Zdravim osadenstvo. Chcel by som Vas pozvat na diskusiu/pokec na Brezine 26.07.2023 o 16:30 pri Krizi (ako je Tarzania). Bude to take mensie stretnutie komunit na ktorom budu prezentovane nove pravidla pohybu (hlavne) pre cyklistov pod zastitou mesta. V skratke mestu dosla trpezlivost a aj nam pricom sucasny stav je neudrzatelny. Tyka sa to hlavne kyslikoviek a mozu za to ludia co ich neustavne jazdia a vdaka nim budu "trpiet" aj ostatny. Pride k urcitym razantnym zmenam. Takze ste vsetci vitani v spominanom termine. Diky za ucast.

Prílohy:

Pozvanka_26_07_2023_16_30.jpg
Pozvanka_26_07_2023_16_30.jpg 69.43 KiB thumb_up0thumb_down

11.07.2023 - 14:15:46
01
Nebude možne jazdiť po nich na biku, ale bude umožnený vjazd autám ;-) ? Sedelo by to na Trenčín
11.07.2023 - 15:03:08
02
Pridi a dozvies sa.
11.07.2023 - 15:53:32
00
určite nejaká chuťovka na štýl- zákaz bicyklom na kysličkách po brezke/ iba na trailoch... :clap: :finger:
11.07.2023 - 16:25:23
00
Ako nič proti ale vždy radšej idem na bicykli po kyslikovej čo ide poza Tarzaniu (nad Partizanskou) lebo je tam minimum ľudí, čo naproti tomu keby som išiel po značenej cyklotrase (asfalt) tak sa musím vyhýbať kopec ľuďom a deckám, čo behajú kade tade.
11.07.2023 - 18:07:40
02
ja som sa uz aspon ako tak zorientoval (hlavne vdaka pretekom) . brezinu pouzivam na obcasny prejazd. zo zaciatku som mal dost problem (raz som skoncil niekde medzi plotmy). je to tam proste bludisko s milionom ludi - mozno si to domaci neuvedomuju. vobec som nevedel co je vylucne pre pesich co pre cyklistov (traily su viac menej jasne - aj ked pesiakom nie uplne) a co je zmiesana doprava. par ludi sa po mne divne pozeralo tak som sa ospravedlnil, pomalicky dokoncil chodnik a siel prec. ked tam vidim tie mestske individua ktorym co neukazes tak hlavou nepohnu - v prvom rade treba velmi vela jednoznacneho znacenia a lamat prsty tomu kto ho poskodi. potom uz len trpezlivo pockat kym si ludia zvyknu lebo zo dna na den to nebude.
11.07.2023 - 21:36:15
00
Kym si ludia zvyknu. Optimista :D Ja som tam prestal chodit, milion ludi, psov a deti. Som sa aj po ceste isiel uzvonit...
11.07.2023 - 22:36:12
00
Prídem, bývam pri BREZINE, takže chodíme s kolegom často tade . Aspoň vytiahnem bike a prevetrám ho :)
11.07.2023 - 22:39:55
01
Traily a useky boli znacene zial to padlo za obet vandalom, nove znacky budu hadam do mesiaca zial, robime to vo volnom case na ukor svojich rodin, plus do toho treba zaratat aj pracu alebo firmy co maju poniektori z nas a veci okolo. Tiez to nieje zadarmo a priprava je casovo narocnejsia. Po novom pribudnu fotopasce a uz sa s tym srat nebudeme pojde to cez mesto a na fizlov... Mozno by bolo fajin keby prilozia ruku k dielu aj xckari, no skusenost je taka, ze sa radsej vozia......a odmakaju si to enduraci. Za dalsie stale nechapem preco jazdite tie kyslikovky, ked tu je ten Singltrail Brezina , ale chapem niekto ma potrebu jazdit rozje*ane kyslikovky ktore su miestami o 3/4 uzsie a nahanat tam turistov. Paradox je ze na singlaci som nikdy nestretol turistu a akosi vacsina pesich pochopila ze to je na bajky... no junaci po novom sa uvidi, poviem to tak ze budu fotopasce aj na kyslikovkach a aj inych chodnikoch a pribudnu policajne hliadky (ano seriozne vybavilo si to mesto aj modrych aj zelenych a budu kasirovat, pribudnu aj znacky kde bajky nemozu), taka je realita, kde sme dospeli....kvoly par jedincom ktori tam vyvolavaju konflikty.... ale mozno je to aj obraz nasej spolocnosti. Takze kto mate k tomu co povedat ste vitany, tak isto aj ty co chcete pocuvat.... kludne dobehnite na bajkoch mozme si dat hromadny pojazd po singlaci.
12.07.2023 - 00:18:01
06
A vysvetlíš nám hriesnikom ako sa dostať z juhu na brezinu bez použitia kyslikovej dráhy?
12.07.2023 - 07:21:10
00
Zeby sa dalo ist okolo vodarni a potom po lesnej ceste k hotelu? Kadial chodia aj lesaci autami? Zial singlac nad juhom este nieje spraveny na to by nas muselo byt viac na brigadach aby sme sa tam dostali :)
12.07.2023 - 07:39:37
00
Inak na MTB na Brezine jazdím asi od roku 1997 a nikdy neboli problémy, až teraz posledné roky. Čím to je? Viac cyklistov a viac chodcov? Väčšia bezohladnosť?
12.07.2023 - 07:40:37
00
Viac ludi. Pamatam si, ked som chodil na gympel, tak sme s chalanmi blbli na Brezine cely den a stretli sme na tych chodnikoch mozno dvoch ludi, cyklistov ziadnych.
12.07.2023 - 08:02:12
00
oobuk ukáž mi prosím ťa, ktorá časť Kyslíkovej dráhy (značená ako modrá čiarkovaná) je užšia ako niektorý vybudovaný singletrail? Podľa mňa žiadna.
Poza Tarzániu po Kyslíkovej chodím v jednom aj druhom smere. Väčšinou tam stretnem 2-3 ľudí a to väčšinou psíčkarov, sem tam ľudí na prechádzke alebo nejaký bežec. Pozdravím a idem ďalej, nikdy nebol žiadny problém, cesta je tam dosť široká.
Naopak keď idem po asfaltke tak sa tam vždy stretnem so skupinkami ľudí čo idú pomaly po celej šírke cesty a treba tam kľučkovať medzi nimi. Nehovoriac o deťoch, ktoré vedia skákať pod kolesá.
Ak budem mať čas tak prídem tam stredu.

Prílohy:

obrázok_2023-07-12_075642804.png
obrázok_2023-07-12_075642804.png 158.15 KiB thumb_up0thumb_down

12.07.2023 - 08:15:34
01
Tak s mojimi chalanmi kopeme Bezdaka skoro 15rokov. Brezine "pomohla" korona, ludia zacali chodit do lesa teda "obajavili" Brezinu. Do korony si nepamatam tolko ludi, zeby byvalo na Brezine a pomohlo k tomu aj to, ze na hrade otvorili ten zadny vstup. Vacsina tych aut co stoji na Kukucinke pri zvodidlach ide na hrad. Hlavne teraz je tam jedina kasa na hrad bo tie stare nefunguju kvoly oprave cesty na hrad. A celkovo zacalo viac ludi jazdit na bajkoch alebo behavat...Takze na Brezine treba trochu zorganizovat pohyb. Hlavny problem, ako som uz pisal su kyslikovky. Bezohladnost je tiez problem staci sa pozret, ako sa spravaju niektori jedinci ci cyklisti alebo chodci/turisti. Dokonca minuly rok bol pripad, ze zenska zhodila 60r pana na bajku z juznej kyslikovky, akurat v casti, kde je ten strmsi svah smerom dole. Pricom pan padal dole svahom.... A ja sam som videl xckara, ako huci po ludoch aby sa mu uhli s tym ze okolo chlapika preletel asi tak 40kou ani nie s metrovym rozostupom. A ani kamarati z oztka nemaju dobre skusenosti, ked chodievaju behavat na Brezinu. proste cele zle a treba tomu dat niake pravidla pokial tam chceme vsetci fungovat. Inak vacsina staznosti na meste su prave na cyklistov (nerozlisuju ci dotycny mal trekovy bike, xc, enduro, gravel). A poviem to este tak, ze mozme byt radi, ze mesto chce traily a singlace bo co viem jeden z navrhov na meste bolo zakazat bajky na Brezine mimo Kukucinky.
12.07.2023 - 08:20:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up