V TB je to 47 dní. Čiže počas mesiaca platíš kreditkou a potom máš uhradiť dlžnú sumu do 17. dňa nasledujúceho mesiaca, aby si neplatil žiaden úrok.
04.08.2023 - 15:29:27
01
Jediny odrb je, ze VISA ma zuctovaciu menu v USD a MC v EUR. Tym prechadza prepocet cez viac menovych parov a firma zaraba duplicitne na FX. VISA je vhoda viac do nonEU regionu. MC do krajin s menou priamo naviazanych na EUR. Pri Eurozone je to sumafuk. (samozrejme z nasho pohladu).

Takze napr taky VISA nakup v CZK bude prepocitany cez tri konverzie nasledovne:
CZK - EUR - USD - EUR

Pri MC takto:
CZK - EUR
04.08.2023 - 15:37:24
11
preco to ide z czk do eur a ne rovno do usd?
04.08.2023 - 16:21:56
00
Lebo CZK sa kotuje/obchoduje ako EUR/CZK
Ak vidis USD/CZK, tak je to len zlozene EUR/CZK a EUR/USD.

Ak ma pamat neklame, su len tri meny, ktore sa obchoduju vo viacerych paroch, USD, GBP a JPY do kriza.
04.08.2023 - 16:27:24
11
Všetko uz bolo povedane;) len doplnim/upresnim lto:

V TB ale mozes na platbu na internet pouzit aj virTualne generovanu, akurat tam si treba dat pozor, ci jej platnost je dostatocne dlha pre zuctovanie obchodnika, pripadne vratenie platby.


Tento problem nehrozí,
ak sa nemylim, platnosti dava dostatočne dlhe, cca rok plusminus k aktualnemu datumu
04.08.2023 - 17:20:03
04
misoR napísal:
V TB je to 47 dní.

Upresním... "V TB je to 47 dní"
Ak zaplatíš kreditkou prvý deň v mesiaci, máš úver za túto úhradu až 47 dní. Ak zaplatíš kreditkou v posledný deň v mesiaci, máš úver za túto úhradu 17 dní.
04.08.2023 - 19:03:42
01
Dudo napísal:
VISA je vhoda viac do nonEU regionu. MC do krajin s menou priamo naviazanych na EUR. Pri Eurozone je to sumafuk. (samozrejme z nasho pohladu).
Takze napr taky VISA nakup v CZK bude prepocitany cez tri konverzie nasledovne:
CZK - EUR - USD - EUR
Pri MC takto:
CZK - EUR

Pri VISA kartach sa v obchodnych podmienkach TB spomina dvojita konverzia, nie trojita.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1226837.html#p1226837
VISA karta podla mna ziadnu vyhodu nema, len ked budes platit v USD tak nevyhoda dvojitej konverzie tam nebude.
Obe kartove spolocnosti maju svoje kurzy pre vsetky meny. Co si riesia v pozadi klienta netrapi. Da sa diskutovat, ktora ma lepsie kurzy, ale pri VISE to bude kazit ta dvojita konverzia cez USD, kde potom prevod USD - EURO (mena uctu) ide kurzom banky (v TB a asi aj inde).
A nezabudat, ze banky si zvacsa prihadzuju nejake to percento k tym publikovanym kurzom kartovych spolocnosti. ak robi kartova spolocnost priamo konverziu na menu uctu (=Mastercard).
https://www.visa.co.uk/support/consumer/travel-support/exchange-rate-calculator.html
https://www.mastercard.us/en-us/personal/get-support/convert-currency.html
05.08.2023 - 01:05:24
00
Palo TT napísal:
VISA karta podla mna ziadnu vyhodu nema, len ked budes platit v USD tak nevyhoda dvojitej konverzie tam nebude.

Teraz už asi nie, ale pred cca 25 rokmi, ešte pred Eurom a keď som viacej cestoval, tak v niektorých štátoch nepoznali VISU, v niektorých Master Card a v niektorých neakceptovali karty Maestro. A tak doteraz mám v TB debetnú kartu VISA a v ČSOB kreditku Master Card a debetku Maestro.
05.08.2023 - 11:53:20
01
keyboard_arrow_up