Nová kultúra :fubar: : https://www.facebook.com/SimkovicovaOficialna/posts/pfbid02JRmMVevRFnPojPxXZD1qge59wa7crjbS7S283W9Unuhg6y3VJUjje2WDXYTbLhxSl
29.10.2023 - 17:33:51
00
nemo1 napísal:
Ja som ten komunizmus zažil...aj som strngal na námestí kľučkami aby zmizol....

No vidíš, teraz môžeš byť spokojný, ani štrngať si nemusel, a ideologicky sa vrátil. Keby sa ale vrátil aj ekonomicky, a začal by si skokovo chudobnieť, či nebodaj by bol návrat aj právny, a začali by Ti siahať na majetoček, isto by si hrdo šiel znova a “štrngal kľučkami”. Prosto “brano-zavírá samo”, Zažil si, tak vieš, ale ako vidno aj na Tvojom príklade, zažiť nestačí. Treba sa aj poučiť, najlepšie z krízového vyvoja. ;)
29.10.2023 - 17:35:02
111
VTV napísal:


" Pre môj vplyv na Ministerstve kultúry Slovenskej republiky mám jasnú víziu, ktorá významným spôsobom nadväzuje na charakter pána Tomáša G. Masaryka. Ak sa mi podarí pre moju víziu získať podporu v mojom rezorte, veľmi rada ju budem prezentovať u vás, ak tú možnosť dostanem. Zo srdca prajem dnes prostredníctvom Vás, aby ste si dnešný deň užili na čo najvyššej možnej kultúrnej úrovni naprieč celým spoločenským spektrom." :facepalm:
29.10.2023 - 17:45:04
10
Dakujem, neklikam,uz to Oficialna ma dostatocne odradi(lo)
29.10.2023 - 17:47:27
00
gebula napísal:
Musím len upresniť, že nič také z toho nevyplýva. Odhliadnuc od toho, že očakávania "degresívnej elity" na správny postup sú teda mimoriadne nízke, hlavne keď sa ani len nekladie otázka prečo ak vôbec o nič nejde pán premiér pri hlasovaní neostal v súlade so siláckymi vyjadreniami ...


Lebo slabí preferujú silácke reči, veľkých psov a silné autá - najlepšie bez tlmiča.
A hlavne musia mať pravdu nech to stojí čo to stojí lebo len to im prináša uspokojenie.

Blahoslavný chudebný duchem n..j..j..k...nebezké.

My sebci im to nedoprajeme. :headbang:
29.10.2023 - 17:58:28
00
Asi jej to napisal sfetovany AI.
29.10.2023 - 18:25:51
01
podla mna to napisala sfetovana ona, ten sfetovany Al by to dal na pana este
29.10.2023 - 20:14:28
01
No vidíš, teraz môžeš byť spokojný, ani štrngať si nemusel, a ideologicky sa vrátil. Keby sa ale vrátil aj ekonomicky, a začal by si skokovo chudobnieť, či nebodaj by bol návrat aj právny, a začali by Ti siahať na majetoček, isto by si hrdo šiel znova a “štrngal kľučkami”. Prosto “brano-zavírá samo”, Zažil si, tak vieš, ale ako vidno aj na Tvojom príklade, zažiť nestačí. Treba sa aj poučiť, najlepšie z krízového vyvoja. ;) Najviac o Tom komunizme mudruju čo ho nezažili...bolo to fest vymivanie mozgov..keď sme strngali tak sme si vraveli že to už viac nie..a.....
29.10.2023 - 20:22:51
00
čiže komančovia ťa vymyli znova
29.10.2023 - 20:38:25
014
vacsina ludi, co zrazu spomina v dobrom na socik to ma spojene s tym, ze im vtedy dobre stal vtak a na pravidelnych podnikovych zajazdoch si s niekym vrzli, pripadne pocas studii na stanovacke na zemplinskej sirave. a tym to akurat tak hasne. uz si nespomenu ze na tu vysoku skolu sa dostali na x-ty pokus, lebo stryko emigroval (pripadne sa tam nedostali vobec), na zemplinskej sirave srali do otvoru v podlahe a utierali sa novinami a zrali tyzden tie iste konzervy, lebo nic ine nebolo. jo a to ze tam sli 10 hodin je tiez zanedbatelne, lebo boli celu dobu nayebani. #bolonamdobrenicnamnechybalo.
nevylucujem ze niekomu sa mohlo pacit hovnit sa v chlaste, drichmat niekde za pasom a domov odniest vsetko, co nebolo priviazane. sikovny vychcanec si to zabezpeci aj dnes, menej sikovnemu ostava hundrat a spominat.
29.10.2023 - 20:49:17
423
nemo1 napísal:
No vidíš, teraz môžeš byť spokojný, ani štrngať si nemusel, a ideologicky sa vrátil. Keby sa ale vrátil aj ekonomicky, a začal by si skokovo chudobnieť, či nebodaj by bol návrat aj právny, a začali by Ti siahať na majetoček, isto by si hrdo šiel znova a “štrngal kľučkami”. Prosto “brano-zavírá samo”, Zažil si, tak vieš, ale ako vidno aj na Tvojom príklade, zažiť nestačí. Treba sa aj poučiť, najlepšie z krízového vyvoja. ;) Najviac o Tom komunizme mudruju čo ho nezažili...bolo to fest vymivanie mozgov..keď sme strngali tak sme si vraveli že to už viac nie..a.....


… a dnes si rád za Fica, ten tu spraví poriadok s liberálnou chamraďou, ktorú nemusíš..
… a vlastne ani s tou vojnou na Ukrajine to nie je až také jasné, že?
… a covid, to bol len business farmafiriem
… a nie si ovca, máš vlastný svojstojno slovenský názor, ktorý čerpáš zo širokého spektra alternatívnych médií, lebo veď mainstream riadi Soros a jeho slúžka Čaputová
… a myslíš si, že že ešte len teraz “im ukážeme”, čo tam po EÚ, veď máme Viktora a Vladimíra Vladimíroviča
… a tak ďalej

Myslím, že som z komunizmu zažil minimálne toľko čo ty, len ja si to na rozdiel od Teba pamätám, pretože sa ma to bytostne týkalo. Komunisti zničili život dvom generáciám mojej rodiny, a to vcelku priamo a nekompromisne, už som to tu písal, nebudem sa opakovať. A preto keď počujem také mudrovania sprznené gramaticky “vymivanými mozgami” , podvedome zatínam päste a chránim si vrecká. O to väčšia tragédia to je, že mnohí z tých, čo štrngali, sú dnes domotaní ľudia bez akéhokoľvek morálneho kompasu. Mnoho Slovákov nepotrebuje komunizmus na vymývanie mozgov, stačí im krajná ľavica spojená s národniarmi, ktorí po slovensky ani jednu súvislú vetu zo seba nevedia vysúkať. Stačí sa pozrieť na ministerku “kultúry” a jej písomný prejav. Môžeš jej robiť poradcu, ale najprv sa nauč aspoň korektne citovať príspevky druhých, len nerád by som mal moje myšlienky spájané s Tvojim nickom a naopak.
29.10.2023 - 20:59:17
420
Ja neviem či máš problém čítať..alebo pochopiť čo píšem...ani jednim slovkom som sa nezastaval komunizmu..len s jednej Kaluže padne do druhej a to mi vadi
29.10.2023 - 21:04:55
00
A keď sme pri tých médiách..fakt si myslíš že sú objektívne..a s čoho by žili..koľko predaju tlačenych novín a koľko majú predplatiteľov🤣Reklamy tiež nič moc.. snáď keď ma Babiš kúpené médiá nečakas že budú proti jeho strane objektivne
29.10.2023 - 21:18:29
00
btw, druhý pád máš nesprávne
Babiš oproti tomu, čo máme aktuálne tu, je ťažký intelektuál
a predstav si, že tie média píšu aj proti Babišovi
a teraz to skúsim vysvetliť pre jednoduchších
To hlavné je , nás obklopujú 2 svety, západný a východný - teda EU / ruzzko
My ako krajina neznamenáme nič,napr. len Moskva sama o sebe má 2xviac obyvateľov
A keďže polovica republiky sú dezoláti z presvedčenia, alebo bez vzdelanosti a morálky , nemáme ani teoretickú šancu aby sme mohli byť neutrálny štát napríklad ako vami nenávidený Izrael
takže buď západ - EU -sloboda prejavu, sloboda pohybu, tvoje deti zadarmo môžu študovať hocikde v EU, bezcolný zahraničný obchod, možnosť pracovať v zahraničí, atď ....
alebo fašistický imperialistický ruzzký svet, kde bežný občan neznamená ale úplne nič
Vyber si, komančovia sa nezmenili, dokonca sa radikalizovali
A liberálny a progresívny znamená asi presný opak toho, čo ti do hlavy natlačili "slobodné médiá"
29.10.2023 - 21:50:29
220
S pár vecami súhlasím a s pár zase nie..žiadne slobodné médiá nečítam..Izrael neriešim..a či záleží v slobodnom svete na vlastných občanoch..možno chvíľu pred voľbami
29.10.2023 - 22:02:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up