Z ktorého dňa je tá fotka?
Podľa mojich info (asi z pätnástej ruky :-) ) tam takáto značka ešte predvčerom nebola, bol tam údajne stále ešte ten starý zákaz vjazdu do odbočovacieho pruhu pre náklaďáky.
09.09.2023 - 21:29:47
00
Jaroh napísal:
Z ktorého dňa je tá fotka?
Podľa mojich info (asi z pätnástej ruky :-) ) tam takáto značka ešte predvčerom nebola, bol tam údajne stále ešte ten starý zákaz vjazdu do odbočovacieho pruhu pre náklaďáky.


Ešte v piatok podvečer tam bola stará značka.
10.09.2023 - 00:36:44
10
Vdaka, tiez len z druhej ruky (teda presnejsie videne inou osobou na fb, nemam) som mal neoverene info, ze tam toto nebolo.

Edit: vymazana cast, radsej takto/nic, uvidime po kratšom ci dlhsom case
10.09.2023 - 01:17:14
00
bol som si pozrieť novú cyklovallu na nábreží a mne sa to páči ... síce zbytočne široká, ale aj tomu rozumiem. Aby aj Janovia1987 mohli obiehať resp byť obiehaní zákonnou 1.5 medzerou. Lebo teda ďalej ako idem na obchodnú by taký Jano musel ísť pomaly za mnou

Jo a mimochodom, šlo tade ráno slušné množstvo cyklistov .... ale, a čo je smutné, dosť pokračovalo ďalej poza prístav
11.09.2023 - 08:40:58
00
user_id napísal:
Este keby pridal pohlad zo svojej perspektivy nejaky LittleGuy alebo AverageSizeGuy :lol:



Tak aj mne sa dnes podarilo ist premierovo od Noveho mosta smer Safko a dalej Dostojevského, Páričkova, mtbiker, cca o 18. podvecer.

Nie som drobcek,siroke ramena a docent (do 100 kg).

Ten pruh - specialne pri muzeu - je naozaj zbytočne siroky. Je to presne jeden cestny pruh. Vosli by tam max 4 vedla seba, v pohode 3 cyklisti. Btw,na Parickovej je na cca rovnakej sirke obojsmerný cyklopruh...

Spolu cyklistov v dohlade 5-6, auta stali od Safka po parcik, takmer po NamLS, co je vsak najsmutnejšie, medzi autami najmenej 2 busy (mozno viac, 2 urcite pamatam).
Pri prechode pre chodcov pri muzeu je (?asi) ostrovcek? Lebo bus tam trcal doprava do cyklopruhu. Pozriem nabuduce (bez aut:) alebo napeso). Dalo sa v pohode prejst,len jedine vozidlo vytrcajuce z kolony vyzeralo divne. Az som myslel,ze ide pokracovat v cyklopruhu ;)

A potom sa vecer 'cez plece' bezFB na fb hlavneho mesta dozviem, ako dobre to spravili ;) Fakt doporucujem prečítať si to.

Az tak, ze som si tie stranky odfotil a odlozil;) Krasne ohybanie reality, resp prezentovanie zdrzania ako úspech.

Nekopirujem sem, aspon zatial nie, snad to časom nezmazu;) Komentare (vraj) uz vypli.

Inak, offtopic, nebolo zvykom (alebo pravidlom) aj na ilustracnych fotkach vymaskovat/rozmazat ECV? Lebo tam to nerobia.
12.09.2023 - 23:43:17
02
Je to síce off topic, ale nie je dôvod mazat značky, nie je to osobný údaj, po nástupe GDPR to bolo viackrát vysvetlené. Koniec off topic.
13.09.2023 - 05:33:56
11
Ešte doplním, že evidenčné značky nie sú ani vlastníctvom, ale sú iba štátom pridelené.
13.09.2023 - 08:40:15
00
Ja teda neprestavam zasnut ako niekto na toto moze spokojne tvrdit, ze sa nejedna o prehnane siroku jednosmernu cyklotrasu. To zrejme vsetci schvalujuci tento fail jazdia vylucne na tomto: https://www.youtube.com/watch?v=bHpCEUSWt7Q&t=16s

Prílohy:

Screenshot 2023-09-13 091217.jpg
Screenshot 2023-09-13 091217.jpg 48.94 KiB thumb_up0thumb_down

13.09.2023 - 09:22:21
01
A čo by to riešilo ak by ho zúžili o tretinu. Autám to nepomôže, lebo druhý pruh by z toho ťažko urobili. Navyše ľavý jazdný pruh má rovnakú šírku ako predtým, takže v tomto smere im nebolo ubraté a bez problémov tam prejde auto, dodávka alebo autobus. V takto širokom cyklopruhu sa dajú aspoň bezpečne predchádzať pomalší cyklisti, cyklokuriéry alebo cargobicykle. Cez víkend je ten cyklopruh plný rodiniek s deťmi a tie majú značný problém držať priamu stopu. Takto ich rýchlejší cyklista aspoň bezpečne predíde s dostatočným odstupom.
13.09.2023 - 09:37:15
013
tých cyklistov tam,ale bude na to predchádzanie....to ano.aspoň ludia vidia čo si zvolili.
13.09.2023 - 09:40:19
00
Kedze Ty nevolis, tak len pekne tisko suchaj nohami a nevyjadruj sa. Ty mozes len akceptovat dany stav.
13.09.2023 - 09:52:12
08
Dane platí a je občan, tak sa môže vyjadrovať.
13.09.2023 - 10:29:45
01
Preboha, to čo riešime za hlúposti?

Však ten pruh tam je týždeň? Hádam sa to stavalo na niekoľko rokov. Ja keď som v bratislavských uliciach bicykloval v 2009, tak som mal sviatok, keď som niekoho na bicykli stretol. Bicykel na prepravu v rámci Bratislavy používali len najväčší exoti. Teraz je to úplne bežné.

Ak bude taký percentuálny nárast cyklodopravy najbližších 10 rokov, aký bol za ostatných 10 rokov, tak je ešte úzky.

To fakt niekomu tak vadí, že máme cyklopruh, kde viem obehnúť človeka s cyklovozíkom bez toho aby som šiel do protismeru? Chalani však neblbnite. Buďme radi, že konečne má niečo komfortnú šírku a štatistiky o využití robme o rok a nie po pár dňoch.
13.09.2023 - 10:46:56
020
je to cele zbytocne. kazdy ma svoju pravdu a nikdy v historii sa nikoho nepodarilo presvedcit o svojej pravde diskusiou.. akurat sa to zbytocne vyhrocuje a ked po tej cyklotrase idem, aby som sa bal, ze po mne niekto z auta nieco hodi.. tema na 2 tyzdne ako vzdy, potom ani pes nestekne a o rok si uz kazdy bude mysliet ze ta cyklotrasa tam bola stale.
13.09.2023 - 10:57:45
02
lafiziq napísal:
...
To fakt niekomu tak vadí, že máme cyklopruh, kde viem obehnúť človeka s cyklovozíkom bez toho aby som šiel do protismeru? ...


neboj, hromadne ziletkarske vyjazdy to cele zapchaju aj tak :rofl:


cristoph napísal:
... ked po tej cyklotrase idem, aby som sa bal, ze po mne niekto z auta nieco hodi...


veru, aj ja sa toho bojim :D a viacej este toho, ze je tam je vela bocnych vjazdov a vyjazdov, a vodici ma nebudu vidiet...
13.09.2023 - 11:23:46
00
keyboard_arrow_up