Koho budes volit v Septembri 2023 ?

https://www.mtbiker.sk/forum/post1966988.html#p1966988
20.08.2023 - 22:03:14
00
Myslim, ze uplne zbytocna tema, ad1 je to kazdeho osobna vec, ad2 si tu krochkame pomerne mala skupinka ludi podobneho zmyslania. Hrozba je mimo tohto fora resp citatelov tejto temy.
20.08.2023 - 22:14:22
011
Dudo napísal:
Pan je znalec alebo pamatnik... :lol:
Ale najlepsia bola otazka: "uz si dnu?" :D

Ale aby som bol v teme, tolko kurev som v politike este nezazil. Je mi z toho blivno a to problemom v tajnych sluzbach moc nerozumiem. No tusim, kde je dobro a zlo, ked su na jednej strane spolu Fico, Kollar a KDH...


Ono to ma pokracovanie, ked na jej otazku, ci uz je dnu odpovie, ze uz 10min naco mu ona zalichoti....boze to je, ale klada.
20.08.2023 - 23:20:20
01
Stax napísal:
drzte si klobuky - toto stale moze dopadnut uplne mimo ocakavani. ale ked som dnes videl na markize vysledky prieskumu kde smer + hlas + republika + sns mali ustavnu vacsinu mi doslo relative nevolno...

Pre tuto moznost mali byt volby na jar. Alebo este skor.
21.08.2023 - 07:46:16
00
thumb_up0thumb_down
21.08.2023 - 08:28:28
42
scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net
21.08.2023 - 10:29:18
09
Pridrbana Romo25 pracka trafila skolku na mesiaci....hlavne ze sa nikomu nic nestalo
21.08.2023 - 10:45:58
02
par spomienok pamatnikov k dnesnemu datumu (z diskusii sme.sk)

"...v 68. som mal sedemnásť. Pamätám si dobre ako sme vtedy aj mladí ľudia protestovali proti russákom. Pamätám ako sme aj táto generácia v 89. protestovali proti bolševikom až kým nepadli. Ale nechcem si pamätať že ako penzisti minimálne polovica generácie zo začiatku 50. rokov podporuje ficov bolševizmus, dankov nacionalizmus a uhríkov fašizmus. Zároveň podporuje russákov pri vojne na Ukrajine a snáď by ich vítala aj u nás. Potom sa čudujú, že ich deti a vnuci, čo majú zdravý rozum, stadeto odchádzajú. Je to hnus a úpadok u nás na Slovensku."

"Pripájam sa.
Rozhovor s ruskými vojakmi, ktorí nevedeli, kde sú a nevideli kontrarevolúciu, "na ktorú ich poslali" a rovnako atmosféru tých dní a týždňov vrátane generálneho štrajku sa nedajú zabudnúť. Taký pocit sú-náležitosti som nepocítil ani v 89. Bol to moment znásilnenia ľudí a občanov, ktorí sa nadýchli slobody a boli nasmerovaní za skutočne ľudskejšou a slobodnou budúcnosťou.
Samozrejme, okrem aparátčikov, politrukov, nezobudených komunistov (boli aj zobudení...a nebolo ich málo) a zradcov. Tí s oporou práve došlých vojsk začali svoju cestu demontáže cesty k slobode a normalizácie systému, ktorý svoju moc neodvíjal od demokratického zmýšľania a voľby ľudí, ale od diktatúry prejavujúcej sa od znásilňovania názorov a svedomí až po strieľanie do vlastných občanov na hraniciach, keďže inou cestou bolo ťažké odchádzať z "tohto raja".
A, áno, pripájam sa k Tvojmu smútku, že tak veľa z našej generácie podporuje pohrobkov toho systému a nedokáže odhaľovať ich triky a pokrytectvo. Miesto aby pomohli mladším pochopiť, mýlia ich a strhávajú do ďalších "triednych zápasov"."
21.08.2023 - 11:01:53
117
a este, aby sme si pripomenuli protistatnych zradcov, uplne nahodna podobnost s 1968: :facepalm:
https://www.sns.sk/otvoreny-list-sergejovi-lavrovovi/
10.02.2022

Vážený pán minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov, drahý môj priateľ,

rozhodol som sa Vám adresovať po potupe slovenského národa tento otvorený list. Zavesil som ho verejne na sociálne siete.

Sme Slovania. Už veľakrát v histórii sme ukázali svetu svoju silu, no žiaľ je medzi nami veľa zradcov. Ťažko sa mi hľadajú a píšu tie správne slová, no nedá mi, aby som nevyjadril pocity veľkého množstva Slovákov, ktorí nesúhlasia s krokmi súčasnej vlády, ani prezidentky Slovenskej republiky. Na Slovensku v poslednom období eskaluje napätie. Vyvrcholilo to zradou, kedy na našom území budú bezdôvodne cudzie vojská, čo prirodzene neprispeje k ukľudneniu situácie. Dezinformácie dennodenne ovplyvňujú verejnú mienku Slovákov. Každý deň vidíme totálnu snahu o konflikt a napätie. Množstvo z nás však vidí pravdu.

Zhruba pred 3 rokmi sa na Slovensku začali diať čudné veci. Zo dňa na deň prezidentské voľby vyhrala kandidátka, ktorá nemala spoločenskú podporu, a ktorá bola evidentne financovaná z kruhov, ktoré majú napojenie na zahraničie. Vnímal som vtedajší politický tlak na moju osobu, no napriek tomu som ako predseda Národnej rady Slovenskej republiky a predseda najstaršej politickej strany Slovákov považoval za svoju povinnosť zabrániť podpisu takejto zmluvy. Dnes to žiaľ dosiahli a na území Slovenskej republiky budú prítomné cudzie vojská. Viem, že poznáte takéto príbehy aj v iných štátoch hraničiacich s Ruskou federáciou. Mohli by sme hovoriť o Moldavsku a o pokuse v Bielorusku ako aj o iných štátoch. Všade tam dosadili alebo sa pokúsili dosadiť bábkových politikov.

Naše národy prešli ťažkými etapami, no vždy sme mali k sebe blízko. V deväťdesiatych rokoch sme sa vrhli do demokracie. Potlačili sme vedúcu úlohu komunistickej strany a začali sme budovať nové slobodné štáty. Vnímal som, že aj Ruská federácia prešla ťažkým obdobím. Viem, že prebiehajú rokovania USA a Ruskej federácie. Nás, malé štáty žiaľ len pozične využívajú na šachovnici. Niektorí naši občania naleteli, no podstatná časť Slovákov vníma Ruskú federáciu na čele s prezidentom Putinom pozitívne, a to mi dáva silu a presvedčenie ďalej bojovať za pravdu.

Drahý môj priateľ, dovoľ mi na záver pár osobných slov. Chcem Ťa ubezpečiť, že podstatná časť slovenského obyvateľstva inklinuje k dobrým vzťahom s Ruskou federáciou. Osobitne vnímame rozvážne kroky prezidenta Ruskej federácie, pána Putina, ktorý vyváženou politikou zmierňuje napätie. Píšem Ti preto, aby si mu tlmočil náš pozdrav a súčasne Ti chcem poďakovať za obetu, ktorú pre mier prinášaš Ty osobne. Želáme veľa síl a zdravia.

Plne si uvedomujem, ako ťažko vnímate utrpenie ruského obyvateľstva na Ukrajine. Verím však, že toto napätie nebude eskalovať do možného konfliktu.

Poviem to jednoducho. Drahý Sergej, hanbím sa za ľudí, ktorí za pár grošov predali našu vlasť. História si také momenty pamätá. Považujem však za svoju povinnosť prostredníctvom Teba, adresovať úprimný verejný pozdrav občanom Ruskej federácie. Veľa z nás vidí skutočnú pravdu. Verím, že príde čas, že sa opäť osobne stretneme a budeme pracovať na dobrých rusko-slovenských vzťahoch.

S úctou, Tvoj priateľ Andrej Danko.
21.08.2023 - 11:10:44
113
Bu2erant jeden.
21.08.2023 - 11:28:34
94
Zgrcal som sa prave
21.08.2023 - 11:49:06
00
Bohužiaľ na Slovensku by sa dobrých 30% národa pod ten list podpísalo :tmi: , tak ako to urobil kpt. Danko. Sa celkom čudujem, že to teraz nikto nerozmazáva v rámci kampane pred voľbami.
21.08.2023 - 11:58:39
01
Dve fotky,dva silné príbehy...
https://dennikn.sk/3530752/muz-pred-tankom-historik-pred-fasistom/?cst=be7cf53d3bcbc2fc2089616898c26506e95d00da61f0ee08ac32fe93c0dedbd7
21.08.2023 - 12:04:32
02
Ten kapitánov list je aj s odstupom času strašidelný minimálne z dvoch dôvodov - po prvé celý ten obsah je ponížený ružový hnus a že práve on sa hanbí za zapredanie krajiny za pár grošov je maximálna irónia. Druhý problém vidím v celkovej štylizácii, vzhľadom na bežný prejav a myšlienkové pochody mi to oveľa skôr pripomína externý zdroj, s pomerne jasným posolstvom za čo ďakovať, prípadne aj ako ďakovať ...
21.08.2023 - 12:47:48
020
canopus napísal:
Pridrbana Romo25 pracka trafila skolku na mesiaci....hlavne ze sa nikomu nic nestalo


tiež vravím že rusi už bombardujú aj Mesiac
21.08.2023 - 12:57:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up