lukasz9 zdar nie v zlom som to myslel, ale chýbalo mi info
o plnej moci si nepísal nič, len ako to vie sám prepísať ku tomu bola tá poznámka

auto v evidencii by malo mať PZP, ty ho má evidované, no PZP nemáš
otázka znie, akým spôsobom ťa niekto skontroluje keď auto je v súkromnej garáži

chyba sa stala v tomto prípade pri prihlasovaní

PZP sa neodhlasuje, ale zaniká v tomto prípade zmeny vlastníka
ale to už len taká blbosť na záver

statisticky na SK 5% vozidiel prihlásených nemá uzatvorenú PZP, hovoríme o evidovaných vozidlách, ktoré musia chodiť na STK(odkiaľ ti už pokuta príde automaticky), čiže kontrola na PZP nebude automatická, inak by tie 3300eurove pokuty plnili pekne kasičku
22.10.2023 - 16:30:53
00
Aj tak nechápem, ako to že to policajt na DI prepísal. Ja som nedávno predával auto a keby som nemal potvrdenie o PZP nového majiteľa, tak by to zamietol.

Čo ti tu napíše, keď zadáš EČV toho auta?
https://ws.skp.sk/pvia/poistovatel.xhtml?lang=sk
22.10.2023 - 16:44:57
01
lukas6s8p napísal:


Aj nad týmto som uvažoval...ale to už je 10e kolky, a 2x čakanie v rade na inšpektoráte + riešiť voľno v práci.
To sa mi na pár mesiacov neoplatí.
22.10.2023 - 18:02:30
00
Yogisz napísal:
lukasz9 zdar nie v zlom som to myslel, ale chýbalo mi info
o plnej moci si nepísal nič, len ako to vie sám prepísať ku tomu bola tá poznámka

auto v evidencii by malo mať PZP, ty ho má evidované, no PZP nemáš
otázka znie, akým spôsobom ťa niekto skontroluje keď auto je v súkromnej garáži

chyba sa stala v tomto prípade pri prihlasovaní

PZP sa neodhlasuje, ale zaniká v tomto prípade zmeny vlastníka
ale to už len taká blbosť na záver

statisticky na SK 5% vozidiel prihlásených nemá uzatvorenú PZP, hovoríme o evidovaných vozidlách, ktoré musia chodiť na STK(odkiaľ ti už pokuta príde automaticky), čiže kontrola na PZP nebude automatická, inak by tie 3300eurove pokuty plnili pekne kasičku


V pohode, len mi nedocvaklo na čo narážaš :)
Máš pravdu, o splnomocnení som nepísal nič, ale myslel som že to je samozrejmé...teda ak tam nejdeš s majiteľom hneď.

To je jadro problému...či okresný úrad kontroluje námatkovo platnosti PZP ako je to pri STK, alebo sa jedná iba o cestné kontroly. V druhom prípade by som bol v pohode keďže auto nejazdí. Ale také 100% info nemám...
Každopádne PZP som dnes radšej uzavrel, riskovať pre 60eur za pol roka poistky násobne vyššiu pokutu...

Jaroh zrejme ľudská chyba, neviem. Skrátka to vraj nepýtal. Vtedy mi skrsla v hlave myšlienka že by som PZP zaplatil až pri začiatku reálnej prevádzky vozidla.

Z toho linku: ,,K zadaným údajom nebol v databáze SKP nájdený žiadny záznam´´
22.10.2023 - 18:15:55
01
Mna zase pekne cvicili na DI kvoli poistke - este ked sa prepisovalo po starom na dva krat... predal som motorku, novy majitel isiel na nej domov.. tak som mu dal zmluvu, maly TP ako aj moju bielu/zelenu kartu, ergo poistku. Pri prepise na mna hned skocili ze kde mam doklad o poisteni? Ja som sa branil ze som ho dal novemu majitelovi, lebo on ho potrebuje preukazat pri pripadnej kontrole...druhy argumentom bolo to, ze predsa moja poistka konci datumom odhlasenia na DI. Nakoniec som nasiel v maili zmluvu a ukazal som im na mobile bielu kraticku tak ze dobre... Na to zakvasila pracovnicka DI ze kde je poistka noveho majitela... Tak to mi uz odletel dekel a hovorim jej ze ja nemam pravo disponovat cudzimi zmluvami a ona takisto nema pravo po mne ziadat predlozenie zmluvy tretej osoby o novom poisteni motorky. Jasne ze novy majitel si spravil novu poistku a tu od neho ziadali pri prihlasovani. Novy majitel bol dokonca upozorneny ze casom odhlasenia na mojom DI konci poistenie, a kym si on nespravi nove nie je masina poistena PZP. Ak by po ceste spravil nehodu a skodu 100k euro, nemal by kto uhradit tuto skodu. Hladal som na nete info, a niekde sa pisalo aj o tom, ze stara poistka pokryva este aj to obdobie kym si on neuzavrie nove PZP a nejde na DI si prihlasit masinu...

lukasz... a este k teme kupy auta. Ak si ho aj viezol na privese, moze takisto sposobit skodu. Mozu sa ti po ceste uvolnit popruhy, auto moze spadnut z vozika a sposobit nehodu s extremne vysokou skodou. Na to je PZP. Pokryva skody sposobene tebou, resp tvojim autom druhemu. Aj ked nejazdis, tvoje auto moze sposobit skodu a preto je to povinne poistenie zavedene.
Na druhej strane je STK a pokutovanie za STK od stola dopravneho uradu, je v rozpore so zakonom. Pokial na aute nejazdis, a mas ho vo dvore, nemusi splnat zakonom stanovene poziadavky na technicky stav vozidla, resp zakon o prevadzke na pozemnych komunikaciach neplati u teba na dvore ci v garazi, a teda ta na zaklade tohoto zakona nemozu pokutovat. Lenze oni to robia a argumentuju tym, ze zaradenie do prevadzky je akt ktory vznika pridelenim EVC (bavil som sa o tom s nacelnikom jedneho nemenovaneho DI). Ked ta zastavia policajti bez STK na ulici, maju pravo ti dat pokutu...to je OK. Ale maju pravo ti policajti dat pokutu za rozbite svetla alebo ojazdenen gumy u teba na dvore? Samozrejme ze nemaju, a hnal by si ich odtial kade lahsie. Urad ale toto robi a ovecky platia... a este blahosklonne ti "znizia" pokutu ak ju uhradis do 7 dni... uz to samotne zavana alibizmom...
Pokial ale parkuje na verejnom priestranstve niekde pod barakom, STK mat musis...
23.10.2023 - 08:03:34
01
Ale no tak... zasa odtial potial.
Ak je auto na privese a uvolnia sa popruhy a to spadne a posobi nehodu tak pripadna skoda ide z PZP privesneho vozika.
V tomto pripade ja prevazane auto len obycajny naklad a nemusi mat PZP.
23.10.2023 - 08:07:40
04
Minikin ale to neplati, ked spadne, normalne sa rozgula na vlastnych kolesach a tak sposobi svojvolne nehodu :-P
23.10.2023 - 08:59:11
00
to by nebola skoda sposobena prevadzkou motoroveho vozidla
23.10.2023 - 12:14:51
02
ani keby soferoval pes ? :-D
nebolo to myslene vazne od zaciatku, :-)
23.10.2023 - 12:32:25
00
Toto sa asi k tým, ktorých sa to týka, nedostane, ale chcem vás poprosiť: prepínajte si svetlá, keď je hmla, alebo prší. Veľká vačšina šoférov si v hmle mimo mesta jazdí s dennými svetlami. To sme tak dementný národ, že si to neuvedomujeme, že v hmle nás je menej vidieť? Alebo nevieme, ako sa svetlá prepínajú?
23.10.2023 - 13:38:12
00
Este k PZP: Aj ked odstavene auto zacne horiet a chyti sa od neho druhe auto alebo dom, tak to musi kryt PZP, nie? Cize nejde len o prevadzku. A pokojne moze stat auto doma na dvore, ale ak od neho zhori susedovi dom a nebudes mat PZP, tak problem, nie?
23.10.2023 - 14:10:48
00
kirik dnes rano som si vravel to iste. Uplne vpohode v tazkej hmle bez stretavaciek/zadnych. Som si myslel, ze nove koncerny napr. to maju automaticky, ale asi nie. A este jazda typu od ciary k ciare a sem tam nahodne zabrzdenie, detto pri jazde v kolone, proste jahoda so slahackou poranu
23.10.2023 - 14:13:07
00
kirik napísal:
Toto sa asi k tým, ktorých sa to týka, nedostane, ale chcem vás poprosiť: prepínajte si svetlá, keď je hmla, alebo prší. Veľká vačšina šoférov si v hmle mimo mesta jazdí s dennými svetlami. To sme tak dementný národ, že si to neuvedomujeme, že v hmle nás je menej vidieť? Alebo nevieme, ako sa svetlá prepínajú?



ale jedným dychom treba dodať že ich aj vypínajte ke'd sa k vám blíži auto... ak ho vidíš ty v speťáku vidí aj ono teba...

lebo to je zas druhý nešvar že niekto zapne hmlovku a bude ju mať zapnutú aj keď je auto pár metrov za ním....

ďalšia vec... pokial vidím auto na 200metrov pred sebou.. logicky rovnako vidia aj tí za mnou mňa...a fakt nieje potrebné zapínať hmlovky....
23.10.2023 - 19:16:18
08
Zipsikm Kirik pise o prepinani svetiel, tj denne versus riadne svietenie, o zapinani hmloviek nebola rec, ale inak ako pises
23.10.2023 - 19:45:18
02
Izzy68 napísal:
Zipsikm Kirik pise o prepinani svetiel, tj denne versus riadne svietenie, o zapinani hmloviek nebola rec, ale inak ako pises


to som len doplnil tú jeho vetu o tom že nás v hmle nieje vidieť.. že kopec šoférov zase nerozmýšľa a pri jemnučkej hmle alebo ledva slabom daždi automaticky rozsvietia všetko a nevypnú to ani za boha... :D

inak veľmi upodozrievam tých vodičov na dennom svietení že majú manuálne povypínané automatické prepínanie stretávacích svetiel / denného svietenia.. lebo sa mi nechce veriť že môj citroen by mal tak dokonalé a fungujúce prepíanie denného svietenia a stretávačiek.. a kopec medvedíkov vw group a audi by to malo tak extrémne nefunkčné :D

automobilky dajú do auta antiblbózny systém práve pre takých retardov čo ho potom naschvál vypnú a potom jazdia bez svetiel... to nevymyslíš...
23.10.2023 - 22:04:15
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up