Fuji S5000 - 8000 - tyzden k dispozicii na test

:roll:


to su kompakty
13.08.2008 - 12:22:05
00
nechcel by som ju, radsej dobry kompakt
hodnota f 3,5-5,6G ED - hovori za vsetko - priemer /a velke telo/
to za tu cenu LX2 - nema konkurenciu vykonom aj parametrom


Tak to sklo toho objektivu da do vacku hocjaky dobry kompakt, konkretne zakladne setove objektivy od Nikonu su velmi dobre. Ak narazas na svetelnost tak neviem preco pri tej ohniskovej vzdialenosti ti to moze byt jedno ak nefotis v tme, nizsiu svetelnost vyuzijes akurat ak potrebujes hodne nizke casy uzavierky (coz sa mi stava len ked fotim sport) alebo pri makrach na malu hlbku ostrosti. Takze to ze ma LX2 svetelnost 2.8-4.9 nieje az taka vyhoda hlavne ked sklo bude urcite celkovo horsie, a to este odhliadam od velkosti cipu, rychlosti fotoaparatu, rychlosti AF atd, atd, atd. :)

Ja som tiez kupil D40 ako moju prvu digitalnu zrkadlovku a bol som viac nez spokojny, jedine co mi trosku vadilo bolo ze D40 nema motorcek v tele (na ukor super lahkosti) a tak niektore skvele a hlavne lacne objektivy tym padom nemali AF na tomto tele. (skvely 50mm f1.8 :( )

Kto uvazuje nad zrkadlovkou nemal by si ju urcite nechat vyhovorit, s kvalitou fotiek budete aj ako amateri nadmieru spokojni. Jediny "padny" argument proti sa da brat ich velkost, ale to uz je na kazdoho ochote "trepat" takyto fotak na vyjazdy. Ja si nestazujem pouzivam batoh Lowepro Slingshot 300AW a na bike je idealny, zaroven mam vdaka jeho konstrukcii rychli pristup k fotaku.
13.08.2008 - 12:58:38
00
Lowe robí aj lepšie batohy do terénu (aj s camelom a vodotesné), ale inak špeciálne ten Nikon D40 je veľmi dostačujúca zrkadlovka ktorá je za pár peněz a s prehľadom preští akýkoľvek kompakt. Posledne som ju videl za 12 so záklaďákom. Na rozdiel od Canonu sú nikoňácke seťáky celkom slušné.
13.08.2008 - 16:58:52
00
Lowe robí aj lepšie batohy do terénu (aj s camelom a vodotesné),


Jo som si toho vedomi u mna vsak bolo prioritou byt schopny rychlo sa dostat k fotaku. Takze mi ten jeden popruh idealne vyhovuje, tym padom som musel ozelet aj stativ kedze Slingshot nema moznost ho nejak upevnit. :/ Ak idem na vyjazd sam a hlavne ked mam kopu casu sa rozbalit, pekne si vsetko nastavit a potom este aj cakat na svetlo atd. tak samozrejme berem komplet vybavu a to vyzeram ovesany jak vianocny stromcek.

Inak Slingshot je docela vodotesny znesie aj nejaky ten dazd bez tej plastenky, a vazne lejaky su ojedinely ukaz :) O uplnej vodotesnosti pri batohu ani neuvazujem, nechodim totiz po mocariskach a hlavne aj cena je niekde uplne inde ze ;)
13.08.2008 - 19:52:33
00
Mozno pomoze pri vybere:
http://www.zive.sk/Spravy/Foto-trojboj- ... fault.aspx
14.08.2008 - 06:31:54
00
Lowe robí aj lepšie batohy do terénu (aj s camelom a vodotesné), ale inak špeciálne ten Nikon D40 je veľmi dostačujúca zrkadlovka ktorá je za pár peněz a s prehľadom preští akýkoľvek kompakt. Posledne som ju videl za 12 so záklaďákom. Na rozdiel od Canonu sú nikoňácke seťáky celkom slušné.

Kedze fotim na D 40 mozem iba potvrdit. Setaky su slusne porovnaval som 18-55 Nikor so setakom z Canonu EOS 350 18-55 dve identicke fotky skratka identicke neboli. A co sa tyka vozenia pouzivam batoh Vanguard Pampas ale v pohode mi vojde aj do Deuteru. Takze ak idem jazdit s ucelom aj nejaku peknu fotku spachat nemam problem vozit zrkadlo. Na obycajne dokumenty nosim compact Nikon Coolpix 4100
14.08.2008 - 08:22:16
00
zaujímavý článok, potvrdil niektoré moje dohady a fakty ... vdaka.
14.08.2008 - 08:27:06
00
keyboard_arrow_up