peter120 napísal:
Aha, dalsi obhajovac porusovania zakona, ale vas tu je :D
Ked sa nehoda stane na bio, policia vsetko presetri, a je mozne ze sofer auta dostane zje*a.
Ale ty ako čiper mas o jeden podstatny problem navyse.


JE MOŽNÉ, že nedokážeš čitať s porozumením alebo dokonca pochopiť úplne celkom jednoduché veci
: VEC bola: niekoho zrazis, (na BIO) vletis pod auto, alebo len naseres svojou jazdou suseda
čiže vlastne VEREJNE chrániš porušovateľov bio porušovateľov zákona :-)
04.07.2023 - 20:23:19
00
Odcituj bio biker zakon, cakam.
04.07.2023 - 20:27:22
00
človeče to myslíš ozaj ? a vážne ? zbohom ... :-(
a to isté čo si popísal na E urobíš na bio ... tak isto Ti môžu zaistit bajk, ako dokaz na vyšetrenie nehody ...
04.07.2023 - 20:29:41
00
LL napísal:
človeče to myslíš ozaj ? a vážne ? zbohom ... :-(
a to isté čo si popísal na E urobíš na bio ... tak isto Ti môžu zaistit bajk, ako dokaz na vyšetrenie nehody ...

Kľudne môžu, moje bio bicykle sú v súlade so zákonom, nemám sa čoho báť.

Máš namontovaný čip? zatloukej, zatloukej :lol:
thumb_up0thumb_down
04.07.2023 - 22:25:19
00
LL napísal:
a zase sme doma: JPP, sestra susedkinej babky, otca, koňa brat .... počul, že niekto povedal, že ...
v obchode mu ponúkli... :-)
okrem iného JoKo nikdy si si na žiletke nedal PIVO ? (alebo aj niečo iné ?) a neklam a neporušuj zákon :-)
a predpokladám, že v lese si nikdy nebol a reálne MTB poznáš len z "okna"
(lebo je to z príncípu (ortodoxného žiletkára) a Tvojích dlhodobých vyjadrení "mierne" nepriateľská skupinka :-),
ale rád sa v téme "odborne" vyjadruješ

1. Tyka da to kolegyne, s ktorou sa stretavam v kancelarii 1 - 2x tyzdenne - ako dochodca pracujem 2x tyzdenne a ona ako dochadzajuca 50 km ma povoleny ciastocny home office.

2. Pivo skoro vobec nepijem, obcas (castejsie) radler. Za volant auta, ani na bicykel, som si este pod vpyvom alkoholu v zivote nesadol. Ale nie som abstinent.

3. Jazdil v som v lese este v casoch, ked si mozno este ani nebol v otcovych gatiach. Na jesen a v zime sme jazdili po Karpatoch cyklokrosove treningy.

4. Ked som sa vratil k cyklistike, tak som opat zacal jazdit po Karpatoch. Napriklad v roku 2008 ma najdes vo vysledkoch Stupavskeho MTB maratonu. Po operacii kolena som vsak postupne les opustal, na MTB je vacsie riziko urazu kolena a druhy raz by som tie procedury nechcel opakovat.

Ak si charakter, tak sa mi za svoje dristy ospravedlnis, inak ta zaradim medzi plejadu tych, co su za klavesnicou neuveritelne silny...
05.07.2023 - 22:48:32
01
A je to potvrdené. Biocyklistika ničí kolená. Preto akákoľvek prípomoc odľahčujúca kolená pri bicyklovani je dar boží … a vy ho tu hejtujete :)

Dnes šlapete za svoje a na starosť sa budete voziť na elektrovozikoch… ale ešte predtým si každý z vás kúpi ebike. Tak to vidím ja …
06.07.2023 - 08:17:08
01
Keď sadneš do auta tak kolená nezaťažuješ vôbec 😄 a je to zdravé? Keď potiahnem 160 mŕtvy ťah tak tá váha ide aj cez kolená a je to nezdravé?
06.07.2023 - 08:26:21
00
Ked nieco nepouzivas tak to ochabne alebo to zabudnes a naopak ked cvicis tak to posilnujes a spevni sa. Ale rozumiem ze nerozumies sportu :-)
06.07.2023 - 08:47:34
02
marseluspp napísal:
A je to potvrdené. Biocyklistika ničí kolená. Preto akákoľvek prípomoc odľahčujúca kolená pri bicyklovani je dar boží … a vy ho tu hejtujete :)

Dnes šlapete za svoje a na starosť sa budete voziť na elektrovozikoch… ale ešte predtým si každý z vás kúpi ebike. Tak to vidím ja …

uploads.disquscdn.com
Vážení ebikeri, aby ste rezkejšie hýbali nohami, podľa potreby nainštalujte si čip alebo čípok.
06.07.2023 - 11:15:16
05
marseluspp Tak a s tým elektro vozíkom si mi "nahral na smeč" ... Mám kámoša "bioša" ... tento rok už má viac odmakané na handbiku ako ja na biobicykli. On ako ZŤP, ochrnutý, odkázaný fakt na ten vozík nechápe, ako niekto "zdravý" si môže kúpiť e-bike. Podotýkam, že na vozík sa dostal v dospelosti pri autonehode, ktorú nezavinil. Nevyhovára sa, bojuje ako sa dá, nevzdáva sa, drží ho dobrá nálada a často vtipkuje aj na svoj úkor. Ale zdravých e-bikerov nepochopí.
K tomu vozíčku skôr smeruje časť e-bikerov. Samozrejme aj časť biošov na nich môže skončiť ...
06.07.2023 - 12:20:48
09
Praveže ebike vytiahol mnohých televíznych športovcov von a to je super. Včera som sa chcel len vyvetrať a tak som zobral ebike. Ideálny nástroj na vyčistenie hlavy. Keď vyrážam večer z domu na biobiku, to okolie už mám obehnuté 1000x. Ak by som chcel ísť ďalej, musím sa tam odviezť autom. Ale s ebikom zájdem vpohode ďalej do lesov kde sa môžem preháňať cestičkami podľa chuti a nemusím to nijako kombinovať.
Ak by ebiker išiel hore kopcom (povedzme kráľová hoľa) rovnako rýchlo ako biobiker, tak mu motor veľa pomáha, ale ak ide raz toľko rýchlo, námaha je u oboch rovnaká, motor viacmenej kompenzuje len ten rozdiel rýchlosti. Takže nabudúce ak sa budete motkať hore kopcom 9km/hod a obehne vás ebiker 18km/hod, vedzte že sa namaká len trošičku menej ako vy. Výhodou je že ja si volím ako veľmi sa chcem unaviť a to je pecka možnosť.

Pre zdravého mladého človeka je motor úspora času, nie energie.

S ebikom je to ako s manželkou. Môžeš si zajazdiť aj keď sa ti nechce ... ale to už nieje z mojej hlavy ;)
06.07.2023 - 13:27:00
01
peter120 ty mi s tými úbohými videami z YT ktoré pcháš do každej témy mi pripadáš celkom ako nejaké dospelé decko!. Jazdíš ty na biku vôbec keď máš čas vyhľadávať také hlúposti?
06.07.2023 - 13:49:52
03
väčšina e-lektrikárov sa namaká trt makový ... dnes som išiel jeden kopec (priemer 4,5% stúpanie) za e-lektrikárom konštantných 20km/h , ja som sa teda namakal ale on išiel tak ako keď ja idem na bajku s dcérou po hrádzi na prechádzku :D ...teda ak by chcel makať cca tak ako ja tak podľa tvojho porovnania by musel ísť do toho kopca 40km/h a to by som teda chcel vidieť HAHAHA
06.07.2023 - 14:22:13
01
marseluspp napísal:
A je to potvrdené. Biocyklistika ničí kolená. Preto akákoľvek prípomoc odľahčujúca kolená pri bicyklovani je dar boží … a vy ho tu hejtujete :)

Dnes šlapete za svoje a na starosť sa budete voziť na elektrovozikoch… ale ešte predtým si každý z vás kúpi ebike. Tak to vidím ja …

Evidentne nechápeš písanému textu. Operáciu kolena nepodstúpil z dôvodu zničenia na bicykli. To mohol mať aj z niečoho iného. A po operácii neskončil s bicyklovaním. Iba vymenil traktro za cesťák z dôvodu aby eliminoval riziko zranenia operovaného kolena v teréne na mtb. Každý jeden ortopéd ti povie, že máš po operácii kolena v rámci rekonvalescencie bicyklovať aby ti zosilneli väzy čo ti fixujú kĺby.
06.07.2023 - 14:58:59
03
Ale môže to byť len výhovorka. Lebo s takými diagnozami a vekom by si v teréne na MTB bez e biku ani neprdol. Je sakra velký rozdiel najazdiť km na ceste a na horách.
06.07.2023 - 15:43:11
01
keyboard_arrow_up