JoKo napísal:
Nie "uplne ine vozidlo", ale motorove vozidlo!!!

Tiez nie tak uplne. Motorove vozidlo je pohanane motorom bez nutnosti sa na tom fyzicky podielat. Ebike je taky mackopes ma motor ale musis tocit pedalmi a nemas moznost inak pridavat rychlost ako u motorky.
Nepiste radsej o poistkach a dokladoch lebo nam daju PZP aj na bike. :!:
01.07.2023 - 10:29:33
00
Videl som nie raz ze isli na tom sakra rychlo a bez pedalovania...Cize je to "motorka" podla zakona, respektive hocico ine ako bicykel s pomocnym motorom..
Kam do prdele sa ponahlaju, ked tuna "miestny odbornici" pisu ze ebike maju kvoli rekreacii a oddychu v prirode.... :facepalm: :facepalm:
01.07.2023 - 11:03:26
12
Vida v ČR už prvé kontroly zatiaľ bez pokút. A páči sa mi tá jednoduchosť kontrolného zariadenia čipnutych elektromotorov. Obyčajne valce a keď pri točení nad 25 km/h pomáha motor ďalej, tak je majitel zrelý na pokutu.
https://m.youtube.com/watch?v=zEvy0KRxqFY
01.07.2023 - 11:03:47
03
Super definícia "sakra rýchlo," to je kolko ? 18,20,50, 80, 100km/h?
A tá kontrola pravdepodobne nemá ani zákonne opodstatnenie. Nato treba niečo s certifikátom ako STK. Preto je to bez pokuty.
01.07.2023 - 11:46:03
02
A ake zakonne opodstatnenie je vo vasom cipovani a porusovani zakona o pripomoci s len pedalmi a <25kmh ????????
To je typicke slovenske-pokrytecke, skur* a porusit vsetky pravidla co sa da....
Potom ludia nariekaju, ze zakony neplatia pre vsetkych rovnako, ale prvy krok je zacat od seba !!
01.07.2023 - 12:04:02
21
Zákon je jasný a kto ho poruší si musí byť vedomý následkov Ani ty ani ja nie sme oprávnený to riešiť.
A prosím ťa už si videl motor Shimano, Bosch, Yamaha,Brose s plynom? Ja nie, umožňuje to len Bafang a tam platí prvá veta môjho príspevku.
01.07.2023 - 12:27:37
02
Moja hlava to stale neberie, cip umozni tahat s asistenciou rychlejsie ako 25 km/hod (tomu este rozumiem) ale ako moze ist bez sliapania som este ani nevidel. To musi mat este daku inu upravu aby mohol pridavat a uberat rychlost. Lenze to uz je potom moped ako ta babeta a nie ebike. Niezeby som mal o take zaujem, skor ma to zaujima po technickej stranke.
01.07.2023 - 13:38:52
00
odblokované v tunajšej inzercii:
https://www.mtbiker.sk/bazar/all?s=odblok
a tu je páčka:
https://www.elektrobike.sk/nahr-diely-bafang-m400--canbus/akceleracna-packa-pre-bafang-bbs/
01.07.2023 - 14:01:02
03
peter120 napísal:
A ake zakonne opodstatnenie je vo vasom cipovani a porusovani zakona o pripomoci s len pedalmi a <25kmh ????????
To je typicke slovenske-pokrytecke, skur* a porusit vsetky pravidla co sa da....
Potom ludia nariekaju, ze zakony neplatia pre vsetkych rovnako, ale prvy krok je zacat od seba !!


prečo si myslíš, že všetci tu máme chipnuté ebajky? :)
01.07.2023 - 14:04:41
04
Vdaka Srsen uz tomu rozumiem. Legislativne po namontovani akceleracnej packy sa stava z ebiku emoped a je to spolu ekolobezkou v jednom vreci, stale to ale nebude motorka. A kedze kolobezkari uz nasrali dost ludi, tak sa spekuluje aj nad zmenou podmienok pouzivania.
01.07.2023 - 14:20:47
00
nešpekuluje, pre kolobežky nad 25kmh, resp. nad 14kmh s hmotnosťou nad 25kg je od 1.1. 2024 povinné PZP
01.07.2023 - 14:42:03
01
lubor1 napísal:
Tiez nie tak uplne. Motorove vozidlo je pohanane motorom bez nutnosti sa na tom fyzicky podielat. Ebike je taky mackopes ma motor ale musis tocit pedalmi a nemas moznost inak pridavat rychlost ako u motorky.
Nepiste radsej o poistkach a dokladoch lebo nam daju PZP aj na bike. :!:
nemáš pravdu, babeta je technicky vzaté bicykel s pomocným motorom, je cielene takto konštruovaná s cieľom zmestiť sa do neregulovaného rámca. Čím skôr vám dajú na elektrické babety PZP a VP tým lepsie ;-]
01.07.2023 - 14:52:58
01
VTV napísal:
Super definícia "sakra rýchlo," to je kolko ? 18,20,50, 80, 100km/h?
A tá kontrola pravdepodobne nemá ani zákonne opodstatnenie. Nato treba niečo s certifikátom ako STK. Preto je to bez pokuty.

Načo potrebuješ certifikovať tie valce? Tie predsa iba simulujú jazdu pri točení koleskom a pedálmi. Tú rýchlosť ti predsa ukazuje kompjuter na žtp bicykli, ktorý je predsa súčasťou certifikovaného bicykla. A keď vyslovene cítiš pri točení pedálmi stále pomoc a rýchlosť prekročí 25 a pedále nedostanú bez podpory tak už nie je ďalej čo skúmať.
01.07.2023 - 18:04:09
01
Policajti ti merajú rýchlosť podla "certifikovaného" tachaču v aute alebo certifikovaným radarom s vizualnym záznamom? Neviem či by si súhlasil s tak udelenou pokutou. Chlapci nemajte krvavé oči oháňate sa zákonom, ale aj kontrola musí byť zákonná. Či nie?
01.07.2023 - 18:33:51
01
pista napísal:
LMS Nerad skatulkujem ludi ale tlacis sa do skatulky kde su ti co im stacia 2-3 skusenosti a uz maju jasno. Nemam tam vela sympatakov!


Nemám problém byť v škatuľke, ale daj ma do tej s názvom ,,chápem dôchodcov a hendikepovaných na ebiku, ale nie mladých zdravých obéznych ľudí" :)

K tomu čipovaniu, 2-3 skúsenosti to nie sú, len u nás v práci je to do 10 ľudí a podľa môjho prieskumu to čipnuté nemá len jeden a aj ten nad tým uvažuje.
Nehovoriac o skúsenostiach čo mám na cesťáku kde obieham po rovine makačov na nenačipovaných 25kg opachách 40+kmh, fakt obdivuhodný výkon na tých legálnych neodblokovaných strojoch :)
01.07.2023 - 19:06:51
00
keyboard_arrow_up