Nie. Preto mu nikto neradi co si ma kupit ale kazdy to nechava na nom.
21.06.2023 - 15:52:18
00
Lenze potom cela tato diskusia je zbytocna, lebo pri jeho proporciach nad nicim inym ako nad 29" kolesami nema zmysel uvazovat. Aj endura su podla mna mullet len preto, ze 29" koleso sa dozadu pri tych zdvihoch a pozadovanej dlzke zadnej stavby(=nie extra dlhej) konstrukcne ani nezmesti. Vsetky jeho kriteria okrem ceny, co beriem, ze je velmi dolezite kriterium, su proti 27,5".
Na docasne pouzitie kludne aj 26", vsak prednedavnom ani ine nebolo a dolezite je bikovat, nie riesit HW. Ale davat viac ako par stoviek za nie 29" bike, ktory planuje pouzivat dlhodobo je podla mna v jeho pripade nezmysel.
21.06.2023 - 17:49:35
01
Nebral by som to ako samozrejmost ze ma zmysel len 29ina. Ako pisem i 27,5 vie davat zmysel ak to taha chalana do bikeparkov a na skoky. Vid napriklad 193cm Viktor Novak na 27,5 kolesach a mensom rame https://dolekop.com/clanek/9865-bikecheck-cannondale-jekyll-carbon-freeride-special-viktora-novaka.
Tu chalan musi sam vediet co viac vyuzije. Ja by som bral na jeho mieste 29, ty by si bral 29, z brucha odhadom 70-75% by bralo 29, 25% mulet a zvysok 27.5. Ja ho nepoznam, neviem o nom nic takze je to len jeho rozhodnutie.
22.06.2023 - 00:11:57
00
Je blbost tvrdiť že s jeho proporciami musí ísť do 29", ale na druhej strane keby mu mali sedieť 27,5" tak by to sám vedel a nemusel sa pýtať.

Ja mám podobne čísla (190/95), jazdím 27,5" a viem prečo....
22.06.2023 - 17:41:26
04
Ano, su vynimky potvrdzujuce pravidlo a podla mna ich nebude vela. A presne ako pises, mate skusenosti, viete co a preco to chcete (aj za cenu pokazeneho vizualu :lol: ).
Pri nom mam pocit, ze ak by mu bike neukradli, tak spokojne bude na nom jazdit mnoho dalsich rokov.
22.06.2023 - 18:12:10
00
ivast napísal:
Je blbost tvrdiť že s jeho proporciami musí ísť do 29", ale na druhej strane keby mu mali sedieť 27,5" tak by to sám vedel a nemusel sa pýtať.

Ja mám podobne čísla (190/95), jazdím 27,5" a viem prečo....


Mám o niečo málo menej a tiež som na 27,5´´.
29´´ som mal a predal, tých výnimiek nás bude asi trochu viacej :)
22.06.2023 - 20:36:35
03
Ja som absolútne za 29-palcov, bez výnimky, netuším čo všetci riešite s tou obratnosťou,mám 177 cm, 70 kg a 29 by som nevymenila za nič, a to som testovala teda aj 27,5 a čo sa týka ovládateľnosti, tak viac mi vadia napríklad rovné riadidlá na 29ine, na tom sa neviem voziť ale kolesá ako také sú v pohode, ak je zvyšok biku priateľský ?
22.06.2023 - 23:48:12
00
Fixska si bezcitna, to je všetko ;-]
23.06.2023 - 08:06:24
23
Ja som tiez za 29", mne ina velkost nikdy ani nedavala zmysel. Zvlada to vsetko to co ma, pri nicom nemam pocit ze by ma to obmedzovalo alebo spomalovalo. Az na jednu vec ktora ma vytaca a to ze na niektorych skokoch, hlavne takych dirtovejsich kde skacem viac do vzduchu a preklapam bike na dopad ktory je kolmejsi, tak az velmi casto chytam zadkom zadne koleso. Proste mi tam zavadzia. Staci si pozriet i nejaky dh svetak a pozerat v cieli tie krasne biele gate co tam niektori vozia a pozerat na nich smuhy od kolesa.

Ale i ta 27.5 ma pre plno ludi stale zmysel. Je proste obratnejsia, menej zavadzia. To ale neznamena ze by 29ina nebola obratna. Ked zacinali byt schopnejsie 29iny a vsetci si z toho u mna robili srandu tak nakoniec uznali ze to neobratne nie je, ze v switchoch ktore oni na 27,5 nedavali som to ja na 29ine prechadzal plynule. Lebo nie je to len o kolesach. Ta 27.5 zacina podla mna davat vacsi zmysel az v bikeparkoch, na skokoch, pri robeni trikov, pri nejakych mensich ci lahsich jazdcoch. Ale ani tam to nie je nieco bez coho sa nemozes bicyklovat.
Napriklad dalsi jazdec Tomas Zejda 193cm a Kellys Swag prerobeny z 29" na mullet https://dolekop.com/clanek/9787-bikecheck-tomas-zejda-a-jeho-kellys-swag-v-mulletu. Nemenia na tych bikoch kolesa len tak z dlhej chvile.

Ja to tu schvalne vypisujem takto ze je dobre aj aj, nech sa chalan rozhodne sam. A trochu ho chcem i zneistit ze mu este ten vyber "ztazujem". Ked si nieco vyberie tak sa zacnem pytat preco prave ten rozmer kolies a preco nie ten druhy :D. Mozno az tak si vyberie lepsie ako ked mu rovno povieme ze 29inu a nic ine.
23.06.2023 - 08:29:41
01
Neblaznite :) Ja som chcel najma usmernit Matteo357, nech sa zamysli, co vlastne chce. Zatial sa neozval.
Vyrokom velky jazdec = 29" som mozno az prilis pausalizoval, ale v suvislosti s jeho protichodnymi poziadavkami je to uplne OK.
27,5 vs 29 nema zmysel sa hadat, kazdy nech si jazdi co mu vyhovuje. Nepotrebujem tiez riesim kolko velkych jazdi ine ako 29" kolesa, ale pri xc/trail jazdeni ich asi vela nebude. Enduro a DH by som teraz do toho nezatahoval.
23.06.2023 - 09:25:02
00
Tak Liteville 301 nie je prave XC bike vsakze. A mali ho vedeny ako enduro takze i ten trail je na zvazeni. Podla toho co tu pisete mam pocit ze vybera nielen nevhodnu velkost kolies ale i bicykel. Ja tam ale stale vidim ze chce jazdit bikeparky, skoky tak teraz neviem.
23.06.2023 - 09:36:05
00
Ja mam najma pocit, ze je cely pomotany... Tam je vidiet vsetko.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1951465.html#p1951465
Ale mozno je to uz na dobrej ceste. Par dni neozval - asi silno rozmysla, co vlastne chce :)
23.06.2023 - 10:49:48
00
Ja mam pocit ze pomotaneho z neho robite vy
Matteo357 napísal:
... nenapisal som aka je moja uroven jazdenia a ako planujem bike vyuzivat. Predtym som mal Trek X-Caliber 9, hardtail 29" a jazdil som obcasne (max par krat do mesiaca). Obvykle len PK-PKBaba, pripadne sirsie okolie v Karpatoch, a potom aj PK-MA do roboty a naspat. Najradsej mam zjazd a chcel by som zacat jazdit viac traily aj s nejakymi
miernymi skokmi, postupne po nejake stredne velke skoky, aby som mohol pomerne sebavedome vyskusat bike park.
23.06.2023 - 10:55:26
00
Si zmenil nazor?

Vsak prave, robil jedno, latentne sniva o niecom inom, co mozno v dalekej buducnosti aj zrealizuje a novy bike kupuje, lebo stary mu ukradli (+ podla vsetkeho neplanuje nieco extra drahe resp. ma obmedzeny rozpocet).
Ked napise, preco sa zrazu u neho objavil Liteville vo vybere, bude to jasnejsie.
23.06.2023 - 11:09:11
00
Dakujem za relevantne rady, pomohlo mi to.
Moc to neriesim, uchylacit nad specifikaciami a tabulkami, na to mam ine pasie a konicky. Cim menej znalosti, tym stastnejsi v tomto pripade.
Bike uz mam, nebudem pisat aky, vyuzite cas lepsie.
Vsetko dobre vsetkym a este raz vdaka.

palott: Uplne v klude mozes pytajuceho oslovovat aj priamo. V kruhu ludi sa o druhych v 3. osobe nehovori, jedno ci osobne alebo virtualne, zakladna slusnot.
07.07.2023 - 00:13:31
01
keyboard_arrow_up