Joj Braňo, len ja som o Štrkáčovi počul prvýkrát od teba cez Stravu minuly týždeň ? To by som musel vedieť o nejakej odbočke a že taký Trail existuje na Trail forks som pozeral a nič som nenašiel. 🤷‍♂️😀 Nie som až tak znalý všetkých trailov ako ty stará líška 🤭🤣🙈
09.11.2023 - 11:24:28
00
ja som skor prekvapeny ze Opadalek je na TF a este aj nejaky hummus nad nim,skor odtial traily miznu ako pribudaju
09.11.2023 - 13:18:10
00
V tejto časti Malej Fatry si môžeš robiť čo chceš a trail dať kde chceš. Aktuálne tak konajú motorkári a nikto po nich nejde. Bicykle budú onedlho tým najmenším problémom, takže traily miznúť nemusia. Jedine odkiaľ budú musieť asi zmiznúť, tak je NP Malá Fatra a vybodnúť sa asi chodiť aj na CHPS. Neviem ešte osobne čo je na tom pravdy, ale údajne začali dávať pokuty na zvážnici, ktorá ide od Plešela na CHPS po červenej TZ. Aj tam osadili značku zákaz bicyklom a 5.stupeň ochrany. Kto toto robí v NP vedome a bez nátlaku, tak by mal vyletieť zo svojho postu..tu je vyhlásená vojna cyklistom. Ale aj bežci si to údajne schytávajú. Takže len ostáva dúfať, že niekoho nenapadne vyhlásiť NP aj v lokalite Martinské Hole-Minčol - predpoklady na to sú: je tam tak isto rozsiahla ťažba ako aj v NP MF, žije tam ten istý kôrovec, medveď, srna, jeleň a líška, sú tam také isté rozdrbané zvážnice a aj tie isté čučoriedky..podľa mňa by sa oplatilo ľudí vyhnať aj z Holí a Minčola. ? a tým pár peším vyvoleným napariť aspoň 50 éčok na deň za vstup, aby mohli obdivovať tú nespútanú krásu hôr :)
09.11.2023 - 15:44:45
08
Vojna cyklistom je hlavne v tvojej hlave a to dlhodoba, okrem toho kopec vymyslov a domienok co tu kazdy rok pises.
09.11.2023 - 16:20:39
01
Ty si Palko pekný prepináčik. Ty domnienka. Ty slušnočlovek, práve kvôli takým ako ty to ide celé dolu vodou. 😉 Ale buď rád, splnil si si svoj enviro bodík a NP bude opäť o kus zdravší vďaka tvojej milej aktivite.
09.11.2023 - 16:36:43
01
Čo by dali iné európske národné parky za možnosť pohybovať sa v nich na bicykli, tak ako je to na Slovensku. Treba sa pozrieť koľko cyklotrás je inde v Európe v chránených územiach.
09.11.2023 - 16:58:47
02
Vo Svajci su všetky turistické chodníky zároveň cyklotrasy. Áno, aj v Alpách.
09.11.2023 - 17:06:00
08
Švajčiarsky národný park:
- Im Winter ist der Nationalpark geschlossen (Wildruhezone)
- Keine Wintersportarten (Ski- oder Schneeschuhtouren), Fahrräder oder Fluggeräte

Rakúsky národný park Kalkalpen má 2 cyklotrasy a k tomu:
Das Radfahren und Mountainbiken ist im Nationalpark Gebiet nur aufmarkierten Routen in der Zeit von 15. April bis 31. Oktober, 2 Stunden nach Sonnenaufgang bis 1 Stunde vor Sonnenuntergang, erlaubt! ausnahme ist der Langfirst-Mountainbikeweg, hier beginnt die Bike-Saison erst ab 1. Juni.
09.11.2023 - 17:23:20
01
V Slovenských NP sa nedá pohybovať na bicykli - je tam všeobecný zákaz - celoročný. Bolo to tolerované a posledné 2 roky nastal hon na cyklistov a sú mega problémy aj tam kde neboli doteraz. Takže toľko k pohybu v NP u nás. Nikde nebola zverejnená poriadna štúdia prečo by sa tu nemohlo normálne jazdiť v určitých lokalitách aj v NP. V Tatrách majú aj turisti problémy mimo značených chodníkov, sú to ľudia čo chodia do určitých lokalít celý život a zrazu posledný rok nastal problém...bolo k tomu aj video na YT, len tam turisti sú asi lepšia komunita, lebo malo to medzi nimi veľkú podporu. Tu keby sa dalo, tak ma istý pán dá najradšej obesiť na výstrahu ostatným, chalan plný nenávisti.
09.11.2023 - 17:30:49
00
Mňa nezaujímajú neoficiálne trasy,ale oficiálne povolené v návštevnom poriadku. A v tom platí, že slovenské národné parky sú pre cyklistov v pohode oproti iným krajinám.
09.11.2023 - 17:32:24
01
No malo by ťa to zaujímať. Asi to bude problém, že "Vás nezaujíma" ...Na spomínanú CHPS napríklad nevedie cyklotrasa...o tom aká je tam príroda absolútne oničom pomlčím, človek s IQ nad 90 to vie sám rozlíšiť...Vyznačiť cestu so sklonom 20-30% a nazvať to cyklotrasou je absolútne mimo....takže áno...V MF je to bieda s cyklotrasami. Počin na CHPCh je tiež veľmi otázny. Takže vlastne len Kľačianska Magura má nejakú možnosť.+

Tu na odkaze sú traily, príroda je tam ďaleko krajšia ako u nás v nejakej MF, ako je možné, že tam je 700km trailov?

https://www.davos.ch/en/activities/on-the-bike/mountain-bike/trail-map#
09.11.2023 - 17:38:48
00
Pretože okolo Davosu nie je žiadne chránené územie. Slováci si mýlia chránené územie s horským terénom. Ja porovnám Švajčiarsky národný park, kde je úplný zákaz vjazdu cyklistov so slovenskými národnými parkami.
09.11.2023 - 17:46:37
11
A to je asi problém...že u nás sú chránené územia s pomerne nízkym významom. Nejdem tu postovať dnešné fotky z MF, ale ten Davos mi príde viac ako NP. Okolie CHPS je nehodnotný hospodársky les, napriek tomu ho plne rešpektujem ako NP a tak sa tam aj správam, akurát tam jazdím bicyklom, čím nič neničím.
09.11.2023 - 17:52:40
00
Nejde iba o ničenie. Zákaz vjazdu cyklistov má aj iný význam.
09.11.2023 - 18:01:34
00
Netuším aký...v horách sa pohybujem desiatky rokov. Keď sa dozviem reálny dôvod proti vstupu bicyklov, tak tam prestanem chodiť a biky predávam. Ten zákaz tam je od doby keď bicykle ešte ani do hôr nechodili ,lebo MTB na Slovensku bolo v plienkach.
09.11.2023 - 18:04:00
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up