Keď už mať zamknutý v nejakej spoločnej miestnosti tak len v tom prípade ak sa tá miestnosť na noc zamyká a bajky nie sú za papierovými dverami.
V Rakúsku už asi vedia aký lopkári z východných krajín tam chodia na výlety tak vždy sme mali v hoteli/penzióne miestnosť na biky za železnými dverami s alarmom.
21.06.2023 - 11:14:55
01
Otazky ako bol bajk zabezpeceny su uplne legitimne a logicke, chceme sa totiz poucit a mat dost informacii, ako ochranit aj tie svoje.
Naopak potlapkavanie po pleci, ake je to hrozne a aki su ludia zli ze ho ukradli je sice ludsky pochopitelne, ale mimo uzialeneho dotycneho nikomu nepomozu.
21.06.2023 - 11:47:01
08
Ked uz nemozem mat bicykel pod kontrolou, okrem zamknutia vlastnym zamkom beriem prec aspon predne koleso. To viem "pichnut" kdekolvek. Aj do apsidy v stane.
21.06.2023 - 17:08:07
01
Trochu na odľahčenie.

Prílohy:

IMG-20230615-WA0002.jpg
IMG-20230615-WA0002.jpg 57.43 KiB 3 thumb_up1thumb_down

21.06.2023 - 17:27:04
01
doslovne :)
21.06.2023 - 18:48:42
07
tomasspura napísal:
Tak tak, mal si zobrat biky do stanu a spat s nimi,

S cim mas problem? :lol: Vsak to v mnohych pripadoch moze byt najefektivnejsie riesenie, ktore ti schvali aj utvar hodnota za peniaze.
Jasne, ze pocas rodinnej dovolenky to nemusi byt idealne riesenie. Ale zatial som nepocul o tom, ze by niekde ukradnuli deti zamknute v noci k stromu.

Priority sa riesili tu :)
https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/priority-t13048.html

Prílohy:

P8050017.JPG
P8050017.JPG 294.25 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2023 - 21:23:04
07
Problem bol, ze v hoteloch nemaju stromy https://www.interez.sk/z-vrazdy-maddie-vinili-jej-rodicov-policia-to-pokazila-najznamejsi-pripad-unosu-dietata-sa-po-14-rokoch-blizi-ku-koncu/
22.06.2023 - 08:27:35
00
cokupit napísal:
Otazky ako bol bajk zabezpeceny su uplne legitimne a logicke, chceme sa totiz poucit a mat dost informacii, ako ochranit aj tie svoje.

Pekna uvaha (a to vacsinou s tvojimy nazormi suhlasim naskrz temami), ale nepadla tu jedina otazka ako boli biky zabezpecene. Len co by sa malo, ak by sa malo, rozne fascinacie a pomaly z majitela idiot ze biky- ktore si v konecnom dosledku ani nevazil a podla ludovej mudrosti dokonca ani nezasluzil-na noc "len" zamkol a nespal s nimi. S alarmom, sledovanim a idealne hadam aj napojene na nejaky elektricky ohradnik, ak by sa ich predsa len ktosi po prekonani vstupnych dveri pokusil dotknut...
22.06.2023 - 12:17:53
04
Takze si myslis, ze mareceja zaujmalo, ci mali lopkari obute Nike alebo Adidas a ci prisli o 2am alebo 3am?
Nehovoriac o tom, ze tvoja odpoved "uplne normalne" bola detailna a vycerpavajuca.
22.06.2023 - 12:53:35
01
Do miestnosti na to urcenej davam v hoteloch ci penzionoch bicykel ci cyklovozik, lyze bezne. A kto to nedokaze takto urobit mal by ist psychologovi. Penzionu ci hotelu taktiez zalezi vyhnut sa neprijemnostiam.
22.06.2023 - 12:57:01
03
Palo TT Vies ze by ma to pri nom ani neprekvapilo? :-)
A sorry, nebol som pritom, v konecnom dosledku sa to ani nestalo mne, taktiez nevediem vysetrovanie. Len som dostal strohu info ze sa to stalo, tak v zaujme zvysenia moznosti o 0,1% zeby sa ukazali som to tu pridal. Staci? Ci ideme dalej polemizovat a spochybnovat konanie dotknutych osob ci spravili maximum pre zabezpecenie veci ktore si nezasluzili...
22.06.2023 - 13:07:42
00
no neviem ci vzdy zalezi, ked som bol v alpach, dali nam bicykle do garaze, kde vraj nik nechodi a potom sme isli vecer spat na hotel z restiky a brana na garazi dokoran, mali tam bicykle aj nejaki nemcuri ... a v ciernej hore nam majitel hotela povedal, nechajte ich kludne pred vchodom na ulici, tu sa nekradne, a vydrzali tam (nastastie) cely tyzden :-D kazdopadne vzdy nosim abus a aspon ten zamknem, pre trochu lepsi pocit, je mi jasne, ze keby niekto velmi chcel, tak mi to nepomoze
22.06.2023 - 13:11:04
00
Jaiub ja polemizujem len tvoj nazor "ale nepadla tu jedina otazka ako boli biky zabezpecene."
IMHO padla.
A jedno mozne riesenie som tiez pridal. https://www.mtbiker.sk/forum/post1951541.html#p1951541

O nasledujucich hlupostiach tipu "dobre im tak" sa netreba vobec bavit.


Naposledy upravil Palo TT dňa 22.06.2023 - 14:08:17, celkovo upravené 1 krát.

22.06.2023 - 13:47:04
03
Turbi napísal:
Do miestnosti na to urcenej davam v hoteloch ci penzionoch bicykel ci cyklovozik, lyze bezne. A kto to nedokaze takto urobit mal by ist psychologovi. Penzionu ci hotelu taktiez zalezi vyhnut sa neprijemnostiam.

Uvaha na temu: domacnost,bytove a nebytove priestory
Treba sa zamysliet nad tym, co je najdrahsi, najdolezitejsi hnutelny a lahko presuvatelny majetok v domacnosti (okrem auta samozrejme). Nemal by som mat takutu vec najlepsie chranenu? Samozrejme vramci realnych moznosti a priorit. Tie budu ine pri 5clennej rodine s teenagermi v Petrzalskom 3-izbaku a ine pri single poloprofi bikerovi bez zavazkov.
V nadvaznosti na to potom otazka: Preco by som sa na hoteloch mal spravat inak?

Doklady zamknem do trezoru, data odzalohujem na off-site lokalitu/cloudu. LCD telku a pocitac (okrem dat) mam na haku... Aj bike mam relativne lacny. A vobec nie je moja modla. Tou je zazitok z jazdy :) Pri strate by ma ani nemrzela samotna jeho hodnota, ale to ze by ma stalo kopec usilia/casu (napr. na ukor bikovania) riesit novy bike.
22.06.2023 - 14:03:00
00
Ja pisem o tom ze v hoteloch ci penzionoch sa snazit pchat bicykel do izby lebo sa bojim o svoj bicykel nie je v poriadku. Do svojho stanu si ho kludne pchajte. A ako to mas urobit inac pre tvojho “drahouska” na to recept nemam. Alebo mozno mam. Zmenit myslenie? Verit v dobro? Ststisticky ze tvoj penzion nevykradaju kazdy vikend? Ber to ako chces. :)
22.06.2023 - 14:14:54
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up