Pripravme sa na extremne zvysovanie dani za nehnutelnosti a zvysenie cien plynu, ludia s prijmami nad 2000€ budu riadne podojeni tiez,a predpokladam,ze 14% do zdravotky sa dvihne tiez
14.06.2023 - 08:17:07
00
foobar napísal:


Takto nejako k tomu pristupujú aj Republikáni v červených štátoch, školu síce nevedia zatvoriť, ale súčasťou ich taktiky je neumiestňovať volebné miestnosti na campusy univerzít, premyslene aplikujú gerrymandering a pod.

U nich to funguje tak, že ak vyhrajú oni, tak to znamená, že "ľud prehovoril", ak prehrajú, tak ide samozrejme "volebný podvod". U nás túto tému vyťahujú dezolátne strany a nestavil by som si proti tvrdeniu, že to je súčasť hybridnej vojny, ktorú bude maximálne eskalovať Kremeľ.

Až sa mi to nechce veriť, lebo dlhé roky som skôr podporoval Reaganovu verziu republikánstva, ale bohužiaľ, MAGA sa stalo odnožou fašizmu.
14.06.2023 - 08:46:08
04
canopus napísal:
Pripravme sa na extremne zvysovanie dani za nehnutelnosti a zvysenie cien plynu, ludia s prijmami nad 2000€ budu riadne podojeni tiez,a predpokladam,ze 14% do zdravotky sa dvihne tiez

Pozri, ako inak chces zaplatat rozhadzane peniaze ? Raz to bude treba vratit.

Majetkove dane su na Slovensku nizke, prijmove vysoke.

Uvidime, co ukaze nova vlada. Ak ma predstavit vyrovnany rozpocet, tak tych skrtov a navysenia dani bude velmi vela. Zial.

Za Fica sme prezrali uspesne roky a Matovic to dodrbal uplne.

A navyse v najblizsich desatrociach bude treba zbrojit a zaroven transformovat ekonomiku nazeleno. To budu obrovske investicie, kde sa peniaze nevratia v priamo meratelnej podobe vo forme HDP a vyssieho prijmu.
14.06.2023 - 09:03:02
04
Predsa len vidim pokrok. Strasit zdanenim bohatych, to tu este nebolo :)) dan z nehnutelnosti dufam ze zvysia najma na druhu, tretiu, 20tu. Tejto ubohej krajine by aj tak najviac pomohlo, keby uz konecne zrusime priebezny dochodkovy system. Stat=politik rozhadzujuci dochodcom, ktori volia "aby nam pridali"to je skutocne prekliatie tejto dzamahirie a drzi ludi v nesvojpravnom stave spred 60tich rokov.
14.06.2023 - 09:11:13
06
cokupit napísal:
. Tejto ubohej krajine by aj tak najviac pomohlo, keby uz konecne zrusime priebezny dochodkovy system. .

rád si prečítam, čo a ako by si navrhol zmeniť v dôchodkovom systéme,
(ale poprosím len vecné a na faktoch podložené návrhy)
14.06.2023 - 09:48:43
00
tak, ako volakedy. Co si usetris ked pracujes, z toho zijes na dochodku.

Ja by som skor zvolil kompromis. Vsetci by platili rovnake odvody a potom by dostavali vsetci rovnaky dochodok. A vyska dochodku by bola len taka, aby zabezpecila zakladne prezitie - strelim od boku, povedzme 300 Euro. Kto by sa chcel mat na dochodku lepsie, nech si spori dopredu. Mozno by to naucilo ludi opat financne premyslat a nie len natahovat ruky - stat postaraj sa.
14.06.2023 - 10:43:12
05
will napísal:
A navyse v najblizsich desatrociach bude treba zbrojit a zaroven transformovat ekonomiku nazeleno. To budu obrovske investicie, kde sa peniaze nevratia v priamo meratelnej podobe vo forme HDP a vyssieho prijmu.

Na toto si este zabudol:
https://e.dennikn.sk/3423413/akoby-nestacila-vojna-zly-chlapcek-el-nino-zasiahne-pocasie-aj-ekonomiku/?cst=9624a3a1c80ed98f7aa6a160fc64314363a6ebdda3de2d5428a8aad2df023114
Prirodne zivly nasledne aj poistovne, zaistovne. Vyzera ze veselo bude... Pri envirotemach uz par ludi precitlo, ked zistili, ze postavili domy v oblasti, kde im ich nikto nepoisti.
14.06.2023 - 10:52:39
00
Ked uz toto spominas, minule som po dlhsom case zavital na povodnu inundacnu hrazdu Dunaja v Rovinke pri Bratislave a vyzera ze vystavba v zaplavovom uzemi je uz vlastne mainstream ...
14.06.2023 - 11:41:12
00
skorpion napísal:
tak, ako volakedy. Co si usetris ked pracujes, z toho zijes na dochodku.

Kto by sa chcel mat na dochodku lepsie, nech si spori dopredu.


Lenze sporenie ti nestaci. Odtrhni si od ust polovicu vyplaty, zivor na hranici prezitia, aby si sa mal na starobu lepsie a o 30 rokov zistis, ze tych par stoviek, co si odlozil v maji 2023 ma hodnotu jednej lepsej vecere v restike.

Aby sa ti peniaze aj aspon ciastocne zhodnotili, musis to niekam investovat. Kolko percent populacie je natolko financne gramotnych, aby to dokazalo? Pravdepodobne ani ja nie. Alebo to bude niekto robit za teba - ci uz statom regulovane piliere alebo nejake investicne skupiny, kde by zase vo velkom profitovali spekulanti a ludia by zostali bez penazi. A to nehovorim o negramotnych spoluobcanoch, socialnych pripadoch, gambleroch a podobne.

Pre teba a ludi v tvojej bubline okolo by to mozno problem nebol..ale pre spolocnost ako taku je to nerealne.
14.06.2023 - 12:04:41
00
Problém so štátom regulovanými piliermi je tiež nezanedbateľný, hlavne keď do jeho nastavenia týkajúceho sa výnosov o desaťročia môže úplne beztrestne vŕtať hocijaký nedouk, ktorý vidí najviac do konca aktuálneho volebného obdobia (a ani trochu sa nebojí rozdrbať ho na kašu svojimi polo- prípadne viac debilnými nápadmi, lebo šanca že by na to doplatil čo i len politicky sa limitne blíži k nule). Bonusom navyše je, že obecenstvu dokáže potom so ziskom plusových bodov v pohode predať, že výnos v dlhopisových fondoch stál oproti akciovým úplne za houby a teda celý systém je na houby (že to tak nastavil by default sám zbytočne nerozmazáva), takže táto cesta spoliehania na minimálne bezproblémový život v starobe mi tiež pripadá ako kvalitné sci-fi ...
14.06.2023 - 12:29:38
02
mareno17 napísal:
Lenze sporenie ti nestaci. Odtrhni si od ust polovicu vyplaty, zivor na hranici prezitia, aby si sa mal na starobu lepsie a o 30 rokov zistis, ze tych par stoviek, co si odlozil v maji 2023 ma hodnotu jednej lepsej vecere v restike.

Aby sa ti peniaze aj aspon ciastocne zhodnotili, musis to niekam investovat. Kolko percent populacie je natolko financne gramotnych, aby to dokazalo? Pravdepodobne ani ja nie. Alebo to bude niekto robit za teba - ci uz statom regulovane piliere alebo nejake investicne skupiny, kde by zase vo velkom profitovali spekulanti a ludia by zostali bez penazi. A to nehovorim o negramotnych spoluobcanoch, socialnych pripadoch, gambleroch a podobne.

Pre teba a ludi v tvojej bubline okolo by to mozno problem nebol..ale pre spolocnost ako taku je to nerealne.

toto je jadro problemu. Ale zakladna financna gramotnost nie je zas tak narocna. Nikomu by nezaskodilo trochu sa dovzdelat v tejto oblasti a najlepsie sa to robi s vlastnymi peniazmi. Aj nasa krajina by potom vyzerala inak.

A fakticky to, co som napisal, sa uz v nejake miere zavadza. Je to II a III pilier. Akurat ja by som len zrusil "zasluhovost" a "solidaritu" statneho dochodku. Kazdy by odvadzal rovnako a mal aj rovnaky dochodok. Zvysok z toho balika, ktory odvadzame teraz, by siel do tych pilierov.

Starobne poistenie pri mzde:
1000 Euro = 180 Euro
1500 Euro = 270 Euro
2000 Euro = 360 Euro

Ja by som dal pausalny odvod povedzme 150 Euro, z toho by ti vysiel dochodok 300 Euro (uvazujem pre jednoduchost v susacnych hodnotach). To navyse, co by zostalo by slo automaticky do pilierov. Si sikovnejsi a viac zarabas? Budes sa mat lepsie. V sucasnosti su mudri, sikovni a vzdelani ludia len mesec penazi, z ktoreho sa da cerpat. Stat/politici si hyckaju chudobnych blbcov.

Co sa tyka statnych pilerov, tak ano, kazdy politik to moze znicit. Preto by to malo byt osetrene tak, aby na to politici nemohli. Ak sa nemylim, tak na III pilier siahat nemozu, alebo ano? Lenze ten je dobrovolny a kto nema ani zakladnu financnu gramotnost tak nechape jeho vyhody. A sme znova na zaciatku. Zhrnute a podciarknute - vzdelanie je zaklad. Bohuzial to nieje priorita ziadnej vlady, lebo idioti sa lahsie manippuluju... Vlastne som napisal vela textu a som na zaciatku problemu :-D
14.06.2023 - 13:22:39
00
no vela ludí doslova zabúda, že treba investovať aj do seba v produktívnom veku, ked su ešte peniaze a energia. šetrit si na nejaky sen po šesdesiatke dost pravdepodobne nemusí vyjsť alebo si ho proste dostatočne dlho neužiješ.
14.06.2023 - 13:27:53
00
som zvedavý keď im progresívni soudruzi navrhnú spoplatniť tie ich dedinské univ.či aj potom budú takí nadšení.
14.06.2023 - 13:41:13
00
triki, ja som zvedavy ked budes mydlit barana, ci aj potom budes taky nadseny
14.06.2023 - 14:23:39
00
Obavam sa, ze baran asi zatial nehrozi. Vytlacenie formularov nema priamy dosah na schopnost podpisat sa.
triki Pokial otazku dobre naformulujes, ustny suhlas mas isty. Enjoy ;)
14.06.2023 - 15:00:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up