PS. uz ste niekto montoval legalne schvalene OSRAM LED nahrady H7 do svetlometov ?
Skusenosti ?
23.10.2023 - 22:18:11
00
Keď je ozajstná hmla, tak zapnias hmlovky a vtedy sa už tie svetlá zapinaju same ?
23.10.2023 - 22:41:59
00
Izzy68 napísal:
... legalne schvalene OSRAM LED...nahrady H7 do svetlometov...

Spresnim, aby nevznikol dojem, ze sa to da namontovat namiesto H7 do ktorehokolvek auta - schvalene su len pre niektore modely aut z niektorych rocnikov a pre konkretne oznacenie svetlometov v danych autach.
23.10.2023 - 23:01:27
00
Zipsik napísal:
to som len doplnil tú jeho vetu o tom že nás v hmle nieje vidieť.. že kopec šoférov zase nerozmýšľa a pri jemnučkej hmle alebo ledva slabom daždi automaticky rozsvietia všetko a nevypnú to ani za boha... :D

inak veľmi upodozrievam tých vodičov na dennom svietení že majú manuálne povypínané automatické prepínanie stretávacích svetiel / denného svietenia.. lebo sa mi nechce veriť že môj citroen by mal tak dokonalé a fungujúce prepíanie denného svietenia a stretávačiek.. a kopec medvedíkov vw group a audi by to malo tak extrémne nefunkčné :D

automobilky dajú do auta antiblbózny systém práve pre takých retardov čo ho potom naschvál vypnú a potom jazdia bez svetiel... to nevymyslíš...

Tiež to tak vidím, že nemajú svetlá ani na automatiku zapnuté. Mne na Hyundai zapína svetlá už len keď prejdem popod diaľničný nadjazd. To len krútim hlavou čo blbne na tu ani nie sekundu.
23.10.2023 - 23:17:44
01
Renault tak isto a hlavne mu ako denne svietia aj zadne. Problem s hmlou je ten, ze je biela a senzor to nevyhodnoti na zapnutie svetiel. Bezne sa mi stava, ze ak v hustej hmle zapnem dialkove, tak ich v auto rezime prepne na stretavacie kvoli odrazu svetla od hmly.
24.10.2023 - 07:08:52
00
Co sa tyka automatiky, ak v aute je, ma zakonom stanovanu dobu prepnutia menej ako dve sekundy. Podrobnosti v ece r48 pre auta a v ece r53 pre motorky. Ak automatika nie je, prepinanie je manualne - v pripade vw skupiny je mozno dalsi "*****" na ceste 😉
24.10.2023 - 07:18:44
00
neviem ako vaše moderné autá .. ale moja avensis neprepína napr keď je cez deň slabý dážď ... dúfam, že novšie autá to majú previazané aj na dažďový senzor a je to efektívnejšie
24.10.2023 - 07:48:28
00
Izzy68 napísal:
PS. uz ste niekto montoval legalne schvalene OSRAM LED nahrady H7 do svetlometov ?
Skusenosti ?

Zrovna som dopozeral toto video. Je tam povedane uplne vsetko. Uz len cakam/dufam kedy tam pridaju Civic
https://www.youtube.com/watch?v=2XSJnVv4hCU
24.10.2023 - 07:54:30
00
lapaloma napísal:
neviem ako vaše moderné autá .. ale moja avensis neprepína napr keď je cez deň slabý dážď ... dúfam, že novšie autá to majú previazané aj na dažďový senzor a je to efektívnejšie

No to je problém väčšiny japonských a kórejských áut. Mne tiež neprepne stretavacie, aj keď na mazde všetky senzory mám. VW pri daždi prepol stretavacky asi po minúte dažďa. Záležalo od intenzity. To som mal ročník 2015. Teraz mám 2022 a nie je to prepojené.
24.10.2023 - 08:17:32
00
Japonske auta su z hladiska elektroniky a senzorov dost pozadu. V Mazde aj v Subaru funguje automaticka klima len v navaloch studeneho alebo tepleho vzduchu. Na Renaulte a Forde som nastavil teplotu raz za rok a bol pokoj. Vyladit dazdovy senzor - automaticke stierace na Outbacku pocas jazdy v tme je v podstate nemozne. Skusal som to pocas 2 hodin a aj tak niekedy nestieralo skoro vobec, alebo stieralo zbytocne vela...
24.10.2023 - 08:38:02
00
Klímu už vychytali 😅
24.10.2023 - 09:03:49
00
A diaľkovým sa už dajú zatvárať a otvárať okná? :)
24.10.2023 - 09:07:43
00
nie, nie sme predsa vw
24.10.2023 - 09:08:57
00
tak ja mám staré auto a nie je to vw a má to. Prišlo mi to divné, že tak jednoduchú a využiteľnú vec nemá relatívne nový Outback
24.10.2023 - 09:49:17
00
lapaloma napísal:
neviem ako vaše moderné autá .. ale moja avensis neprepína napr keď je cez deň slabý dážď ... dúfam, že novšie autá to majú previazané aj na dažďový senzor a je to efektívnejšie


Ano moj jednoduchy citroen z roku 2018 to ma prepojene aj na dazdovy senzor :) aj na stierace… ak su stierace v automatickom rezime zapne stretavacky ked sa spustia… ak su stierace v manualnom rezime zaone stretavacky po urcitej dobe co stierace idu (tj. Nezapne ich ak len par sekund obstrekujes celne sklo aby si z neho zotrel musky)

Stretavacky zapne automaticky pri vjazde do tunela, ked je sero a taktiez aj v hmle :)
24.10.2023 - 09:50:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up