vyborny nahlad do vnutra izraelskej armady a aj celkovo do sucasnej situacie

thumb_up0thumb_down
12.10.2023 - 19:15:57
13
Súper

Prílohy:

FB_IMG_1697087533566.jpg
FB_IMG_1697087533566.jpg 72.74 KiB thumb_up1thumb_down

12.10.2023 - 20:36:32
014
Po rannom útoku priemerný vek zabitých vojakov bol 18-20r. takže tam boli viacmenej záklaďáci a ešte aj nepripravení.hranicu s gazou bránili deti.
12.10.2023 - 21:00:05
00
https://www.youtube.com/watch?v=Fl6idxVgteI&t=3466s

Darryl Cooper (MartyrMade podcast) a Jocko Willink (to by bolo na dlho...)

Trochu nadhladu do aktualnej situacie.
12.10.2023 - 22:28:34
00
...a takto v európe.strach sám pred sebou.

https://twitter.com/MatyasZrno/status/1712528762682655148

a židovským deťom radia nenosiť jarmulku....pre istotu....toto je cesta do pekla....vo swe ho už majú.

https://twitter.com/MatyasZrno/status/1712530697099899157
12.10.2023 - 23:51:27
00
výborný Marek Čejka ako vždy.

https://www.youtube.com/watch?v=SLc6JWCCIMM
13.10.2023 - 14:15:04
00
Male intro do historie uzemia, pre mna dost poucne, (tentokrat bez patricneho humoru J. Valchara)
https://blog.sme.sk/valchar/politika/nieco-o-palestine-pt-i
14.10.2023 - 07:41:17
06
Strenki napísal:
Medzinarodne uznane uzemie Izraela plati terajsie hranice, nie co bolo niekedy, ci? Ci vo vasej pokazenej realite je Izrael neuznany, nema ziadne hranice a vlastne okupuju celu Palestinu ako sa to snazi navodit ten tendencny propagacny obrazok?
Ani Slovensko niekedy nebolo vobec, boli sme pod Rakusko-Uhorskom. Ci teraz ideme fandit russom, nech si zoberu Ukrajinu, Madarom, nech si zoberu Slovensko a Palestinskym teroristom, nech si zabijaju civilistov aj vojakov na uzemi Izreala, lebo mozu? Nechapem, preco dezole zrazu fandi moslimskym terroristom, spojencom Iranu a russka. Teda chapem. To je to dezinfo co mam ja na mysli.


ano mas pravdu, realita je, ze Izrael je v tomto historicky vitaz, vymysleli si plan ako a kde si vybuduju stat a uspesne ho zrealizovali, to ze to nebolo iba odvahou, tazkou pracou a bojom proti presile, ale aj lobingom, podplacanim a sovinizmom je vec druha, historiu pisu vitazi a im sa to dlhe roky naramne dari, coho ukazkou su aj nazory toho, co nazyvas mainstreamom, ktoreho som aj ja citatelom/predplatitelom, divakom, posluchacom (Nko, SMEcko, CRo, CT,...) a bohuzial ma v tomto sklamali, nie preto, ze neviem akceptovat, ked ma niekto iny nazor, ale preto, ze oni tomu nazoru ani nie su schopni dat priestor bez nejakych predsudkov, len do Oktobra tohto roka zabili Izraelci v ramci rozsirovania ilegalnych osad cez 200 Palestincanov a sam som to zachytil az v ramci terajsej eskalacie, v nasom priestore sa o tom jednoducho nehovori, v prvy den Hamas teroru boli na CT asi 4 proizraelski hostia, v Prahe boli v Jozefove a pri Jeruzalemskej synagoge policajne auta, aj v tom videu od ennia sa ten jeden moderator stale nevie preniest cez to, ze za tuto eskalaciu si moze len a len Izrael a ie Iran/Rusko a podobne a mohol by som pokracovat, rozumiem, ze tu v nasom EU priestore panuje nejaky post WW2 pocit viny, ale bolo by fajn sa uz pohnut dalej, lebo diskusia v zmysle "ja kritizujem Izrael = som antisemita a podporujem Putina a Iran" je kontraproduktivna, aspon IMHO

aby bolo jasne, to co teraz vykonal Hamas je terorizmus, bodka a ked sa chcu spravat ako v stredoveku, tak nevidim problem aby boli potrestani ako v stredoveku, ked boli Izraelci schopni 15 rokov stopovat a nakoniec dostat Eichmanna, tak nevidim problem, aby to spravili aj teraz a postupne kazdeho zodpovedneho potrestali, teda okrem silnej iracionalnej tuzbe po pomste, lebo s kazdou bombou, ktoru zhodia do Gazy, s kazdym dalsim pogromom vo WB, vyklici dalsia a dalsia nenavist voci nim, bud sa dohodnu, ze to tam nejako budu bacovat spolocne, co uz nevidim velmi realne, alebo sa vzajomne vyvrazdia, ine riesenie bohuzial nevidim, aj vzhladom k tym populistom a ultrakonzervam vo vlade (to, ze to nie je ciernobiele, je aj fakt, ze o Izraelskom smerovani momentalne rozhoduje ako volicska zakladna emigrantska luza zo ZSSR, to citujem znamu z Izraela)

Volodja a mas pocit, ze tu vodu a elektrinu maju Palestincania zadara? najprv ich odrezat od pristupu ku vsetkemu a potom sa tvarit, ze si samaritan a pomahas im, nadhera, ano vitaz berie vsetko, ale tymto z toho robia z dlhodobeho hladiska Pyrrhovo vitazstvo
14.10.2023 - 20:54:12
00
Valchar píše veľmi zjednodušene až povrchne.A to odkedy sa etniká začali považovať za národy tak o tom by som radšej pomlčal.Jedna vec je pravdivá,že v oblasti blízkeho východu je permanentný chaos už po stáročia.

tu je video zo soboty z pohľadu útočníkov.Tá nepripravenosť a bohorovnosť izrael dobehla.Bohužial životmi platili civili a deti a zodpovednosť je jasná.

https://www.youtube.com/watch?v=g60GCEFDHVM
14.10.2023 - 22:27:12
00
Palestíncov vystihla asi najlepšie Golda Meir a to je pred 50-timi rokmi a nič sa nezmenilo, tá nenávisť palestíncov voči izraelu je nepredstaviteľná, je to asi najvyšší level náboženského fanatizmu
“When peace comes we will perhaps in time be able to forgive the Arabs for killing our sons, but it will be harder for us to forgive them for having forced us to kill their sons. Peace will come when the Arabs will love their children more than they hate us.”
Stačí si len prebehnúť pár videí od palestíncov, tam otec/ matka nemá žiadny problém obetovať vlastné dieťa ak to ublíži izraelcom a ešte na to budú hrdí.
14.10.2023 - 23:32:45
01
a takto vtedy a dnes

Prílohy:

F8ZpAcgWYAAgXHr.jpg
F8ZpAcgWYAAgXHr.jpg 242.44 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2023 - 02:45:00
00
Ked tie zvieratá zabili aj starú pani , ktorá prežila koncentračný tábor a nacistov , vobec sa nečudujem že neberu zajatcov ...

Hamas zabil aj preživšiu holokaust zo Slovenska

Teroristi z Hamasu zabili aj preživšiu holokaust zo Slovenska. Gina Smetach, rodená Regina Grünsteinová, sa narodila v roku 1933 v Nemeckej Porube v okrese Michalovce. Jej telo našli pred jej domom v kibuci Kisuffim, len pár kilometrov od Pásma Gazy.


„Počas holokaustu sa ukrývala. Chytili ju a dňa 11. januára 1945 ju deportovali z Hlohovca do koncentračného tábora v Seredi. Následne bola transportovaná do geta Terezín. Prežila holokaust. Zavraždili ju teroristi z Pásma Gazy,“ informuje na Facebooku Múzeum holokaustu v Seredi.

Obec Nemecká Poruba bola neskôr premenovaná na Porubu pod Vihorlatom.

O zabití rodáčky zo Slovenska už predtým informoval oficiálny profil pamätníka Terezín.

Denník N

thumb_up0thumb_down
15.10.2023 - 17:23:54
00
Oprava: Teroristi z Hamasu podľa najnovších informácií nezabili aj preživšiu holokaust zo Slovenska. Upozornil na to Martin Korčok z Múzea holokaustu v Seredi, ktorý sa spojil s Kibucom Kisuffim, kde sa tragédia udiala. „Informovali ma, že dáma z fotografie sa volá Jina Semiatiz a nenarodila sa v Československu.“

Nko
15.10.2023 - 18:31:24
01
Rozhovor …

🔓 : https://dennikn.sk/3626770/za-izrael-sa-dnes-hanbim-vo-vlade-je-ta-najvacsia-zberba-vravi-spisovatelka-ktora-prezila-holokaust/?cst=4f259afee77894772434831369ae32ede93f46c7de045d131d9853434eb86470
15.10.2023 - 19:25:43
01
Oprava pôvodnej správy v celom znení …

Zavraždená žena a slovenská preživšia holokaustu mali rovnaké meno aj dátum narodenia, čo spôsobilo, že došlo k omylu.

„Gina Smiatich aj Jina Semiatiz sa po hebrejsky píšu úplne rovnako (ג’ינה סמיאטיץ‘). Dokonca majú aj rovnaký vek – 90 rokov. Obeťou teroristov však nebola rodáčka od Michaloviec z bývalého Československa,“ napísal Korčok na Facebooku.

„Rodine pani ג’ינה סמיאטיץ‘ z kibucu Kisuffim vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ dodal Korčok.

Za pôvodne nepravdivú správu sa ospravedlňujeme.denník N
15.10.2023 - 19:29:32
01
keyboard_arrow_up