Tak aj ja len išla za mnou kamoska na cestaku ťtak ona nech to prejde a ja to ns graveli zatiaľ obídem
14.07.2023 - 21:12:44
00
ALF777 napísal:
Ono vykydnúť sa dá úplne všade. :D


jj na jesen 10m od baraku hned ako som vysiel von - na takom malom briezku, bolo vlhko, zahol som a uz som isiel. na sebe najdrahsie handry co som doma mal - rukavica, bunda derave, xtr oskrete aj sedlo, na tele mam dodnes 3 flaky. taky som bol nasrany na seba. pozrel som - krv netecie prudom, tak som dal cely 4h vyjazd sam sebe za trest v tych deravych handrach.
14.07.2023 - 21:25:11
05
Gusto0 Tiež som tak potrhal nove oblečenie a oškrel bike aj seba. Skoro pred rokom a fľaky na koži zatiaľ pekne drzia. :D
14.07.2023 - 21:57:56
00
bio
https://spis.korzar.sme.sk/c/23194633/spadol-na-cyklotrase-veducej-k-sliezskemu-domu-zraneniam-podlahol.html?fbclid=IwAR1O8TkFxBgTXjJ0UtHGrKtFgONhX8NorufuQeLmb8U5us5yuk83s0ZJdCE
17.07.2023 - 20:02:05
00
Skóre 3:2, zachviľu dorovnám (3x mňa zrazili, 2x som ja nabúral, z toho 3 z 5 nehôd bolo v jednom roku kedy ma 2x zrazili a 1x som ja nabúral). Tentoraz skoro rovnako a skoro na rovnakom mieste. Spomaľoval som v hustej premávke, nakoniec prvý prudko zabrzdil, druhá to na aute ešte dala, ja 3. som to už nedal. Lakťom som rozbil ľavé zadné svetlo. Ja 2 dierky na gaťach (zašijem, aj tak je to ich posledná sezóna), šuchnutá ľavá tretra a kufor (po tom chodení po kriakoch v lese a na štrku sa to medzi tými šrámami stratí, kufre aj tak by som menil túto sezónu), trochu pedáľ a možno minimálne zadná stavba (ale keďže pri pokladaní biku si ťažkú hlavu nerobím, aj som ho nedávno zapichol na pláži v Tatrách, tak ani neviem čo je nové).

Ešte že mám na cesťáku kotúče, keby som ich nemal, asi by to dopadlo v tom daždi horšie...

Znovu som to dal na svoju poisťovňu a schválne si pozriem či budem mať nejakú spoluúčasť, keďže naposledy ste mi neverili a ja som si to už nepamätal (a moja pamäť nie je bohvieaká)
26.07.2023 - 17:24:25
00
Hlavne ze si zdravy, aj keby bola spoluucast. :)
26.07.2023 - 17:36:30
02
milos21 to počítaš strety s autami? Teda máš ich dosť....mal by si viac dávať pozor
26.07.2023 - 17:39:33
01
milos21 Nepotesi. O to viac, ked si vinnik. Tak hlavne, ze su vsetci celi.
Si podpisal vinu na jej tlacivo o PZP, aby mal vodic aspon nejaky dokaz, alebo ako ste to riesili? Policiu vodic nechcel volat?

MageZ + hlavne ze ma nejaku poistku, co to pokryje.
26.07.2023 - 18:23:06
00
bladerunner no situácie, kedy som skončil v priekope či prevesený cez zvodidlá keď auto obiehalo keď som bol v protismere alebo strhnutí do protismeru pre nedaní prednosti ani nepočítam. No neviem teraz kde chodiť, v meste chodím rýchlosťou kolóny, nerád chodím nalepený v dierach, kanalizácii a obrubníku s autom vedľa seba (teraz dupľom keď je to zaliaté vodou), lebo tam nie je priestor na manévrovanie zo žiadnej strany. V meste najradšej chodím rýchlosťou kolóny viac v strede, teraz som aj dával pozor (minule som nedával, to priznávam), len to nevidalo, chýbalo málo... Najvážnejšie strety som mal medzi Tvrdošínom a Trstenou, čo je hlavný ťah vrátane hlavného tranzitu na PL (našťastie stret s kamiónom som ešte nemal, ak ma moc lízal, tak som "len" kosil trávu na krajnici. No a teraz bolo všetko vyhrotené popracovnou poobednou dopravnou špičkou :( Hádam sa to dostavbou R3 do Nižnej na mojej dennodennej pracovnej trase zmierni...
26.07.2023 - 18:34:20
00
Palo TT nie, dal som jej tel. a že to skúsi cez havarijnú, tak som to chápal, nakoniec volala keď som už bol doma, že ona myslela PZP (to som jej na mieste vravel že nemám PZP na bike) a že havarijnú nemá (neporozumeli sme sa). Tak to hodím na moje poistenie. Potom po polhodine ako som bol doma mi volali policajti, že mám ísť do Krivej podpísať škodovú udalosť a fúkať, že sa bojí že cúvnem tak ich cestou zavolala. Policajtov som poslal kadeľahšie, to kde sme že drobnú škodovú udalosť rieši polícia a mám ísť z domu fúkať, keď som si už od nervov mohol dať jednu borovičku? (nedal som si :lol: ). Tí policajti ma už vytočili. 3x ma zrazia a dochrámaný ani raz nevolám policajtov (len 1x mi v hotovosti zaplatili škodu, a celkom slušne) a keď "ja" niečo spravím (beriem to tak, že keď zozadu buchnem som automaticky vinný bez ohľadu na okolnosti), tak hneď mám na krku policajtov (keď minule dodatočne volali nakoniec beriem, škoda bola veľká a ja som bol zranený so zlomenou kľúčnou kosťou). Ale už som si povedal že volám nabudúce aj ja a zároveň dúfam, že na to nebudem mať príležitosť.

Prílohy:

363306801_1225885925478204_6386232667962473332_n.jpg
363306801_1225885925478204_6386232667962473332_n.jpg 182.42 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2023 - 18:44:18
00
Ak sa nevola policia, pre poskodeneho je to len riziko. Nic tym neziska a naopak sa zvysuje riziko problemov, ak sa neskor vinnik zacne spravat necestne - zapierat vinu. Vo firmach pri sluzobnych vozidlach zvyknu priamo nariadovat vzdy volat policiu. Vzdy si treba dobre rozmysliet, ci budes druhemu pomahat (nemusi platit pokutu, fukat) s rizikom, ze to bude na tvoj ucet.
Baba zjavne precitla neskoro a teraz je odkazana len na tvoju cestnost. Ja v tom problem nevidim, aj ked sa pozname len online, ale ona ta nepozna ani tak. Aj ti policajti sa spravali celkom normalne - snazili sa v ramci moznosti pomoct obcanovi, co to pokaslal. 7mrdi by boli, az ked by ti potom dali pokutu.
Zbehni za tou soferkou, zakresli a podpis jej tvoj alebo jej PZP formular, nech ma doma aspon nejaky papier, co by sa dal pouzit na sude a vacsi pokoj v dusi. Pripadne jej posli aj tvoje hlasenie poistovni. Mozno aj nabuduce tebe, pripadne niekomu inemu potom tiez odpusti volanie policajtov :)

Ak by mne sposobil mensiu skodu cyklista (vyssie riziko neskorsich problemov - nema PZP) a spraval by sa velmi slusne a tvaril sa, ze ma nejaku poistku co to pokryje, tak pri podpisani toho PZP papieru + foto jeho dokladov na tom dokumente by som bol ochotny policajtov nevolat. Alternativne vyplatit skodu hned alebo nechat bike do zalohy, kym nenam skodu preplatenu :)
26.07.2023 - 20:53:51
00
Neviem ako by ti pomohol neskôr nejaký PZP papier, keď s prípadom nemá absolútne žiadnú súvislosť???
S ostatným súhlasím....
26.07.2023 - 22:11:35
00
Zaznamo nehode nemusi sluzit vylucne len na ucely uplatnenia skody cez PZP. Primarne sa vsak nato pouziva.

Uz len z logiky veci vyplyva, ze to je dost dobry podklad pre poistovnu, pretoze obsahuje udaje poskodeneho a skodcu, popis situacie, popis vzniknutych skod a aj kvazi dohodu na tom, kto je vinnikom, ked sa tam obaja podpisu...
26.07.2023 - 22:19:12
03
Pre ktorú poisťovňu??? :^)
Nabúraš niekomu auto bicyklom, on vytiahne svoj "PZP papier", niečo tam nakreslí a ty tam načmáraš nejaký podpis, napríklad tri krížiky. Reálne vidím použitie toho papiera len na dve veci...utretie zadku alebo zapálenie dreva v kŕbe a aj na to sa veľmi nehodí....
26.07.2023 - 22:31:30
00
Ale netrep. Keď poisťovni nedáš nič, tak si tak či tak od teba bude niečo žiadať. Nejaký dôkaz o tom, že si skutočný vinník.
26.07.2023 - 22:36:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up