ale touto schopnostou konkuruje kralovi zemplina a vychodu, ktory ma malu aj velku nasobilku v malicku
22.07.2023 - 16:19:20
00
Sorry chlapi, ale pre kieho ďasa tu zase pletiete politiku? Nemôžeme rozoberať obe štúdie bez toho, aby sme riešili, za akého režimu vznikli?
22.07.2023 - 17:21:02
05
Hazard napísal:
Celá medvedia záležitosť je šaškáreň a ďalší produkt j*bnutých sociálnych sietí a sprostých médií typu topky, kde preberú nejakú správu a spravia z toho tému číslo 1. Medvede tu boli, sú a pokiaľ ich nevystrielame, tak aj budú. To len zloba na Slovensku si zase našla tému... Ja si pamätám aj z detstva ako kde kto stretol medveďa a nikto nerobil paniku, a za týždeň to nikto neriešil. Ale teraz sa tri strety z celého Slovenska omieľajú mesiac.....

Nemas pravdu. Ten trend narastu stretov s medvedmi je ocividny. A problem je, ze stat nechcel pocuvat ludi a este klamal. Ta studia nie je dobra a vysledky nie su spravne. Cital som si oponenturu a davam za pravdu tej.

Teraz sa to prevalilo pri este navyse pri predvolebnej kampani. Takze je to zosilnene. Ale je to dosledok niekolkorocneho trendu a naozaj klamania zo strany zastupcov ministerstva zivotneho prostredia.

Medved je selma a pokial mu nejde o zivot, tak co ho odradi od pristupu k lahkej potrave ? Iba znalost, ze clovek je pre neho nebezpecny. Nic ine. A tu znalost si vie odovzdavat, ale musi sa aj obnovovat.

Do vnadisk na dive svine sa nosila potrava aj v minulosti. Tento argument ako dovod zvyseneho vyskytu medvedov pri obydliach je nespravny. A verim tomu, ze ludia na ministerstve to vedia.
22.07.2023 - 17:59:57
03
Je uz ta studia verejne dostupna ?

Ten oponentsky posudok je tu:
https://www.scribd.com/document/660138401/Oponentsk%C3%BD-posudok-na-spravu-z-v%C3%BDskumu-Odhad-po%C4%8Detnosti-populace-medv%C4%9Bda-hn%C4%9Bdeho-Ursus-arctos-anal%C3%BDzou-DNA

Aby sme sa tu zbytocne neurazali kto je aky odbornik.
22.07.2023 - 18:14:51
01
Pozri, mne je to jedno. U nás boli medvede vždy a neriešim to. Pokiaľ niekto klame, nech je vyvodená zodpovednosť. Ale to, že sa z toho robí úplne zbytočný ošiaľ, tak za tým si stojím. Človek má pocit ako keby toto bol najväčší problém Slovenska a počet medveďov sa hádam za tri roky strojnásobil. Som za to, aby sa to riešilo k spokojnosti aj ľudí aj ochrany prírody...
22.07.2023 - 18:18:04
07
Vsak aj ja - prirodu mam rad a chcem ju chranit. Nechcem aby sa zbytocne zabijali zvierata - hocijake. A v horach, kde ziju medvede, sa pohybujem dlho
Ale vidim, ze stretov narasta - nielen z novin, ale aj realne z okolia. Polana, okolie Prievidze aj Ziliny.
Kedysi sa zrazil moj otec v hore s medvedom a bolo to dedinske halo na roky. Roky bol jediny z dediny, kto sa chytil ziveho medveda. Teraz boli len v okoli tej dediny dvaja ludia zraneni za posledne 3 roky. Dalej mas v okoli Prievidze asi 2 utoky. Ten dohryze y bezec z Valce bol s otcom v nemocnici. Ma trvale nasledky. V okoli Hrinovej a Detvy behaju medvede do zahrad uplne bezne.

V tych horach sa pohybujem desiatky rokov a nebyvalo to. Medvedich hovien vidavam ovela viac ako v minulosti.

Ludia sa medvedov bali aj v minulosti a boli tam aj prehnane veci. Ale nemozeme teraz tvrdit, ze sa nic nemeni a zakryvat si oci. To je zlyhanie.

Prave tohoto sa chytili ludia, ktorych v parlamente nechcem a zial, asi sa vyvezu na tejto teme az do parlamentu. Ale to je ich sikovnost a nase zlyhanie.
22.07.2023 - 19:09:52
01
Najviac som sa medveďov bál pokiaľ som ich nestretol, a rozprávali mi o nich poľovníci akí sú to zabijáci.

Potom som pozoroval medveďa ďalekohľadom, potom som stretol prvého, druhého, tretieho........ a teraz viem, že medveď nieje nebezpečný, keď máš otvorené oči.
22.07.2023 - 19:21:23
010
Vacsinou nie je. Problem je s tou mensinou, ktore problemove su a so situaciami, ked ich clovek vyplasi. Ak medved zlieza do dediny, tak sa prestava bat a vtedy nevies, ako zareaguje, ked ho vyplasis ked vyjdes spoza rohu domu.
22.07.2023 - 20:23:25
00
Hazard "... U nás boli medvede vždy a neriešim to. " Ani ja. Ale čo tí, čo medveďa nemali ? Tí to vidia inak. A tam, kde medveďa mali, majú, tým už zlieza do dediny. Info zo SRo ... možno je to tam aj niekde na papieri ... takže ... územie, v ktorom sa na SK vyskytuje medveď, sa za posledných 10 rokov zväčšilo o 42%. (Napríklad tie Dudince, to nie je ani Horehron, ani Liptov či Turiec, Orava či Spiš)
Dajme právo ľuďom riešiť svoje problémy. Nezakrikujme ich. Nepranierujme, neškatulkujme, lebo my to zvládame. Hazard, máš diaľnicu za barákom ? Nemáš. A môžeš mať. Veď koľkí iní ju majú. Budeš pištať ? Budeš. Ja by som od ľudí, čo majú diaľnicu za humnom, sú na ňu zvyknutí, očakával, že ma pochopia. A nepochopia. Vysmejú sa ti.
Tak prečo bagatelizujeme problémy ľudí, ktorí s medveďom problémy majú ?
22.07.2023 - 21:09:24
02
https://www.ta3.com/relacia/29865/kto-je-prednejsi-obcan-alebo-medved
23.07.2023 - 05:12:46
00
Oponentsky je od slova oponovat. Nie je to oda na kvality, presne naopak. Ale je fakt vtipne ze niekto si precita iba ten, nie samotnu studiu a uz siri svoj "nazor". Stratena spolocnost toto...
23.07.2023 - 08:04:14
02
cokupit Prezidentka, politici, všetci, keď tu bola pred pár rokmi jedna zdravotná kríza, nám vraveli, aby sme počúvali odborníkov.
Odborníci nám povedali, že medveďov je okolo 1200.
Odborníci nám povedali, že zber dát na štúdiu (nie štúdia samotná) bol nanič.
Ja verím odborníkom.

A nemáš pravdu, oponent je od toho aby zhodnotil kvalitu. Ak je niečo kvalitné, tak to zhodnotíš ako kvalitné. Ak má niečo nedostatky, tak ich zhodnotíš.
23.07.2023 - 08:37:33
02
Nechcete premenovat temu na Strach z medvedov a ich oponenti?
23.07.2023 - 10:02:44
13
Arzén znižuje cholesterol, takže keď ti odborník povie že máš znižovať cholesterol, tak slepo posluchnes?
"Odborníci" na oboch stranách za storočia navypravali toho dosť, človek má mať vlastný rozum, nie skočiť na každú blbosť.
23.07.2023 - 10:07:12
00
Dezole zumpa suvix. "Pravda je niekde uprostred". A najma pravdu ma zasadne internetovy odbornik na vsetko, ci uz pri covide, medvedoch, ukrajine, trenovani hokejistov alebo saganovi.
Toto spochybnovanie vsetkeho a neuznavanie (ani) vedeckych autorit a poznatkov nema absolutne nic s medvedmi, to je o vasich hlavach a vasom nastaveni ku svetu.
23.07.2023 - 11:26:09
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up