matkobass napísal:
skus to rozviest….ja sa nebranim verzii ze chybu urobil vodic kamionu, chcem to pochopit, aby sme mohli takymto situaciam predchadzat


Nejdem nič rozvádzať. Len ma pobavilo, ako už z prvej niekomu konkrétnemu prisudzuješ chybu ... :-)
05.06.2023 - 09:12:13
00
Za mňa 3 najpravdepodobnejšie situácie
1) kamionista sa zahral na pretekára, preletel kruháč a na brzdách chcel zatočiť na pumpu a niekde medzi koncom ostrovčeka a odbočením na pumpu zrazil cyklistu, že ho tam zavrel. Reálne mi to ale nedáva zmysel, keďže od konca ostrovčeka po začiatok oblúka na odbočenie na pumpu je cca 25m a to by cyklistu musel vidieť na ceste a musel by to byť šialenec, aby si myslel, že to bezpečne stihne.
2) cyklista to zobral cez tú autobusovú zastávku rovno, cez vyšrafovaný ostrovček a chcel sa dostať na tú krajnicu k zvodidlam a nerátal s tým, že niekto pôjde na pumpu. Zrejme nevenoval pozornosť okoliu, nedal prednosť (podľa správnosti mal dávať prednosť autám idúcim od kruháču, ale keďže šiel mimo, tak si myslel, že nemusí nič riešiť), možno ťukal do cyklopočítača, možno bol v tom, že počul v novinách, že keď ide rovno, tak má prednosť, kto vie.
3) vychádzal cez protismer z pumpy na cestu a nevšimol si kamión, čo tam odbáča.
05.06.2023 - 09:13:21
00
nickovw08 napísal:
Otazka je ale ci bol cyklista v kruhaci pred kamionom alebo za, ak bol za kamionom tak vobec o nom sofer nemusel vediet, ale ak pred tak potom by nemal uz v zivote sadnut za volant


Ďalšou možnosťou je, že bol aj za kamiónom, ale šofér nedal smerovku doprava.
05.06.2023 - 09:14:05
01
my tu nič nevydumeme...jediné čo nám ostáva je dávať ešte väčší pozor na autá...videl ho /nevidel ho... ja som včera skoro opäť pristál na kapote OPROTIIDÚCEHO auta, odbočoval vľavo a ...nevidel ma??? predpokladám že len spolujazdec na neho zakričal aby zastal lebo vodič pozeral iba doľava kam odbočoval, hlavne že jazdím v bielo-červenom aby ma bolo lepšie vidno...
05.06.2023 - 09:18:30
00
nickovw08 napísal:
Otazka je ale ci bol cyklista v kruhaci pred kamionom alebo za, ak bol za kamionom tak vobec o nom sofer nemusel vediet, ale ak pred tak potom by nemal uz v zivote sadnut za volant


neexistuje vesmír v ktorom by konkrétne na hentom kruháči cyklista idúci pred kamiónom bol pomalší ako kamión a teda by mal kamión šancu dobehnúť ho pred odbočkou na pumpu... je to fakt že kúsok... ja by som si dovolil fakt predpokladať pokus cyklistu predbehnúť kamión z prava...
05.06.2023 - 09:21:15
00
Je to mozne,ale v tom pripade mal cyklista prednost
05.06.2023 - 09:22:34
00
Jaroh napísal:
Nejdem nič rozvádzať. Len ma pobavilo, ako už z prvej niekomu konkrétnemu prisudzuješ chybu ... :-)

trochu sa uvolni, neries komu ja prisudzujem chybu, ale ak chces byt konstruktivny, diskutuj o moznej pricine toho nestastia, neviem co je na tomto k pobabveniu
05.06.2023 - 09:22:53
00
hlavne je dnes v mode robit vsetko stale zlozitejsie - do kruhaca mrdnut benzinku a este aj zastavku. aj bez tej benzinky prejazd z NMnV do Rakolub byval o nervy. ja som sa vzdy ked som mal silu a cas jazdit tym c-ckom co bola dost obchadzka ale bol tam klud.
ale ja to vravim stale - buduje sa nezmyselna cyklodialnica povazim ale clovek sa nema ako dostat z mesta do okolitej prirody.
05.06.2023 - 09:24:31
01
nickovw08 napísal:
Je to mozne,ale v tom pripade mal cyklista prednost

nie som si isty ci pri predbiehani sprava ma cyklista prednost, mozno sa ten sofer ani nepozrel do zrkadla ci tam niekoho nema a mozno pozrel a nevidel
05.06.2023 - 09:26:03
00
nickovv08: kde v akom prípade by mal cyklista predbiehajúci po pravej strane prednosť? Nič také neexistuje.
05.06.2023 - 09:28:33
01
Ono aj taky detail, napr. ze ak kamion uz od kruhaca blikal vkuse mohol cyklista zle vyhodnotit. Mieru zavinenia doriesi policia. No na prvy pohlad to ale nevyzera na klasiku, ked sofer "prehliadne" pripadne zle odhadne rychlost cyklistu. Podobny pripad s identickymi nasledkami sa tu spominal pred par rokmi z Presova - odbacanie nakladiaku doprava na odbocke par metrov za zeleznicnym priecestim.

To stare vodorovne znacenie na ceste je pekny bordel. Zhodou okolnosti som siel autom vcera okolo. Nakresy na ceste zacinali na tej "byvalej" ciare vpravo (uprostred srafovanej plochy vpravo) zhruba na urovni totemu. https://goo.gl/maps/vuAmD64jts6YUsBy7


Naposledy upravil Palo TT dňa 05.06.2023 - 09:32:51, celkovo upravené 1 krát.

05.06.2023 - 09:31:10
00
Gusto0 napísal:
... buduje sa nezmyselna cyklodialnica...


Prečo je nezmyselná? Zatiaľ som na ňu čítal len pozitívne až nadšené názory.
05.06.2023 - 09:32:18
00
Gusto0 Jasne, ze prva bude Vazska cyklomagistrala, co sa hodi masam a az potom sa dostane na potreby podivinov z fora :lol: , co sa zvyknu flakat sami po lese (to myslim aj seba).
Ale suhlasim, ze cyklochodnik NMnV - Kalnica bike park by sa hodil nielen cyklistom, ale aj komuterom. Za dialnicou je viacero velkych firiem (napr. Hella, Tesco sklad).
05.06.2023 - 09:38:23
01
https://www.autoviny.sk/novinky/123443/vodici-pozor-po-novom-musite-davat-cyklistom-prednost-aj-ked-su-mimo-cesty-kedy-tak-musite-urobit/
05.06.2023 - 09:44:29
00
lebo sa vsetky prachy sypu len do nej a nebuduje sa nic ine (ok uz sa zacina). ano su nadsene nazory lebo nic ine nieje - tak sa tam chodia prechadzat, kocikovat, vencit psov ... v okoli mesta je to huste, potom takmer nikoho nestretnes lebo ide od nikadial nikam z pohladu zaujivamosti trasy. vacsina ide po nej, otoci sa a ide naspat. ale zober si teda take Nove Mesto - chces ist na V.Javorinu - kadial? do Kalnice - kadial? Beckov - zase nic, ani do Cachtic sa nedostanes.
ale to by nebolo rychle vyasfaltovanie hradze a km by tak nepribudali - nebolo by sa cim chvalit.
05.06.2023 - 09:53:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up