branomelis napísal:
...Ale na uprataný strom, aby takto presne spadol nový strom - tak to som ešte nevidel :)

Ale ved ten strom tam na konaroch visel zlomeny od tej vichrice, co spadol ten prvy. To bola iba otazka casu kedy spadne. Aspon sa uz nemusime obzerat v strachu ze nam to padne na hlavu :)
Aj vela novych konarov je popadanych. Spravi sa.
21.10.2023 - 18:51:24
00
Ja som tam tento rok vôbec nechodil, len teraz sa mi to akosi zapáčilo a moc tam nejak nevidím čo je okolo trate :) Skúšam sa tam skôr naučiť trochu jazdiť. Tak som si nevšimol, že tam je druhý ks stromu vlastne...minule som len opravoval trať, lebo som sa v jednej zátačke tak vyváľal, že spadlo do stopy asi 15 dosť veľkých skál. Tak som si to po sebe upratoval - kúsok za tým spadnutým stromom pred vjazdom do toho mladého lesíka. Mi zamklo predok :)
21.10.2023 - 18:55:42
00
Keby tam ten strom nechali navždy, dal by sa pekne využiť. North Shore v MF chýba.
26.10.2023 - 09:45:58
02
na hornom ozembuchu je ....ale...
26.10.2023 - 17:56:25
00
a ďalšie na Valibuku, Nebojsa a najväčší v chotári sa črtá na Rumburaku.
26.10.2023 - 22:48:49
03
Chlaniska z Kunderadu su top trail builderi, o tom zadna👍😉

Skoda, ze na hadich trailoch a v ich okolí je prisny lesnícky a poľovnícky dozor, dalo by sa tam krasne realizovat...
27.10.2023 - 08:51:13
12
Buďme radi, že sa dá jazdiť. K tej ťažbe sa aj škoda vyjadrovať , lesy ako keby neboli a bordel všade. A keď ideš len preložiť čosi, alebo odpíliť kúsok hneď buzerácia, ktosi spomínal, že sa ničí hodnota dreva. Nebol si to náhodou ty Matúš ?
27.10.2023 - 09:16:02
01
Ano bol som to ja. Chapem, ze drevo je jednoducho surovina a niekoho majetok, ktory by sa nemal nicit len preto, ze ja sa chcem vozit. Druha vec je samozrejme zbytocne nesetrne nicenie prirody, lebo je to lacnejsi sposob tazby.
27.10.2023 - 09:59:17
10
nedavno sme sa s bratom bavili.ze v kunerade asi maju dobrych lesnikov/polovnikov ked im tam tie traily nikto nenici,v Lietave sa urobil jeden trail aj to tam typek bagrom jamu vykopal aby sa tam niekto dokalicil :)

a uz dlhsie rypem do kamosa ktory ma brata polovnika vo svinnej nech nam da "povolenie" urobit trail od altanku dole do svinnej a nechce o tom ani pocut,poplasili by sme mu divinu :D
27.10.2023 - 11:27:32
00
Väčšinou sú v okolí normálni poľovníci čo nemajú problém. Problémom sú cyklisti a ich zvláštne návyky, často to vidím aj vo viedách, rôzne jačanie a prežívanie trailu, prípadne pustená hudba. Ale aktuálne poľovníkom prišla väčšia rana, boj proti nej nás bude s poľovníkmi dokonca spájať a to je neuveriteľný rozvoj motoriek...po tom ako zhabali zopár kusov plicajti kdesi na kysuciach bolo lahodné ticho, ale to už je X rokov dozadu, takže sa objavili znovu a v ďaleko vyššom počte.
27.10.2023 - 11:58:56
02
Motorky ani Nehovor Braňo, minule ma na Polome skoro jedna zrazila. Smerom na Sačne šli dvaja nechápem tých ľudí .
27.10.2023 - 12:22:58
01
Ja pocujem ako jazdia az na Hoblik...aj v lese su stopy kade tade. Im veru chodniky netreba, cez listatny les prejdu kdekolvek.
27.10.2023 - 12:34:33
00
To sú ešte tie lepšie prípady. Tu je napríklad tak vyjazdená Kojšová cez dolinky čo sú pri Špicáku, tam len rušia zver, lebo tam nik nechodí. Po tom ich vyjazdenom sa ale na biku dá pekne ísť dolu a je to schopný trail. Ale nestačilo im toto a preto zničili modrú a aj žltú z Polomu. Čo nezničili na modrej ťažbou, to zničili oni. Ja som preto nahrabal trail cez Ostredok, aby sa nemuselo chodiť cez to vyrúbané na Špicák - je to už len rozdrbaná zvážnica a nie trail a kúsok čo bol trail je zas erodovaný od pojazdov motoriek, takže vlastne až od kojšovej to stojí za niečo, ale zo Špicáku je to už tiež erodované, lebo aj tam jazdia na motorkách hore. Takže smutek.
Na Ostredku to je tiež bieda, lebo tam vlastne idú vyťažiť asi celú tú horu, lebo to je všetko suché. Čiže momentálne ak by som niekoho aj nahovoril, aby umožnili postaviť trail , tak ani neviem kade by bol dobrý.
27.10.2023 - 12:45:44
00
Vo Višňovom a priľahlom okolí žije pár chlapcov ktorí sa na terénnych motorkách radi púšťajú do dobrodružných akcií, čítal som na psíčkarských fórach pár historiek ako sa točili okolo vyplašenej baby so psom na vytúrovaných motorkách, baba aj pes celé zosraté od strachu a stresu. Škoda že nemám šťastie ich stretnúť, moje dve cane corsá by sa veľmi potešili novej motorke, najmä ti tie hrubé terénne gumy by boli ako stvorené na obhrýzanie. Tá partia rada chodí po okolí, policajti na to serú, vraj o nich vedia, ale nič s tým robiť nedokážu. Dávam boľševikovi rok, nanejvýš dva a niekomu povolia nervy.
27.10.2023 - 13:13:14
00
Je ťažko niečo rozumné v tomto vymyslieť. Niekto sa chce baviť aj na motorke. Takže nejaká lokalita by sa im zišla, ale zas rozrýpať komplet časti lesa je myslím, že cez čiaru. A to sa k tomuto systému dostávajú elektro motorky, ktoré niekto ešte špekuluje či to vlastne nie je bicykel. Tieto stroje majú ale výkon, silu a čo je ešte potrebné aj otáčky. Na biku ,alebo ebiku otáčky neurobíš. Keď tam máš 100 otáčok tak ti ide utrhnúť nohy, ale kopec s tým vyjdeš ale nerozryješ ho. Takže budovanie trailov je asi opäť téma mimo, lebo sa nám otvoria nové , menej čakané témy. Ja naozaj len čakám kedy nejakého imbecila stretnem v lese na lietajúcom koberci, aj keď ten by ten les si najmenej poškodzoval, len to chcem vyjadriť, že ľudia nevedia čo so sebou.
27.10.2023 - 13:27:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up