Este raz, rozhodnite sa sami co spravite. Cely moj koment bol o tom, nech vie ze zrejme porusuje zakon a ludom okolo neho to moze aj prekazat (a niektori sa tu tvarite ako je to uplne ok a pritpm sa rozhorcujete vteme vedla.tod uz vasa vec)

P.s., nie, nemal som na mysli primarne "zlygovernment". Mal som primarne na mysli drbnutych susedov, hekerov a podobne.

Predpokladam ze tvoje skusenosti su na zaklade primarne tych " 40-60€" kamier, a nie so state-of-art ai,kde si staci kuknut ked to tusim gates pisal, ze "dnesne" verejne gpt je 2+ ci kolko generacii pozadu oproti state of art :)
10.08.2023 - 13:42:31
01
kamery su uz vsade a ci niekde jedna pribudne..no tak nech si ma toci ako si na chodbe prdnem, alebo sa sparam v nose :D
riesite to tu ako raketovu vedu, zakon je jasny a ci ho niekto porusi alebo nie je mne osobne jedno. u nas v bytovke viem o dvoch co maju take kukatka a neriesim, nech si maju. ved dole vo vchode a na bytovke mame tri kamery tak dve kamerove kukatka uz su mi ukradnute.
10.08.2023 - 13:47:54
02
stanos4 napísal:
Este raz, rozhodnite sa sami co spravite. Cely moj koment bol o tom, nech vie ze zrejme porusuje zakon a ludom okolo neho to moze aj prekazat (a niektori sa tu tvarite ako je to uplne ok a pritpm sa rozhorcujete vteme vedla.tod uz vasa vec)

P.s., nie, nemal som na mysli primarne "zlygovernment". Mal som primarne na mysli drbnutych susedov, hekerov a podobne.

Predpokladam ze tvoje skusenosti su na zaklade primarne tych " 40-60€" kamier, a nie so state-of-art ai,kde si staci kuknut ked to tusim gates pisal, ze "dnesne" verejne gpt je 2+ ci kolko generacii pozadu oproti state of art :)

Predpokladas zle, moje primarne skusenosti su znackovymi kamerami a tie z Ciny si objednavam za vlastne len zo zvedavosti. Montovali sme uz systemy na automaticke otvaranie bran cez citania SPZ, ci pocitanie ludi v koridoroch a posledne roky napreduje vyvoj naozaj velmi rychlo...to co zvladali drahe profi system 4-5 rokov dozadu vedia dnes systemy za par stoviek.
Rozpoznanie tvare funguje celkom spolahlivo v uzkych koridoroch, napriklad pri vchodoch do metra, ci stanic mhd, prechodoch pre chodcov a pod,=, kde ta snima kamera zo zopar metrov a vidi tvoju tvar z dobreho uhla, zo dobreho svetla ako na fotografii, ale to, co vidiet vo filmoch, ze ti nejaka bezna traffic kamera zisti na krizovatke medzi 100 ludmi nejakeho typka na zaklade jeho fotografie funguje len vo fillmoch a ziadna zazracna AI s tym nic nespravi. Pixely proste neokasles, ked nie su tak algoritmus ti je naprd.
Ano su na YT videa, kde je ukazane, ze kamery v nakupaku identifikovali cloveka medzi tisickami nakupjucich, ale uz ti tvorcovia videa nepovedia, co bolo za "behind the scenes", ze si predtym doslova spravili podrobny 360 stupnovy sken daneho cloveka v idealnych podmienkach, takze algoritmus sa napriklad zameral na oblecenie a nie na tvar cloveka, takze si vedel vytipovat zopar postav a potom uz len cakal na vhodny zaber na potvrdenie identity. Taky maly klasicky filmarsky trik.
Podstatne je rozsirit obavu vo verejnosti, ze ked policia chce tak si vas najde kdekolvek...teda konkretne v tej Cine;o).
A ked uz chces tvrdit, ze nieco je nezakonne tak sa skusme bavit, ktory paragraf daneho zakona bol poruseny, pretoze nase zakony su pisane dost vagne a vseobecne a na dany paragraf mozes mat hned niekolko protichodnych pravnych vykladov.
Typickym prikladom su postoje k autokameram jednotlivych statov v EU, kde vsetky staty vychadzaju z europskej legislativy a zakony by sa mali logicky vykladat vsade rovnako. Este markantnejsi su napriklad rozne rozsudky v jednom state, napriklad v Nemecku, kde sa necti precedens tak ako v USA a tak mas pri podobnych pripadoch rozne rozsudky.
10.08.2023 - 22:29:48
01
Your iPhone Is Secretly British
thumb_up0thumb_down
pekný pohľad do histórie...
16.08.2023 - 20:00:15
00
https://touchit.sk/umlcanie-blasterov-dovod-preco-sa-z-pocitacov-stratili-pokrocile-zvukove-karty/528835
20.08.2023 - 21:30:49
10
Aktuálne mám v desktope sound blaster Z, oproti integrovanej zvukovke pekelný rozdiel a to idem stereo 2.0
ale drvivej väčšine je to jedno
20.08.2023 - 22:22:44
00
tiez som musel kupit zvukovku, na integrovanej mi presakoval zvuk zo sluchatok do mikrofonu
20.08.2023 - 22:37:51
00
ešte pamätám mal som ISA sound blaster, mal zosík 2 x 5W, utiahlo to pasívne repro :)
20.08.2023 - 23:49:03
00
Si pamatam,ked foter v 92om doniesol z Rakuska SoundBlaster 16, bol to kit aj s Matsushita CDRom 2x a hrami na CD od CreatoveLabs....ked som v skole zaondil,ze mam hry na cd,nikto mi neveril
21.08.2023 - 09:02:30
00
thumb_up0thumb_down
04.09.2023 - 19:31:14
00
www.rouming.cz
11.09.2023 - 12:14:33
01
Mam na notasi Nvidiu, Manjaro Linux a tomu vtipu nerozumiem :-P
11.09.2023 - 12:38:47
00
zapni si secure boot a pochopis
11.09.2023 - 13:23:33
00
https://www.phoronix.com/news/Linux-6.6-Illicit-NVIDIA-Change Linus kedysi im ukazal vystrceny prostrednicek, lebo vraj to je najhorsia firma na spolupracu.
11.09.2023 - 15:15:25
00
mal som zamer kolegyni zrychlit starsi PC...mal som nejake "zvysne" SSD a chcel som aby bezne data potom ukladala na povodny HDD na MB su myslim 4 sloty pre HDD. Nainstaloval som tam win10, browser, mailoveho klienta, atd atd...ked som vsak pripojil HDD, tak ho chce system formatovat....ale ja chcem zachovat povodne data...co mam kupit externu krabicu pre HDD3.5 za 20€ a cez USB3 to napojit ? ten HDD disk by bol primarne urceny na subory PDF, ODT, JPEG ....proste bezne kancelarske subory ale veľa malých. tych dat je cca 950GB a davat to na iny HDD, potom formatovat onen disk a potom data naspäť sa mi asi moc nechce...neda sa ten windows "ošialiť" dajako ?
21.09.2023 - 11:10:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up