dodo58 Poznám človeka čo sprejom zahnal nejedného medveďa a bol príjemne prekvapený ako efektívne zaberá.
Dostal som potom od neho sprej na Vianoce, ale vždy stretnem medveďa vtedy keď nemám sprej so sebou, keď idem po lese so sprejom, medveď sa neukáže....
19.07.2023 - 22:55:23
01
Ktoru znacku ti kamos odporucil?

martinkluckask napísal:

super to dopadlo
19.07.2023 - 23:37:52
01
BEAR BUSTER je na ňom napísané

Prílohy:

IMG_20230720_072529079.jpg
IMG_20230720_072529079.jpg 201.73 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2023 - 07:25:03
00
martinkluckask To video mi prináša PTSD z môjho vlastného stretu, ktorý bol podobný.
20.07.2023 - 07:35:17
00
... no aby bolo jasno v debate o sprayoch a o ich "neucinnosti" ...
bavime sa o spray tejto velkosti (obr.1)... nie o velkosti ako je na druhom obrazku...!
a pri utoku selmy ma clovek nervy, adrenalin a preto sa trasu ruky (mozno nohy, mozno aj rit..:))
a ak zacielis s takymto velkym sprayom z primeranej vzdialenosti na hlavu medveda, tras ruk ti len pomoze rozptylit oblacik kapsaicinu... meter dolava meter doprava a garantujem ze selma bude paralyzovana v desatine sekundy. Treba si najst videa, medved je dezorientovany, nevidi, neciti lebo kapsaicin... hrabe na mieste, obtiera si oci labami resp. sa vala od bolesti. Rozhodne sa nezaujima o cloveka. Pise sa ze tento stav trva az pol hodinu (dost casu zmiznut z dosahu). Kto pestuje silne papricky a melie si ich doma, vie o ucinku kapsaicinu svoje. Staci si trocha votret prstom do oka a o zabavu je postarane... :)
Naproti tomu ak ti pistol striela meter vpravo, potom meter vlavo a potom mozno jedna rana do ramena mas zarobene na pekny pruser... staci sa opytat ludi co strielaju... v strese ani nemusis trafit dvere z piatich metrov (a to vyhlasil velmi dobry strelec co uz vyprskal nejeden zasobnik na streleckych sutaziach)
myslim si ze vacsina s tymto bude suhlasit, ten kto si bude zase obhajovat a mliet dookola svoje, tak nech najprv preluska tie "jutubacke" videa...

Prílohy:

290_NEW__08550.jpg
290_NEW__08550.jpg 93.46 KiB thumb_up0thumb_down

featured-image-best-pepper-spray.jpg
featured-image-best-pepper-spray.jpg 40.89 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2023 - 07:37:06
07
Dodo uz sa z teba stal len saso, takze nema zmysel na tie exkrementy reagovat.

Ale pre ostatnych, Michal Haring (jeden z naj odbornikov na medvede) a jeho exkolegovia zo zasahovych timov spreje pouzivaju, niekde som cital vyjadrenia ze ich vystriekal niekolko. Podla sasov z internetu je samozrejme davno mrtvy, lebo ved to nefunguje
https://www.aktuality.sk/clanok/DvF2UZK/ako-nefunguje-medvedi-sprej-video/

Dalsi mrtvy je erik balaz, ten sprej nenosi, tu je jeho vyjadrenie kolkokrat stretol medveda:

Vedeli by ste spočítať, koľkokrát ste sa stretli s medveďom?

Tých stretnutí sú stovky, päťsto, možno osemsto, neviem. Dávno som to prestal počítať.

Majú si ľudia kupovať spreje proti medveďom alebo je to nezmysel?

Nepoužívam ich, mám však kamarátov, ktorí ich so sebou do prírody nosia. Nie je to nezmysel. Môže to byť účinné, ak medveď už naozaj útočí. Len to treba vedieť správne použiť.

Čo znamená správne použiť?

Nemal by sa striekať, keď je medveď ešte ďaleko, lebo účinkuje, len keď je blízko. Keď nad tým uvažujem, zažil som stovky situácií, ale nenachádzam ani jednu, v ktorej by som sprej mohol použiť.


https://dennikn.sk/3479965/erik-balaz-strach-z-medvedov-je-instinktivny-a-populisti-to-vyuzivaju-strielanie-nie-je-riesenie/?ref=tit

Red na paralyzer zabudni, to je kontaktny prostriedok a ty sa na vzdialenost, kedy sa vies maca dotknut paralyzerom urcite dostat nechces. Jeho laba je totiz spravidla dlhsia a rychlejsia ako tvoja...
20.07.2023 - 07:40:56
13
Rozumné a triezve vyjadrenie od skúseného človeka https://fb.watch/lUycfDNdNg/?startTimeMs=2782
20.07.2023 - 08:08:37
01
vcera som to akurat pozeral. Najvacsi bonus bol ked siel uz k autu a pri nom samica a dve male :) To bol vlog roka! Inac od viacerych fotografov som pocul toto info, ze ked chodia po horach s fotakom pravidelne tak tie medvede ich uz poznaju a nic im neurobia aj ked su relativne blizko. Uz ich poznaju podla pachu.
20.07.2023 - 08:21:16
00
dodo58 napísal:
Pointa je v tom, že medveď ani sprej nerozlišuje či ho použil milovník prírody, alebo debil, ale jasné fantázii sa medze nekladú, možno chalan nosil do lesa na medvede, ktoré točil, dezodorant, ale treba mu uznať, že aspoň vedel obsluhovať kameru a písať statusy. Ty si vieš zase úplne geniálne domýšlať a použivať to na prevracanie argumentov, každý máme iné schopnosti.

Mimochodom, nepoznám štatistiku, ktorá by niečo nedokazovala, keďže všetky sú robené za nejakým účelom. Ale nepoznám nikoho, kto sprejom na medvede odvrátil útok medveďa, takže štatistikám veriť môžem, ale zároveň im veriť nemusím. Veď podľa štatistík je Alfa Romeo druhé najspoľahlivejšie auto v USA, tak kto by už štatistikám neveril že jo.

Nepoznas statistiku, tu mas rovno studiu ohladom ucinnosti spreju
https://bearwise.org/wp-content/uploads/2017/07/efficacy-of-bear-spray-smith-et-al.-2010.pdf

Záver štúdie je teda taký, že sprej na medvede je účinný ochranný prostriedok. Teda, ak na vás neútočia pštrosy.
20.07.2023 - 10:03:20
03
Asi by sa nevyrabal ak by nebol ucinny, dolezity vycuc z tej studie: Although bear spray was 92% effective by our definition of success, it is important to note that 98% of persons carrying it were uninjured after a close encounter with bears.
20.07.2023 - 10:45:08
00
Lenze netreba zabudat, ze ti proti medvedom su spravidla presne ti isti, co boli aj proti ockovaniu, migrantom, ukrajine, caputovej, sorosovi, zdravemu rozumu...
spreje na medvede su teda len sposob, ako sa na bohabojnych slovjenoch nabaluje sprejarska loby, rozumej majitelia esetu. Sdielay kim ta nezozeru!
20.07.2023 - 11:43:44
011
perez napísal:
Medveď je teritoriálny voči iným medveďom, nie voči ľudom. Pri stretoch nebráni územie ale buď mladé alebo je to útok spôsobený prekvapením.


Medveď zďaleka nie je taký teritoriálny, ako sa to mylne traduje. Novšie výskumy naopak ukazujú, že sa bežne tolerujú a o nejakom vytláčaní z teritória nemôže byť ani reči. Tzv. medvedie stromy sú tak trochu "sociálnou sieťou", kde sa stretávajú, dokonca to, čo sa predtým považovalo za vymedzenie teritória – "najvyšší záhryz mal byť od dominantného medveďa a pokynom menším, aby utekali kade ľahšie", tak sa po namontovaní kamier ukázalo, že najvyšší záhryz je často od mladých medveďov, ktoré tam vyšplhajú (!), čo už veľký samec nepraktizuje. Súboje sa vyskytujú skôr v období ruje, alebo ak ide o zápas o zdochlinu, bitka sa môže spustiť medzi samicou a samcom, ktorý sa snaží zabiť jej mladé, a pod. Moderné výskumy s pomocou GPS obojkov v podstate ukázali, že nejaké cielené vytláčanie mladých starými je nesprávna interpretácia z čias, keď sme nemali tak pokročilé metódy. Časť medveďov sa drží v menšom okrsku, ale niektoré prechádzajú obrovské vzdialenosti, videl som na jednej prednáške napr. macka, ktorému dali obojok na Orave, ten si zašiel do Poľska, potom až k maďarským hraniciam a späť.
20.07.2023 - 12:14:23
59
Pali65, dakujem za upresnenie.
20.07.2023 - 12:27:46
01
cokupit napísal:
Lenze netreba zabudat, ze ti proti medvedom su spravidla presne ti isti, co boli aj proti ockovaniu, migrantom, ukrajine, caputovej, sorosovi, zdravemu rozumu...

Je to presne naopak, z toho co vidím ja.
20.07.2023 - 12:48:39
03
Hľadal som sprej na medvede a tento výsledok ma dosť šokoval....

PS: pre neznalých, ak budete gúgliť „deep throat“ odporúčam inkognito režim.

Prílohy:

Snímka obrazovky 2023-07-20 o 14.35.20.png
Snímka obrazovky 2023-07-20 o 14.35.20.png 130.46 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2023 - 14:37:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up