ja sa zasa spýtam opačne, dá sa tento tréningový stav niekde vypnúť? aby mi to po jazde nepísalo tie čísla záťaže a tie stavy trénovanosti... absolútne ma to nezaujíma, lebo na nič netrénujem a len to zbytočne musím odklikávať... všetky tie ostatné hovadiny ako podmienka výkonu, čas zotavenia atd mám dávno vypnuté... len toto som nejak nikdy nevedel nájsť že kde a či vôbec
25.06.2023 - 20:26:47
00
Mám otázku z iného súdka. Zapol som si na GE530 zobrazovanie sklonu. To, že ho ukazuje s niekoľko sekundovým oneskorením do istej miery chápem. Ale to, že niekedy ukazuje úplné nezmysly, ma niekedy irituje. Na dlhej rovinke alebo v miernom stúpaní ukáže sklon aj -3%, resp. v ťažkom stúpaní ukáže iba 1-2%. Dá sa to nejako nastaviť? Vyrážam vždy z rovnakého miesta (z domu).
25.06.2023 - 20:33:31
00
Rýchlosť je meraná pomocou gps, alebo pomocou snímača?

Ak je rýchlosť/vzdialenosť odvodená od otáčania sa kolesa a výška je z barometrického výškomera, tak by nezmysly nemalo ukazovať.
25.06.2023 - 20:47:02
00
laco napísal:
Rýchlosť je meraná pomocou gps, alebo pomocou snímača?
Mám osadený snímač kadencie i snímač rýchlosti od Garminu, ale nie som si istý, z akého zdroja sú údaje o rýchlosti. GE530 hlási prítomnosť všetkých snímačov, tak asi to berie zo snímača, nie z GPS. Ale tie sklony to ukazuje (ako som písal) oneskorene a niekedy aj dosť nezmyselne (v stúpaní mínusové hodnoty a potom v zjazde plusové, kým sa to nejako nestabilizuje a potom to ukazuje zase normálne). Tie opozdené údaje sú mi takto v princípe nanič.
25.06.2023 - 21:08:13
00
inak máš výškový profil ok po jazde? mne minule klasicky pri búrke keď sa zmenil tlak ukazovalo hore prudkým kopcom - 30% a opačne dole kopcom som stúpal... ale inak to funguje reálne normálne ten sklon, len to nie je úplne tak že v tom bode čo aktuálne som tak ten sklon platí, lebo to dopočítava trocha s oneskorením
25.06.2023 - 21:14:47
00
Problémy s výškou a sklonom som mal aj na predošlej 530ke, reklamoval som to, dali mi nové zariadenie. Na novom je to ešte horšie a nerobí to už iba vyslovene v daždi, ale postupne sa to zhoršovalo aj v ideálnom počasí a potom som už výškový profil a nastúpané metre vždy musel dávať počítať Strave, takže zariadenie šlo na reklamáciu č.2. Kým to zas vyreklamujú tak som si objednal akýsi počítač iGET.
25.06.2023 - 21:34:45
00
JoNesbo napísal:
inak máš výškový profil ok po jazde?
Na Strave je všetko v poriadku. Ide o to, že reklamácia je už neaktuálna, lebo som to kupoval pred 3 rokmi. A sklon som začal sledovať až teraz. Asi sa na to vykašlem. Jazdím pre radosť.
25.06.2023 - 21:55:34
00
branomelis no som zvedavy. lebo to co jazdis tam budu rozdiely velke. v sobotu som siel taky teren hore-dole a z 2800 mi strava spravila 3100 vyskovych. v nedelu som siel len roviny a tiahle kopce a tam mi na 2500 pridala 30 vyskovych.
len ci je to vlastne chyba - ci to nieje vlastnost.
26.06.2023 - 13:21:02
00
Ja som bol včera rovinku v rakúsku a podľa 530tky som nastúpal 1500vm :D
26.06.2023 - 14:07:12
00
Gusto0
Veď preto som si na pokus objednal akýsi čudný náhradný GPS prístroj. Strava v mobile, ktorý nosím vo vrecku mi dokáže počítať len otvorené pasáže. Na trailoch mi už ani neukazuje, že som vlastne šiel po traili, ale záznam lieta lieta smerovo +-100m. V danom teréne, keď sa polohovo odchýliš o 100m, tak to môže byť rozdiel aj 50vm. Dlhšie traily ako Taipan a pod, kde sa ide vyššími rýchlosťami sú absolútne mimo. Takže mesiac bez Garminu by mi pekne rozhodilo výškovú štatistiku.
Škoda len, že Garmin keby to aj vyreklamoval, tak neexistuje 530ka, ktorá by mala bezporuchový hardware, ktorý správne počíta nastúpanú výšku - tam nie je možnosť, že by sa našiel kus, ktorý je v poriadku, ale skôr ide o to ako rýchlo sa chyba vyskytne. Nehovoriac o tých rôznych reštartoch a prejazdmi určitých magnetických polí, kde sa záznam stratí úplne atď - tieto poruchy sú sporadické, ale nevytočia ma tak ako nesprávna hodnota výšky.
26.06.2023 - 14:10:02
00
tak vyska by mala byt barometricka, ak by bola len podla polohy a vrstevnic to by bol poriadny ulet. aj samotna vyska z gps v takom terene je nezmysel - gps meria vysky menej presne ako polohu. tebe by ak este nemas nieco pomohol snimac rychlosti.
26.06.2023 - 14:22:19
00
Len ja toto píšem o meraní teraz cez Ifon. Tam nemáš barometer a výšku robí len z polohy. A polohu robí len cez GPS. Preto tie chyby v Strava zázname. Včera na CHPS +400vm. Snímačov rýchlosti mám viac. Ale aktuálne ďakujem Strava aplikácii že vie spárovať aspoň hrudný pás 😀
Preto som si včera objednal akýsi IgetC220 čo by mal podporovať aj párovanie snímačov, mal by mať výškomer a polohu určovať cez GPS+Beidou a ešte akési doplnkové družice. Len dal som za to iba 50eur tak neviem čo mi príde 🤦‍♂️🙈
26.06.2023 - 14:38:46
00
Čaute, stáva sa Vám, že vám zmizne mapa počas navigácie? Ukazuje len čiaru prejdenej trasy, ale mapový podklad zmizne. Mám Edge 530 a podklad Freemaps. Reštart zariadenia pomôže, ale počas jazdy to je nepraktické.
06.07.2023 - 08:49:00
00
Mole1 napísal:
Ahoj. Potreboval by som radu. Mám edge 530,snímače rýchlosťi, výkonu, varia,hrudný pas. Pri jazde mi často pripája a odpaja snímače. Aktualizoval som všetko a robí to stále. Môžte mi poradiť? Ďakujem


Toto sa presne deje aj mne doslova pri kazdej jazde. Tiez neviem co s tym. Vam ostatnym to nerobi?
06.07.2023 - 09:37:51
00
Pripájanie a odpájanie snímačov je na tomto podarenom zariadení absolútne najmenší problém. V podstate počas jazdy o tom viem len vďaka tomu že to zapípa, meraná veličina sa ani nestratí, ukáže len upozornenie, že našiel sa ten a ten snímač - za čo zariadeniu poďakujem a ideme ďalej. Čo ma prekvapilo, tak aj náhradné zariadenie inej značky robí absolútne tie isté prejavy ako Garmin - odpájanie snímačov, zlé meranie nadmorskej výšky v prípade dažďa a iné podivnosti.
06.07.2023 - 10:57:06
00
keyboard_arrow_up