prosim vas ako to je so znackou pred lidlom parkovanie pre rodiny s detmi je to niekde v zakone napisane ze tam nesmiem parkovat ak nemam dieta. ale je to iba "vymysel" obchodakov? nasiel som si uz nejake clanky ale tu urcite niekto bude vediet presne.
04.10.2023 - 11:06:48
00
zakon neporusis, len budes za kktka
04.10.2023 - 11:19:55
012
gravel1 napísal:
Páni vysvetlite niekto polopate rozdiely v prihlasovaní vozidiel po novom. Kúpil som motorku, nechal som býv.majiteľovi overené splnomocnenie ale tak ma doplietol že už sám neviem ako to je, vraj musí poslať splnomocnenie on mne...

Diky


čau, predpokladám že prihlasovanie áut a motoriek je totožné...

závisí to trošku aj od toho či zostávaš v danom okrese, alebo ideš na iný DI... systém sa zjednodušil, už je iba jednokrokový (dá sa naraz odhlásiť aj prihlásiť), je tam viacero možností čo s ŠPZkou...

bývalý majiteľ ti dá overené splnomocnenie na prepis a úkony spojené (na matrike za 2€) a ty prídeš na svoj dopravný inšpektorát a naraz odhlásiš, prihlásiš aj vybavíš nové ŠPZky ak chceš, ak nie ponecháš si pôvodné, alebo si ich môže ponechať pôvodný majiteľ...

ak ste z toho istého okresu, tak môže ísť spolu a vynecháte časť so splnomocnením a rovno prepíšete...

ak sa objednáš v elektronickom systéme, tak to vybavíš v danom termíne, že za 10 min doslova...
04.10.2023 - 11:33:13
01
Zoidberg napísal:
zakon neporusis, len budes za kktka



dakujem myslel som si to ze nic neporusujem. ano som podla pana. arogantny clovek. samozrejme miest bolo dost parkovisko poloprazdne.
04.10.2023 - 11:45:42
00
ak bolo poloprázdne parkovisko, prečo si to spravil? bolo najbližšie vchodu a ty si predsa cyklista a nie chodec... či?
04.10.2023 - 11:55:53
04
nerozumiem otazke. ale ak narazas nato vyssie tak to uz napisal zoidberg.
04.10.2023 - 12:00:16
00
lapaloma petrik tam zjavne parkol autom bez dzecaka a niekoho tym pohorsil
04.10.2023 - 12:07:06
00
Ani ked nepustis babku sadnut v plnej elektricke nic neporusis, ale arogantne to celkom je :) Ked som pred par rokmi zacal na nakupoch bojovat s vytahovanim vajcovej autosedacky, celkom som tie vyhradene sirsie miesta ocenil. Je to benefit aj pre rodica, aj pre susedne auta. Pri nie kocikovych detoch to ma vyznam uz len v tom, ze dieta otvarajuce dvere celou svojou silou nebuchne suseda. Ja si to ale radsej strazim sam (podrzim jej dvere) a pokial sa da zastat na normalnom, siroke nechavam kocikujucim.
04.10.2023 - 12:32:28
07
Kazdy na to pride, az ked nato pride…
04.10.2023 - 12:34:22
00
Inak a keď moje už dospelé dieťa šoféruje auto, a zaparkuje na miesto pre rodičov s deťmi, je to plz ok? Ja ako rodič samozrejme som akcie učastný, akurát už nepoužívame kočík, škrupinky etc ...
04.10.2023 - 14:49:14
10
Kazdy ako sa citi, ked sa citis na retardovaneho, resp. invalida, tak kludne aj tam… |(
04.10.2023 - 15:31:43
09
invalida
Tam uz je to na odtah/pokutu.
04.10.2023 - 15:37:15
00
ivast napísal:
Inak a keď moje už dospelé dieťa šoféruje auto, a zaparkuje na miesto pre rodičov s deťmi, je to plz ok? Ja ako rodič samozrejme som akcie učastný, akurát už nepoužívame kočík, škrupinky etc ...

Si i pripomenul starsi zazitok z aquaparku v madarsku ked sa nemecky dochodca so zenou a dcerou dozadoval rodinneho listka vehementne gestikulujuc a kriciac ze toto je jeho zena a toto je jeho dcera a teda oni chcu rodinny listok 2+1.... ta dcera mala 40+ rokov. :D
04.10.2023 - 15:47:43
04
Jaiub napísal:
Kazdy ako sa citi, ked sa citis na retardovaneho, resp. invalida, tak kludne aj tam… |(

Dakujem za potvrdenie, budem to teda pouzivat. Vozickarske miesta ako slusak prenecham retardom bez stipky zmyslu pre humor.
05.10.2023 - 19:24:27
00
madbugie napísal:
čau, predpokladám že prihlasovanie áut a motoriek je totožné...

závisí to trošku aj od toho či zostávaš v danom okrese, alebo ideš na iný DI... systém sa zjednodušil, už je iba jednokrokový (dá sa naraz odhlásiť aj prihlásiť), je tam viacero možností čo s ŠPZkou...

bývalý majiteľ ti dá overené splnomocnenie na prepis a úkony spojené (na matrike za 2€) a ty prídeš na svoj dopravný inšpektorát a naraz odhlásiš, prihlásiš aj vybavíš nové ŠPZky ak chceš, ak nie ponecháš si pôvodné, alebo si ich môže ponechať pôvodný majiteľ...

ak ste z toho istého okresu, tak môže ísť spolu a vynecháte časť so splnomocnením a rovno prepíšete...

ak sa objednáš v elektronickom systéme, tak to vybavíš v danom termíne, že za 10 min doslova...


Ahoj, diky, už je to vybavené, postaral sa o to bývalý majiteľ. On motorku odhlásil a zároveň prihlásil na mňa, naraz na jeho inšpektoráte a bezo mňa.
Poštou mi prišiel veľký TP do pár dní, kartička predpokladám príde do mesiaca. Celá sranda vyšla na 63 euro, myslím že tam zohráva úlohu výkon a vek vozidla.
Značku mi nechal pôvodnú.

Keďže som 200km od okresu evidencie, premýšlam ale nad novou značkou, stačí mi odovzdať starú a zaplatiť 16,50e za novú?
10.10.2023 - 21:08:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up