Ja tému tiež uzatváram za mňa...dozvedel som sa množstvo veľmi cenných poznatkov. Nateraz okrem CHPS ruším jazdenie černôt v NP, pre absolútne nepriateľskú atmosféru. CHPS tiež len v čase absolútne najmenšej návštevnosti, žiadne víkendy a sviatky. A budem čakať na ďalší rozvoj problematiky. 🙄
10.11.2023 - 15:47:42
00
Len tak pre zaujimavost, kamarat ma zmapovane nelegalne polovnicke cesty a stavby (chaty) v Belianskych Tatrach. Ma to prechodene krizom krazom, samozrejme mimo ofiko chodnikov. Podla jeho prieskumu (ma to v mape zaznacene), je v porovnani s oficialnymi turistickymi znackami ovela vacsia, hustejsia siet polovnickych ciest a chat. Su vsade. A kto to riesi? Kedy ste o tom niekde citali? Kedy sa zeleni zavzdusnovali nad polovnikmi a ich aktivitami?
10.11.2023 - 15:49:00
00
Vidím, že cyklisti sa vlastne odvolávajú na ťažbu v lesoch. Veď keď oni môžu, tak my môžeme tak isto.
10.11.2023 - 15:49:37
01
branomelis napísal:
Ty hlavne si človek čo je schopný niekoho nahlásiť...ale už som to opravil. Zvládam to tu celkom dobre, len naozaj nemám rád pokrytcov ako ty....čo tu idú hovoriť o porušovaní pravidiel v NP a sami tam jazdia a okamžite sa chvália nadobudnutým vzdelaním....Si malá skupina ľudí, ktorú ozaj nemusím. Prepáč aj za urážky, ale fakt som nečakal mudrovanie, že kto porušuje jazdu v NP od človeka čo ju sám porušuje. Priznám sa, že si musím dať viac pozor na ľudí z cyklo prostredia. Sú tam pekné kreatúry...



pocuj bambulko, mozes mi nadavat do kretenov, kludne do arogantnych zbytocnych ludi

ale to aby si o mne verjne pisal ze som schopny clovek ktory je schopny nahlasit a to ma vobec nepoznas nic o mne nevies, to si vyprosujem, aspon ku klamstvam sa neznizuj
10.11.2023 - 15:50:24
10
inak nepadol tu tiez jeden zavazny argument, preco sa ist bicyklovat na zvaznicu kde to je zakazane ked mozme ist na zvaznicu ktora je o 500 metrov dalej (lucnaska mala fatra) a je to tam povolene :D
10.11.2023 - 15:53:11
00
bicycletour napísal:
Vidím, že cyklisti sa vlastne odvolávajú na ťažbu v lesoch. Veď keď oni môžu, tak my môžeme tak isto.


Nie. My hovorime, ze ked sa moze jazdit po lese na LKT, tak preco sa nemoze na biku - z hladiska zdraveho rozumu. Ked uz tam ta LKT cesta je, preco sa nemoze pouzit na absolutne neinvazivnu jazdu na bicykli. To je cele. Netvrdime, ze ked lesaci tazia systemom po mne potopa, ze my chcem jazdit systemom po mne potopa.
10.11.2023 - 15:53:54
06
Ešte mi nedá: Použite váš výraz : Ačohentizmus :)

rubik
prepáč, to, že si ma schopný nahlásiť je môj skromný názor...keď si predstavím, že mi sondujete aj s Palinom Stravu, tak ma berú mdloby. Ale je možné, že keby som ťa osobne poznal, tak možno nie si taký zlý človek ako sa tu robíš. Ale priznám sa, že nerozumiem tvojmu zaútočeniu na mňa....ja som veľmi kamarátsky človek kým ma niekto neatakuje. Vtedy som hrozne prchký a nepríjemný.
10.11.2023 - 15:54:33
00
bicycletour napísal:
hurmikak
Čo je na tom zložitého pochopiť, že tam je na vlastnom pozemku?


To chapem. Ja sa bavim o poskodzovani prirody bicyklom.
10.11.2023 - 15:55:26
01
Veď píšem, že keď tam jazdí traktor, tak môže aj cyklista. Takýmto systémom môžu všetci všetko.
10.11.2023 - 15:56:18
00
hurmikak
Tento článok si treba prečítať. Slovensko nevymýšľa nič nového:
https://mountainbike-tourismusforum.de/unterlagen/Umweltauswirkungen%20MTB.pdf
10.11.2023 - 15:57:37
00
lto napísal:
Zigo: nie je tak davno, co bicykel v NP problem nebol. Preco ? A preco kolobezka nie je vozidlo ? Preco vozidlo nie je ta doska s koleckom ? Preco nie lyze, atd. uz existuje asi trilion somarin, na ktorych sa ludia vozia, tak preco prave bicykel. Lebo to tak bolo kedysi ? Aj s kolobezkou mozes na cestu. Aj s lyzami. A btw, trojkolka nie je bicykel, rovnako aj 4kolka na retazovy pohon, ked uz. EXistuju motorove terenne kolobezky, pre nich zakaz vstupu neplati. A aky rozdiel je medzi nou a bicyklom ? Videl si tie hrube gumiska terennych kolobeziek ?

Sa to tu rozbehlo, tak az teraz som si vsimol, ze si ma neoznacil.
Osoba na klasickej kolobezke bez motora je chodcom, tak ako aj lyziak alebo korculiar, to sa mi zda vcelku logicke. Elektricka kolobezka je vozidlo.
10.11.2023 - 16:00:12
01
hurmikak napísal:
Len tak pre zaujimavost, kamarat ma zmapovane nelegalne polovnicke cesty a stavby (chaty) v Belianskych Tatrach. Ma to prechodene krizom krazom, samozrejme mimo ofiko chodnikov. Podla jeho prieskumu (ma to v mape zaznacene), je v porovnani s oficialnymi turistickymi znackami ovela vacsia, hustejsia siet polovnickych ciest a chat. Su vsade. A kto to riesi? Kedy ste o tom niekde citali? Kedy sa zeleni zavzdusnovali nad polovnikmi a ich aktivitami?



pockaj pockaj tu chces povedat, ze ochranari neriesia pytliakov alebo polvonikov i ked maju dost okleistene pravmoci? alebo ze sa nikto v bajkerskom fore neriesi polvnikov alebo co si tym chcel povedat?

ale ak si tym chcel povedat, ze ochranari neriesia polovnikov, tak asi by si mal nacriet viacej do analov slovenskych medii a mozno hlbsie do temy ochrany :)

napriklad teraz prebieha spor o kvotu na odstrel vlka to povedzme na ofiko urovni (medzi ochranarmi a polovnikmi)

existuje environmentalna policia ktora spolpracuje so strazou prirody a ta neriesi len skialpnistov, motorkarov atd ale aj pytliakov

alebo LZ VLK obvinuje ludi (ochranrov z oz prales a spol) za to ze ustupili polovnikom a umoznili im polovacky v praleosch SR co bola jedna z podmienok vyhlasenia tej rezervacie

alebo ak mas fejsbucik tak ti mozem postnut celu skupinu kde sa riesia nelegalne prikrmovacky

a tych veci je milion
10.11.2023 - 16:03:42
02
Ziadny spor s ochranarmi nebude, pretoze ochranarom uz sefuju polovnici a drevari. Takze toto by sme mali asi na najblizsie roky vyriesene.
10.11.2023 - 16:09:34
04
branomelis napísal:
Ešte mi nedá: Použite váš výraz : Ačohentizmus :)

rubik
prepáč, to, že si ma schopný nahlásiť je môj skromný názor...keď si predstavím, že mi sondujete aj s Palinom Stravu, tak ma berú mdloby. Ale je možné, že keby som ťa osobne poznal, tak možno nie si taký zlý človek ako sa tu robíš. Ale priznám sa, že nerozumiem tvojmu zaútočeniu na mňa....ja som veľmi kamarátsky človek kým ma niekto neatakuje. Vtedy som hrozne prchký a nepríjemný.


vies co ja sa s Palinom (len som ho tu spomenul ako Pala a nie Palo14 ci ako to ma) ani len nepoznam, netusim kto to je a takto ty potom si robis nazory, si myslis ze ja si pozvem nejakeho cloveka domov (aj keby som ho poznal) a potom si idete pozerat tvoju stravu? :D fu no teraz ta nechcem urazit ale nie si pre moj zivot na tolko zaujimavy a podstatny aby som to robil (fakt to neber ako urazku ale ja mam normlany osobny zivot:D)

strasne si si uletel a napisal si o mne dost urazok, veci co nie su pravda to ma mrzi, prezijem to :) ale praskac som neni

prelet si este raz co som tu pisal, ja som vas odzaciatku nazval inteligentmi ludmi len som sa cuduval na akych mylnych zakladoch robite svoje nazory a castokrat (a to si asi neuvedomujes, ked si zly) ze vystupujete arogantne ty/vy
10.11.2023 - 16:11:25
02
hurmikak napísal:
Ziadny spor s ochranarmi nebude, pretoze ochranarom uz sefuju polovnici a drevari. Takze toto by sme mali asi na najblizsie roky vyriesene.


suhlasim, ja si doknca myslim, ze coksoro uz nebudeme musiet ani riesit ci bajkujes v narodnom parku alebo nie :D ked tie uzemia prejdu drastickou decimaciou a uvidime ktory zrusia ako prvy. ja myslim ze mala fatra tam driemaju riadne kalasovci, potom pieniny - to sa da pochopit, napant znizia vymeru, velka fatra to nechem ani pomysliet co spravia, Poloniny pracuju aby sa tomu vyhli, uvidime
10.11.2023 - 16:15:09
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up