim 973 alebo 969 a pri kalibracii powermetra na kluke na cestaku 1173 alebo podobne. To, ci sa ta garmin ma opytat na kalibraciu, sa zadava v jeho nastaveniach, ak si dobre pamatam.
24.05.2023 - 09:54:07
00
Ja som to číslo nejako nebral ani do úvahy. Po každej kalibrácii bolo to číslo vyššie a vyššie - len mi to bolo čudné. Pri asi 250 to už meralo nezmysly - veľmi vysoké výkony pri minimálnej námahe - ako kedy. Opýtanie na kalibráciu po každom zapnutí mi mohlo zmiznúť aj pri nejakej aktualizácii softu v Garmine. Ale keď tú kalibráciu aj manuálne vykonám, tak to číslo mám vždy tak do 10. A aj keď nekalibrujem, tak to meria veľmi adekvátne výkonu. Ale až reklamovaný kus.
24.05.2023 - 10:10:58
00
Zeby tieto problemy signalizovalo prasklinu v uchyte prevodnika ?
24.05.2023 - 10:17:11
00
Tiež by som to tak vyhodnotil. Postupne ako sa ten materiál plastizoval, tak to asi začalo vyhodnocovať rozdiely v kalibrácii. V podstate to číslo môže byť podľa nastavení tenzometrov vnútri aj vysoké, ale nemalo by sa nejako výrazne meniť. Dokonca na novej generácii týchto spiderov sú úchyty zosilnené. Ale kdesi som čítal aj o problémoch vnútri - v elektronike toho spideru.
24.05.2023 - 10:32:09
00
Na upresnenie. Kalibracia je proces, pri ktorom sa wattmeter postupne zatazuje presnym generatorom mech. vykonu v mnohych krokoch. Porovna sa to s hodnotami, ktore wattak vypluje a vypocitaju sa korekcne konstanty, tak aby ukazoval presne a tie sa potom ulozia do eeprom/flash. Robi sa to v procese ozivovania pristroja vo fabrike. Toto co robime my na garmine alebo v appke nie je kalibracia (porovnanie hodnot s referenciou), ale "zero offset". Prakticky je to to iste ako na digitalnej vahe funkcia "tare". Zapnes vahu a hned ti ukazuje dajme tomu 10g. Znulujes ju a potom vazis. Toto nie je moj pripad, lebo ja som skusal zero offset pocas vyjazdu a hodnoty po znulovani ostali rovnako vysoke.

Ak by bol prasnknuty pavuk alebo nieco, potom by to tam pruzilo - vykon by sa stracal na spoji a meralo by mi menej, urcite nie viac.
24.05.2023 - 10:57:02
00
Výkon sa ti nikde nestráca, akurát ho prenášaš na iných bodoch a preto môže v určitých prípadoch merať viac a v určitých menej. Pritom sa môže meniť jeho úvodné nastavenie (zero-offset) ak sa tu akože potrebujeme baviť takto odborne. Myslím, že všetci tu rozumejú čo sa myslí ľudovým pojmom kalibrácia pred jazdou. Samozrejme keď tam prasklinu nemáš... tak nemáš.....ja to píšem ako všeobecné info k tomuto zariadeniu a môže to pomôcť niekomu inému.
24.05.2023 - 11:12:25
00
branomelis napísal:
Myslím, že všetci tu rozumejú čo sa myslí ľudovým pojmom kalibrácia pred jazdou.

Ja si to nemyslim, kedze jedni hovoria, ze sa ma kalibrovat cez appku, druhi cez Garmin. Pritom je to uplne jedno. Obe aplikacie robia to iste. Ved ja nikoho nepoucam, iba upresnujem.


Ale... prisiel som na zaujimavu vec. V xcadey appke sa da offset sledovat v realnom case. Tak som spravil tri screenshoty. Offset sa za velmi kratku dobu bez pohnutia kluk zmenil z nuly na 12. To mi teda nepride normalne... Skuste prosim ak ma niekto chut, pozriet sa na svoje zariadenie, ci sa mu tiez hodnota meni. Z logiky veci mi vyplyva, ze kym sa kluk nedotknem, musi offset drzat stabilne.

Prílohy:

nestabilny offset.jpg
nestabilny offset.jpg 109.34 KiB thumb_up0thumb_down

24.05.2023 - 11:25:01
00
Hlavne ten offset má súvis aj s teplotou a pri dlhých jazdách má teplota vplyv na výsledky. Napríklad ráno v jeseni začínaš pri teplote okolo nuly, vyjdeš na hrebeň kde máš na obed na slnku aj okolo 30 stupňov. A tam už by výsledky mohli byť rôzne. Tieto meniace hodnoty offsetu po stlačení tlačítka calibration sa stávali aj mne. Vplyv mala aj poloha v akej boli kľuky pri tomto úkone.
24.05.2023 - 11:35:00
00
Stages maju "active temperature compensation" cize udaje by mali byt konstantne bez ohladu na teplotu.

https://stagescycling.com/en_us/content/power-resistant-to-cold
24.05.2023 - 12:49:20
00
To že mám používať appku a nie Garmin mi povedal ten čo mi to montoval. A povedal mi že to netreba často. Mám pavúk. Viac o tom neviem. Funguje. Neriešim.
24.05.2023 - 22:47:49
00
zajtra Ti to pozrem. Teraz som sa vratil z biku

jachmel napísal:
Ja si to nemyslim, kedze jedni hovoria, ze sa ma kalibrovat cez appku, druhi cez Garmin. Pritom je to uplne jedno. Obe aplikacie robia to iste. Ved ja nikoho nepoucam, iba upresnujem.


Ale... prisiel som na zaujimavu vec. V xcadey appke sa da offset sledovat v realnom case. Tak som spravil tri screenshoty. Offset sa za velmi kratku dobu bez pohnutia kluk zmenil z nuly na 12. To mi teda nepride normalne... Skuste prosim ak ma niekto chut, pozriet sa na svoje zariadenie, ci sa mu tiez hodnota meni. Z logiky veci mi vyplyva, ze kym sa kluk nedotknem, musi offset drzat stabilne.
24.05.2023 - 23:15:22
00
Quarq D1 vraj ma aj auto zero offset, aj temp compensation, len neviem preco garmin stale pyta calibraciu a vysledky sa znizujud od 33 k 18 akutalne. Opatovna kalibracia offsetu v edge ukazuje ale stale rovnaku hodnotu
25.05.2023 - 14:01:22
00
keyboard_arrow_up