Neriesil by som to. Chces len mat kontrolu pred dverami, nikde to nebudes vesat na web tak nikto nezisti ze mas elektronicke kukatko. Teoreticky ak by si sedel za kukatkom 24/7 tak nic neporusujes. Tak nechapem co porusujes ak mas elektronickeho pomocnika.
07.08.2023 - 22:52:58
00
Ja nic :) simecek vie, na co to chcel pouzit, 'mat prehľad o pohybe osob' moze znamenat vselico.

(Ked tam aj niekoho uvidis, co s takou info, ktoru nemozes velmi pouzit)
Ok, nechajme tak - ale nasiel si alternativny vyrobok za fajn cenu
07.08.2023 - 23:02:59
00
Hack3r napísal:
Neriesil by som to. Chces len mat kontrolu pred dverami, nikde to nebudes vesat na web tak nikto nezisti ze mas elektronicke kukatko. Teoreticky ak by si sedel za kukatkom 24/7 tak nic neporusujes. Tak nechapem co porusujes ak mas elektronickeho pomocnika.


to ci to budes/planujes alebo neplanujes vesat niekam je dost irelevantne ak zakon zakazuje (taketo) nahravanie bez suhlasu. Vravim, napr. v holandsku, kde zijem, videozvoncek mozes ofiko mat tusim jedine tak nejak, ze nezasahuje zaberom verejny chodnik. A je irelevantne ci nahravas 24/7. Proste je to to iste, ako keby si si tam dal "velku bezpecnostnu kameru" (resp. este horsie, kedze toto je "skryta" kamera).
07.08.2023 - 23:10:09
00
u nas je rovnaky zakon a ja ten zakon respektujem, ale je to blbost. chces si chranit len svoj majetok, nic viac.
07.08.2023 - 23:59:39
01
ak to che mat v bytovke na chodbovych dverach do bytu tak to moze byt pruser lebo snima spolocny priestor a teda potrebuje povolenie/nejake upozornenie ze tento.priestor je snimany blabla
ak to chce mat na dome tak tu cast kde zaznamenava verejny priestor musi "vycenzurovat" uz pocas nahravania
08.08.2023 - 00:38:13
00
ja som pochopil ze chce kukatko ktoreho obraz by videl na telefone po pusteni app aby nemusel vstat z gauca ked niekto zazvoni. nie kameru so zaznamom.
08.08.2023 - 13:55:58
00
kukatko ti vie nielen nahravat zaznam ale mat aj detekciu pohybu cize staci ze ti len niekto prejde popod dvere a ti vyskoci notifikacia na mobile a mozes kuknut ci niekto len prechadzal alebo ti saskuje pred dverami
08.08.2023 - 14:35:07
00
https://www.napalete.sk/kamerovy-system-na-dom-co-prikazuje-zakon-gdpr/
08.08.2023 - 16:39:45
10
Ku kameram vseobecne, kedze to montujem a trosku sa orientujem...kde nie je zalobca nie sudca.
A nieco z praxe....jediny realny problem ak vasa kamera, ci ine zariadenie so zaznamom zasahuje do verejneho priestranstva je ak nahodou zachytite zlodeja a tento zaznam budete chciet pouzit na sude tak sa moze stat to, co sa stalo v CR, kde vas zlodej zazaluje na Urade na ochranu osobnych udajov a ten vam napari pokutu.
Policia bude za takyto zaznam vdacna...uz som x-krat ako spravca mnohych kamerovych systemov dodaval policajtom (aj z NAKA) rozne zabery, o ktore ziadali, pretoze ak nieco potrebuju odsledovat vacsinou zvonia vsade, kde su kamery na ceste, po ktorej zlodej utekal.
Policajtov by som sa nebal, ti su za taketo zaznamy vdacni. Horsie je to s tym nasim (ne)podarenym uradom, parkrat som s nimi komunikoval uradne a nie su 2x kompetentni podla mna.
Ale ako som pisal poznam len jediny pripad a aj to z CR, kde bol zaznam pouzity voci vlastnikovi, ktori bol za to pokutovany.
Bacha inak na cinske zvonceky, par som ich testoval (bateriove modely) od 20-60 eur cca a vsetko je to brak....aspon to, co som mal ja. Rozlisenie je vasinou realne 4x mensie ako udavane, fisheye sa nekona a ma to klasickych 80 stupnov, nocne videnie max par m ak vobec funguje (na byte to nevadi, na dome uz hej), vydrz bateria aj 10x mensia ako udava predajca, problem s parovanim appiek, kde vyrobca dokaze pocas 2 rokov menit dodavatela cloudu aj viackrat...atd. Za mna neodporucam..
Mam doma zopar zvoncekov, co sa mi nepodarilo vratit, kedze Aliexpres skratil vyrazne lehotu na vratenie a neiktore vady sa prejavia az po dlhsom case (napriklad vydrz baterie).
Kukatka bohuzial otestovane zatial nemam.
09.08.2023 - 18:46:02
12
je mi fascinujuce, ked takto sa "na plnu hubu" podporuje robit taketo veci, ale ked niekto prejde na cervenu cez prazdnu krizovatku, pripadne vojde na biku do jednosmerky, tak uz je v teme vedla, ze aky vagabund :D
09.08.2023 - 20:02:50
01
ako sorry, ale teraz si riadne prirovnal :-D
09.08.2023 - 20:35:38
00
Na Slovensku sa toleruju ine megazlodejiny Fica, takze nejake GDPR alebo napr dusevne vlastnictvo su len take panske huncuctvo.
09.08.2023 - 21:12:30
04
..co ma kamera na dverach fyzickej osoby s GDPR?
Inak je to asi aj rovnaka vec ako kamera v aute, a su u nas zakazane?
09.08.2023 - 21:30:42
00
Gusto0 napísal:
ako sorry, ale teraz si riadne prirovnal :-D


"iny kraj, iny mrav". Vidis to, ja si cenim sukromie inych ludi viac, ako nechodenie na cervenu na biku/peso, alebo vjazd v rezidencnej zone do (prazdnej/s dost miestom) jednosmerky. To druhe je tuna dokonca vpodstate neexistujuci problem, a to prve je vo velkom tolerovane/spolocenska norma :)
Ale chapem, ked susedka na svk ma este ako decko nahlasovala za to, ze som okno zatvaral zo stola zakopavanim nohami bo islo tazko, tak sa necudujem ze "sukromie" je pojem neexistujuci :D

darebak - to to ma s "gdpr", ze tam (mozes) zaznamenavas kazdeho kto ide okolo sukromnych dveri cez verejne priestranstvo. A tipol by som, ze dashcam je na svk bud nieco podobne ako fotenie/natacanie na verejnosti (+asi nesmies publikovat a neviem ci mozes uchovavat dlhsie ako nevyhnutnu dobu), alebo je to samostatne upravene v zakone. Napr. v niektorych europskych krajinach je dashcam zakazany alebo tusim az trestny cin (nemecko, swiss tusim, nejake krajiny beneluxu mozno? zakazane, at tiez je zakazane tusim)

Ale pre mna to nieje len o "gdpr" - to vam by fakt neprislo debilne, keby kazdy nainstaluje kameru na chodbu/ulicu? A mozno hlavne ti co mate rodiny, deti? Pripadne milencov, milenky, navstevy drog dilerov, alebo proste len vy ste ti co zadzubu chodbu blatom po vyjazde?....

dudo - sak jasne, ja len mi je vtipna ta tema este viac.
09.08.2023 - 22:48:56
02
Mas 2 pohlady na kamery.
Jeden je strasidelny o tom ako ta zly goverment sleduje a dokaze o tebe zistit vsetko, kde si sa pohyboval, co si robil a podobne...vid jedno z videi, kde vraj policia v Shanghai (ja ho trosku spochybnujem) do 9min dokazali vypatrat lubovolenho cloveka v meste na zaklade fotografie. Kedze mam skusenosti ako kamery robia face rekognition moc tomu videu neverim.
Ale v blizkej buducnosti sa toho dozijeme. Hrozne nie?
Ta strata sukromia na ulici, kde sa uz ani nemozes vyvracat na chodnik, ked ides z krcmy, ci si len tak polezat na chodniku po tom, co ta trosku zmohlo pivko a pritom sa na tom celom kralovsky bavit so svojou partickou kamosov, s ktorou sa potacas nocnou ulicou...hrozne nie?

Druhy je pozitiviny, ze dnes dokazeme na zaklade kamier urcit priebeh poulicneho napadnutia, kam utekal zlodej a kde sa skryl po tom, co ti vykradol dom, ci ako sa v skutocnosti stale dopravna nehoda, ked kazda strana tvrdi nieco ine.

Ja ti dokazem dat stovky realnych dokazov o tom, ked kamery pomohli beznemu cloveku a oproti tomu stoji potencialna hrozna zneuzitia kamerovej siete nejakou zlou vladou, ale vsetko zatial skor len v rovine hollywoodskeho filmu,


Co si vyberas? Ja predpokladam, ze kopec ludi chce mat sukromie, ale len dovtedy pokedy sa im nieco nestane a oni budu dakovat Bohu, ze niekto predsa len to ich sukromie po cely cas narusal a mal namontovane kamery, ktore ich teraz ochrania na sude, ci im pomozu navratit majetok.
10.08.2023 - 12:05:04
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up