Ahojte, kupil som si Cannondale SL3 Trail 2021 z bike24 velkost XL. Mam 185 cm vysku a co som u nas v predajniach skusal bicykle tak mi vzdy sedela velkost XL, no boli to ine znacky. L-ko mi bolo kus male, na com sme sa vzdy zhodli aj s predajcom v obchode.

Tento cannondale ma ale tu hornu ramovu trubku akosi vyssie a ked sa postavim nohami ma zem, tak ju mam akurat medzi nohami. Co som cital, mal by som tam mat aspon tych 5 cm medzeru, kedze takto sa mi aj trochu tazsie lezie na ten bike. Niekde ale pisu, ze staci ked tam je 1".

Pritom som pozeral velkostnu tabulku a maju na stranke aj kalkulacku kde zadam rozmer od zeme po rozkrok ale ajtak mi davalo, ze pre moju vysku je vhodne XL.

Je to podla vas takto v poriadku, ked je ta tzv. standover vyska len tesne po rozkrok? Zvyknem si na to ci radsej vratit ten bicykel?

Dakujem
30.06.2023 - 21:42:05
00
ja to mam tiez podobne-este zmeriam ked budem doma ale co som skusal o cislo mensi ten isty bike tak to uz nebolo ono...jazdí sa ti na ňom ako? zdá sa ti veľký?
problém môžeš mať ak niekde budeš musiet krízovo zastať aby si si neudrel ...vieš čo...
01.07.2023 - 06:14:48
01
No nechcem prilis na nom jazdit ked zvazujem, ze ho vratim, nech nevidiet ze som ho pouzival.
Vyzera obrovsky ten bike, ale ked na nom sedim nezda sa mi nejaky velky. No len ked potrebujem zastavit a zosadnut zo sedla tak si akurat udrem vajcia. Este ked je to planovane zastavenie tak zoskocim pomaly, no horsie ked potrebujem rychlejsie zoskocit, aj ked to asi nebude casto.
01.07.2023 - 08:27:45
00
tak ja som si zvykol s spd-čkami aj pri krízovom zastavení automaticky dať pravú nohu/kľuku dole,ľavú vypnem z pedálu a naklopím sa trošku naľavo,súčasne dávam ľavú nohu na zem.ešte som sa ani neudrel ani nezdrúzgal...klop klop
01.07.2023 - 10:03:28
00
Tak, tak. Podobne to mám aj ja - som M-kový a rám je L.
Mám ho 5 rokov a ani raz som nemal problém, vždy aj v krízovkách (a že ich bolo neúrekom) predsa automaticky ideš na stranu.
Ale ak chceš zosadať na obe nohy naraz (neviem prečo) tak si samozrejme nabiješ, onééé.
01.07.2023 - 10:29:30
00
Skor je problem s tym, ze obcas potrebujem mat na nom detsku sedacku a tam naklanat neni prilis prakticke ked tam sedi dieta + aj to nasadanie ked mi treba az tak vysoko dvihat nohu nie je prilis prakticke. Ale tak skusim sa asi povozit na asfalte a pri najhorsom umyjem kolesa keby som ho chcel vratit. No obavam sa, ze L-ko by ajtak nebolo citelne lepsie lebo tam je len 3 cm rozdiel vo vyske ramu a asi by sa mi zdal kratky. Tak popremyslam este, ale ako vidim viaceri tak fungujete.
01.07.2023 - 10:38:10
00
to si mal hneď napísať,s dieťaťom by som to radšej neriskoval,no ale vyskúšaj bez neho ako sa na tom bude ''prudšie'' zastavovať
edit: tak som to pozrel,ak mám cyklogate s vložkou tak tam v podstate nemám žiadnu medzeru :)
01.07.2023 - 10:53:34
00
M4rek22 napísal:
.....aj to nasadanie ked mi treba az tak vysoko dvihat nohu nie je prilis prakticke.....

To akým spôsobom nasadáš na bike?
01.07.2023 - 17:30:10
00
bladerunner tak jednu nohu prelozim pri jemne naklonenom bicykli cez hornu trubku .. no problem je to skor vtedy ked mam obcas spominanu detsku sedacku, vtedy nemozem naklanat bicykel
01.07.2023 - 17:38:23
00
A nie je pohodlnejšie nasadať klasicky preložením nohy pri naklonenom bicykli zozadu ponad sedadlo?
Samozrejme ak tam nie je nejaká obrovská taška na sedadle pri bikepackingu....
01.07.2023 - 18:15:58
00
No tam je prave detska sedacka a to je vlastne najvacsi problem. Bez nej s tym nemam taky problem.
01.07.2023 - 19:48:58
01
Tiež jazdím so sedačkou a nedá sa inak nasadnúť,iba takzvanou kolobežkou a vysadnuť bezpečne tak isto kolobežku za jazdy,pokiaľ núdzovo nepredvídané zastavím,je to pre dieťa stresujúce ,lebo sa bike príliš nakloní do strany,teda nemám tu možnosť zosunut prdel dopredu dole pred sedlo ,lebo je tam dieťa,toto všetko by poriesila jedine teleskopická sedlovka,menší rám by nepomohol .
01.07.2023 - 22:13:52
00
Ja mam sedacku vzadu, nie vpredu
02.07.2023 - 15:20:57
00
keyboard_arrow_up