pozerám že t´je téma o nožoch a dýckach tak pridám aj ja svoje foto, sprava 2 najznámejšie survival nože - Rambov nôž a nôž Beara Gryllsa, ďalej noname potápačský nôž z aliexpresu a klasická trojvrstvový švajčiarák na každodenné použitie

brut.me
18.05.2023 - 13:37:56
00
media.tenor.com
18.05.2023 - 13:41:44
03
Po dvanastich rokoch EDCovania som stratil svoj skvely Spyderco Tenacious C122GP, tak sa obzeram po nahrade. Mal som ho velmi rad, ale za tie roky som postrehol aj drobnosti, ktore by som zmenil, takze ho nekupim opat.
1. bol trochu privysoky (kvoli tomu oku na otvaranie)
2. bol pomerne tazky (117g)
Velkostne bol akurat (cepel 86, celkovo 197mm), ale kvoli hmotnosti by som zvazil aj mensi (cepel >=75mm). Musi sa dat otvarat jednou rukou, idealne kolik/diera v cepeli. Musi mat poistku (linerlock mi vyhovoval, ale ine nepoznam, aky je napr. button?) Rukovat by som pokojne dal opat G10 (ci mikarta), pripadne drevo, lebo je krasne. Bez zbytocnych ryhovani a vzorov na rukovati, moj nozik ma byt elegantny, nie drsnacky. Viac pozeram na vzhlad nez na material. Tvar cepele idealne drop point.
Chcel som pozerat cenovky okolo 50, ale tam som moc nenasiel, tak asi budem musiet obetovat stovku.
Z dnesneho rychleho prieskumu sa mi zacala pozdavat znacka Civivi. Akurat mi ich portfolio osekava flipper, ktory sa mi nepaci. Mam strach, ze ked ide cepel lahko po lozisku, otvorim to nechtiac vo vrecku.
Velmi sa mi napriklad paci Civivi Odd, ta kombinacia damaskovej ocele a dreva je nadhera, ale odradza ma ten flipper. Dala by sa jednoducho dat cepel von, do zveraka a ten fliper fiknut?
Pripadne fajn vyzera aj Altus (a nema flipper!), ale nepoznam ten jeho zamok a oproti tomu damaskovemu je taky obycajny. A potom je tu aj damaskovy Altus, kde je zas rukovat taka meh. Idealne by bolo pomiesat ich; nechceli by ste niekto zeleno-cierny? :)
Mate tipy na noze ci znacky? A co ten flipper, obavam sa ho zbytocne?
28.05.2023 - 00:17:33
00
Ako som zacal citat, tak ak ako prve mi napadla znacka Civivi. Za tie peniaze je ta kvalita viac ako dobra. Mam model Riffle a mal som Conspirator ktory odo mna po dlhom naliehani vymamil jeden chalan. Tie cepele na loziskach lietaju jedna radost a nikdy sa mi nestalo ze by sa vo vrecku otvoril. V zavretom stave treba na cepel vyvinut urcitu silu aby sa zacala otvarat.

Mimochodom tu mas o dost lepsiu cenu (kupujem noze len odtial, ale musis sa zaregistrovat aby si mal znizenu cenu)
28.05.2023 - 07:08:44
11
ZoidbergAktuálne vyše roka ako EDC nosím Civivi Buton, hlavne je ľahučký, má dutý výbrus, sám sa vo vrecku neotvorí, výborný nôž, dá sa otvoriť aj gravitačne,
jediné mínus bol klip - nosím ho nasunutý na klip - ktorý sa pomerne rýchlo ohol, nahradil som ho priamo od výrobcu https://www.civivi.com/products/civivi-titanium-pocket-clip-with-titanium-screws
28.05.2023 - 07:31:57
11
edc predpokladam že myslite nož na každodenne použitie, to Vam ako fakt postačuje iba čepeľ, bez ďalších toolov? načo to vlastne používate?
28.05.2023 - 07:38:43
00
švajčiar je dobrý na všetko a na nič, kým ho vytiahneš a otvoríš čepeľ, ja už mám nakrájané :)
28.05.2023 - 08:01:39
00
doki napísal:
daj link na ALI

https://www.aliexpress.com/item/1005004539162437.html
a uz je za 22 ojro

a este som si nasiel taky mini nozicek vo velkosti pera, cepel s praskovej M390, boky z uhlikovych vlakien...
celkom zaujimava "ihla"
https://rb.gy/e5gqd
28.05.2023 - 08:02:38
00
Srsen napísal:
švajčiar je dobrý na všetko a na nič, kým ho vytiahneš a otvoríš čepeľ, ja už mám nakrájané :)


srandista hneď tak po ránu :D mám ho stále vo vrecku po ruke, takže môžeš akurát tak získať pár sekúnd tým, že ho máš evidentne priamo na opasku a vieš ho pri vyberaní otvoriť jednou rukou, čo ja nepotrebujem, a ani vyslovene nechcem, keďže nôž tým stráca na kompaktnosti

ale keď už sa bavíme o edc, tak jak pozeram tak pozeram na ten 100 eurovy nož, nože prezraď ako ním otváraš pivovú fľašu, víno, konzervu, ako sa ním vyberá kliešť, či trieska a ako s ním napr. striháš?
28.05.2023 - 08:37:36
00
pivová fľaša bez problémov, víno nepijem, všetky konzervy sú už easy open, kliešťa aj triesku vyberiem, a nestrihám :)
28.05.2023 - 09:52:46
00
[quote="@1945793"]https://www.aliexpress.com/item/1005004539162437.html
a uz je za 22 ojro

tak som ho objednal, dúfam, že kúpu neoľutujem
28.05.2023 - 12:27:52
00
Srsen napísal:
pivová fľaša bez problémov, víno nepijem, všetky konzervy sú už easy open, kliešťa aj triesku vyberiem, a nestrihám :)


keď nie Ty tak víno pijú iný, ani zdaleka nie všetky konzervy majú easy open, keby si mal na nožíku nožničky, tak by si zistil ake je strihanie paradne :D, ale najvac rád by som si pozrel ako tou čepeľou vyberáš kliešťa, neurobíš video?

jako ten nožik može byt fajn, ale na dennodenne nosenie sa zide viac toolov, nie len čepeľ, to za mna hovori viac než 30 rokov skusenosti čo nosim pri sebe rozne nožíky
28.05.2023 - 13:41:16
00
Tak to mate zhruba rovnako dlhy cas uzivania čepelí
28.05.2023 - 15:09:48
00
[quote="@1945783"]Ako som zacal citat, tak ak ako prve mi napadla znacka Civivi. Za tie peniaze je ta kvalita viac ako dobra. Mam model Riffle a mal som Conspirator ktory odo mna po dlhom naliehani vymamil jeden chalan. Tie cepele na loziskach lietaju jedna radost a nikdy sa mi nestalo ze by sa vo vrecku otvoril. V zavretom stave treba na cepel vyvinut urcitu silu aby sa zacala otvarat.

Civivi Conspirator je dobry tip. V danej cenovej kategorii dnes tazko najst nieco podobne u konkurencie. Je do dcerska firma WeKnife a ti si naozaj vedia ustrazit QC. Flippra sa obavat netreba, sam sa vo vrecku neotvori. A button lock, to je navykova vec, podobne ako compression lock pri takom Spyderco PM2 ;)

Prílohy:

IMG_7089.jpeg
IMG_7089.jpeg 409.3 KiB thumb_up2thumb_down

28.05.2023 - 16:57:20
06
Tu je par tipov https://www.youtube.com/watch?v=pjYYVstHGmA. Zalezi co clovek potrebuje od konkretneho noza. Ale ak to ma byt univerzal na kazdy den, nie je sa coho obavat. Za mna osobne bud Kizer, Real Steel, Civivi, Ruike, Avispa, Ontario Rat II...je toho bambilion :)
29.05.2023 - 15:23:21
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Outdoor / Športové príslušenstvo a vybavenie / Ostatné príslušenstvo / Nože a brúsky)
keyboard_arrow_up