pri bruseni noza do kosacky treba dat pozor aby bol noz po bruseni vyvazeny lebo ak sa prebrusi jedna strana, do motora sa prenasaju vibracie a nerobi to dobrotu.... ja to riesim tak ze do toho oka kam ide srob dam napr. srobovak a noz musi ostat vo vodovahe ...... len tak btw.
05.11.2023 - 19:48:39
07
Jj su to na to aj take speci konusy.
05.11.2023 - 19:56:01
00
Na prebrúsenie noža do kosačky používam taký zirkonovy šmirglový kotúč do flexky čo sa používa na brúsenie a leštenie zvarov. Zrnitosť 80. Neodoberá veľa a tiež neprehrieva nôž.
06.11.2023 - 07:02:47
00
Ja zverak a pilnik na kov. :)
06.11.2023 - 07:35:42
00
Tak to musis mat dobru trpezlivost a skill 👍
06.11.2023 - 08:47:32
00
skill ano, ale aspon na mojej kosacke je noz uplne blato, takze s dobrym pilnikom to nemusi byt az taka casova morda
06.11.2023 - 10:30:25
00
Tipnem si, že to robí ako ja. škrt, škrt a hotovo. Nikdy sa pri tom nenarobím no ani nenabrúsim. :) Ale dobrý pocit je, že som to spravil a mám zas na 4 roky pokoj. :)
06.11.2023 - 12:31:00
04
ddemo ako si pokrocil s odsavanim ? Mne uz dorazil ten cyklon odlucovac, ako aj diamantovy zarovnavac na brusku, ocakavam konecne nastavenie brusky.
marseluspp ako rury pouzivas od spotrebicov do suda na tom odsavani ? nejake tipy z uzivania ?

ze by som len nekecal, tak moj oblubenec na YT, ktory mi sposobil iny mindfuck s tym sustruhom...
thumb_up0thumb_down
16.11.2023 - 22:47:25
011
Mam pevný rozvod aj flexi rozvod a flexi pripojenie k naradiu.
Pevny rozvod - 50mm HT odpadové rury v kombinacii s 50mm plastovymi guľovými ventilmi pre bazénovú filtraciu. Tak si prepinam odsavanie prismo pre daný stroj na ktorom robim.

Dorobil som si aj dialkové ovladanie k vysavaču, ale najviac sa osvedčila vypínačmi ovladana zasuvka pre stacionarny vysavač. Pri kazdom stroj je vypinač ktorý spina napátie do zásuvky pri vysavači. Vypínače sú radené paralelne a musia byt na tej istej fazi !!!

Flexi pripojenia- 50mm PU hadica so zeleznou vystuhou alebo plastova ohybná rura 50mm od nejakeho stroja na sadenie psenice
Flexi k naradiu-hadica od vysavača

Keďže cyklôn pracuje najlepšie ak má veľký prietok vzduchu, držím 50mm priemer čo najbližšie k náradiu a hadica od vysávača je najkratšia. Preto som si urobil otočné rameno nad pracovný stôl a hadica mi visí zhora. To používam pre ručné naradie.

Na jeden z cyklonov (pri tom ramene) som nasadil vysávač priamo na cyklon zhora, takze je po leziačky. Nevyzera to profi ale mam pristup k vypinačom, su tam malé straty prúdenia vzduchu a môžem vysávač zložiť dole za par sekund keď ho potrebujem inde.

Redukcie ku strojom som doteraz robil vseliako. Najviac sa mi osvedcilo robit ich z priesvitnejo 1mm hrubeho plastu. Pas asi 15cm siroký som stocil do kuzela tak aby na jednej strane obopinal jednu ruru a na druhej strane ruru druhú. Spoje som poistil Duck tape paskou. Teraz už mam 4d tlaciareň, tak to budem riesiť s ňou…

Verim že vám to pomôže… ;)
17.11.2023 - 08:46:33
11
Izzy, zatial som si len nasiel dodavatela stroja..za 460 nasavanie,3 f. motor a dvojica mechov. Cez zimu by som to rad zbuchal ( odsavaci stol si budem vyrabat sam), len mam taky bordel v dielni, ze to bude tyzden roboty vypratat a potom poskladat naspat aj s odsavanim... A kym je cas tak robim vonku...
17.11.2023 - 09:56:44
01
3f odsavanie nieje moc vhodne na pripojenie pre male ručné naradie s priemerom pripojenia pod 100mm. Nemá dobrý podtlak. Je to vhodné na veľké cirkularky aj hobľuvačky kde je voľný prietok vzduch v celom profile nad 100 mm.
To len tak na zvazenie toho na čo to vlastne chceš.
17.11.2023 - 10:57:05
00
marseluspp vzbudil si moj zaujem, mozes pridat tiez nejake foto zo svojej dielne. Vyzera to tak, ze na amaterskeho hobblika by to mohlo byt pokoukanicko
18.11.2023 - 12:39:25
00
marseluspp napísal:
3f odsavanie nieje moc vhodne na pripojenie pre male ručné naradie s priemerom pripojenia pod 100mm. Nemá dobrý podtlak.

... myslim si ze na velky "deravy" stol 1m x 1,5m bude to odsavanie so 100mm rurou akurat...
18.11.2023 - 13:06:18
00
No neviem. Dielna je v ramci možností maličká s organizovanym chaosom a väčšina strojov je na kolieskach aby sa to dalo v pripade nutnosti váčšieho miesta presúvať.

Skôr sa mi zdá že ty Izzy máš blizko k dobrým strojom, hlavne keď som videl tu pásovú brúsku na železo a v pozadí rôzne škatule s ďalším náradím … ;) postni dačo z tvojej dielne …
18.11.2023 - 15:19:53
00
Izzy68 - vdaka za video. Rad si obcas pozriem ako niekto nieco vyraba alebo restauruje stare veci a podobne. Minule som rozmyslal nad tym ako niekto na sustruhu dokaze z dreva vyrobit rovnake diely, ktore su rovnako zaoblene a podobne. Sam som naposledy na sustruhu robil na strednej skole. A na tom tvojom videu je presne to vidiet, ako vyrobi jednu nohu a potom podla nej vyrobi dalsie 3 presne rovnake.
18.11.2023 - 18:51:12
01
keyboard_arrow_up