Ja osobne by som si vybral CF8. Ma overene DT Swiss kolesa s DT350 nabojmi, to iste plati o SLX vybave Shimano - to raz nastavis a mas pokoj. K tej vidle sa neviem vyjadrit, ja mam Fox 34 Float Rhythm - ano, ked sa naklonim do zakruty, tak kotuc cinkne, ale pruzenie aj chod je uplne bezproblemov, ked sa staras a sem tam streknes nohy Brunoxom. Nejazdim s tym traily, ani parky, to ma nebavi.
08.11.2023 - 11:00:15
01
Je to len o tom, či Ti bude ľúto za tými 500,- Eur navyše, alebo nie... Chybu neurobíš ani pri jednom... DB8 sú dobré brzdy a Deore vs SLX rozdiel minimálny...
08.11.2023 - 11:46:52
00
mam uz skoro 4 mesiace neuron cf 8 ked tak mi zavolaj poviem ti moje skusenosti
08.11.2023 - 12:56:40
00
ak máš tých 500 eur navyše,ber ten drahší-kolesá DT Swiss sú držiaky,stojí to za to-aj zvyšok výbavy je lepší,takže ak sú financie,v tomto prípade netreba šetriť
08.11.2023 - 14:57:34
00
Hi, dik za reakcie.
To kvoli comu sa pytam je najma porovanie pruzenia. Z nich novy Lyrik vychadza lepsie a v niektorych diskusiach sa objavuje aj nazor ze Fox-ky su servisne na tom horsie, drahsie a udajne aj menej vydrzia pri horsej udrzbe. Ze je potrebne naozaj pravidelne servisovat.

Tu je nejaka diskusia:
https://www.bike-forum.cz/forum/rs-lyrik-ultimate-charger-3-vs-fox-36-performance-elite

Spominali tam ze Foxky (36) bez udrzby zvyknu tiect. A tiez aj to ze novy Lyrik ma lepsi prejav ako nova Fox36

V podstate vobec nejde o tych 500e
Skor je u mna predpoklad ze prave ten serivs nebude uplne idealny, Tak kvoli tomu ta otazka ci nie je lepsie zvolit pruzenie RS s tym ze ak by bol casom problem napr. so stredmi, kolesami tak tie proste upgradnut, kedze tie budu asi menej haklive ako to nie idealne servisovane pruzenie.
Resp. vo vseobecnosti ci radsej nezvolit nizsiu verziu a casom proste urcite komponenty upgradnut.

No ale na nete sa popise kadeco, tak je otazka ci to co som nasiel ohladom tej spolahlivosti Fox pruzenia je vobec pravda.


Dik za reakcie.
L.


Naposledy upravil Luc-SVK dňa 09.11.2023 - 16:55:53, celkovo upravené 1 krát.

09.11.2023 - 15:58:51
01
Lyric Base a Rhythm 36 sú oproti vidlám, ktoré spomínajú na tom linku, úplne na opačnom póle hierarchie a majú spoločný snáď len názov. osobne som jazdil Rhythm 36, Performance 36 a nemal som nikdy žiadny problém, po každom výjazde som vidlu očistil a ošetril Brunoxom. verzie Ultimate a Performance Elite sú pre fajnšmekrov, neviem čo plánuješ jazdiť, ale ak preteky nie, netreba sa tým zaoberať. ako ti tu radia kolegovia, radšej priplatiť 500€ za kvalitnejšie komponenty ak je na to priestor.
09.11.2023 - 16:54:38
00
z týchto dvoch Spectral CF8, kvôli shimanu a servisu, Foxy nie su zlé ale ani z toho neodpadávam. Kvoli servisovaniu záruke a iným veciam by som ale išiel spokojne do iného výrobcu, ideálne nech je predajna v tvojom meste - vlastná skúsenosť... S kamošmi čo chodíme jazdiť na ebikoch každý jeden sme mali dosť veľké problémy ktoré sa riešili v rámci záruky. Jeden s pružením druhý so sedlovkou a ja s čapmi zadnej stavby, posielať by sa mi bike ozaj kvoli záruke nechcelo. Tiež by som zvážil či potrebuješ nutne kartbonový rám alebo nie, na ebike je to dosť zbytočné podľa mňa ale ja mám zase 90Kg... :-)
09.11.2023 - 18:22:00
01
Ináč ten spectral on cf8 teraz za 4799€ a DOPRAVA ZDARMA... 48 hodín...
10.11.2023 - 19:17:35
00
Zdravíčko. Prichádzam s klasickou otázkou X vs. Y.

Vyberám si prvý e-bike a podarilo sa mi zredukovať kandidátov na:
1. Kellys Tygon R90 (ročník 2023)
https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/pevne-a-hardtail/kellys-tygon-r90-29-elektrobicykel-cierna.html
2. Crussis ONE-Full 10.9-M (ročník 2024)
https://www.crussis.sk/eshop-crussis-horske-elektrokolo-one-full-10-9-m-2024-one-full-10-9-m-17-sk.html

Skúsim zosumarizovať moje dilemy, ktoré ma trápia:
1. Mám pocit, že pri Tygon-e robím iba jeden kompromis a tým je samozrejme absencia zadného odpruženia. Akurát, že to je celkom veľký kompromis.
2. Crussis má komponenty, ktoré ma veľmi nenadchýnajú, ale beriem to tak, že sa dajú časom vymeniť a rám bude plne odpružený vždy.
3. Doteraz som mal iba HT bicykle. Pri váhe e-biku sa obávam, že HT bude dosť nepríjemný pri vyšších rýchlostiach. Na druhej strane sa obávam životnosti, servisovania a prípadných opráv zadného pruženia.

Aké sú vaše názory či už na mojich kandidátov alebo na tie dilemy?
13.11.2023 - 09:19:28
00
Rozdiel HT vs Full je absolútne diametrálny, takže fakt sa treba dobre rozhodnúť... A čo sa týka výbavy, tak nejaký výraznejší rozdiel je len vo vidlici, áno 35 Gold je o dve triedy vyššie než Recon Silver, ale to je asi tak všetko... A to všetko máš za cenu len o chlp vyššiu ako pri HT Kellyse... Za mňa určite (z tých dvoch) Crussis...
13.11.2023 - 09:43:35
12
Ht nebrať a ten kls je na ht drahý jak čert.
Ten crs som mal v rukách a všetko je v silnej pohode. Slušný efull za dobrú sumu.
13.11.2023 - 09:52:27
10
Hoorhay napísal:
Zdravíčko. Prichádzam s klasickou otázkou X vs. Y.

Vyberám si prvý e-bike a podarilo sa mi zredukovať kandidátov na:
1. Kellys Tygon R90 (ročník 2023)
https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/pevne-a-hardtail/kellys-tygon-r90-29-elektrobicykel-cierna.html
2. Crussis ONE-Full 10.9-M (ročník 2024)
https://www.crussis.sk/eshop-crussis-horske-elektrokolo-one-full-10-9-m-2024-one-full-10-9-m-17-sk.html

Skúsim zosumarizovať moje dilemy, ktoré ma trápia:
1. Mám pocit, že pri Tygon-e robím iba jeden kompromis a tým je samozrejme absencia zadného odpruženia. Akurát, že to je celkom veľký kompromis.
2. Crussis má komponenty, ktoré ma veľmi nenadchýnajú, ale beriem to tak, že sa dajú časom vymeniť a rám bude plne odpružený vždy.
3. Doteraz som mal iba HT bicykle. Pri váhe e-biku sa obávam, že HT bude dosť nepríjemný pri vyšších rýchlostiach. Na druhej strane sa obávam životnosti, servisovania a prípadných opráv zadného pruženia.

Aké sú vaše názory či už na mojich kandidátov alebo na tie dilemy?


ten tygon90 je aj tak asi nedostupny. Treba brat tiez ohlad na to ze to je najdrahsie HT co maju. Ekvivalent specifikacny s RS Recon SIlver vidlou akoma crussi by bol skor Tygon R50 ktory je vyrazne lacnejsi. Ak chces porovnavat fully, tak skor by som dal do vyberu Theos R30. Tam moze byt okrem najnovsej sady od Shimana cenne aj ze to je linklide verzia, to znamena ze to je cele robene specialne pre ebiky, odolnejsie prevodove ustrojenstvo, prehadzovacka retaz, kazeta. Je tam v zasade v ovsetkom viac materialu aby to vydrzalo dlhsie najazdy a tvrdsie ebike podmienky. https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/celoodpruzene/kellys-theos-r30-29275-elektrobicykel-magic-green.html
akurat tu bolo aj nejake video k tomu https://www.youtube.com/watch?v=PhO76MQtyTo&ab_channel=MTBIKER_CZ
inak este pozeram co si pisal ohladom narocnosti servisovania a udrzby atp, tu ma kellys asi tiez vyhodu lebo maju vsetky capy/osky odpruzenia konstrukcne robene pre zjazdove bicykle takze je to dost predimenzovane aby to vydrzalo. to vidiet aj na sirke tych osiek/capov. Maju tam osky hrube ako palec, dute vo vnutry pre lahku vahu , vacsie priemery lozisk atp.
13.11.2023 - 13:41:29
10
Mikee napísal:
Ak chces porovnavat fully, tak skor by som dal do vyberu Theos R30


Popravde, Theos R30 by bol v hre keby nemal len 10 prevodov (to samo o sebe by som este asi predychal), ale hlavne nechcem mullet. Nemyslim, ze som typ jazdca, ktory by to realne vyuzil.
13.11.2023 - 14:07:49
00
Jasne kazdy podla preferencie. Inak k tym prevodom, pri ebikoch sa prave pocet prevodov znizuje za ucelom zvysovania odolnosti. Neprides o rozsah, lebo taketo nove sady su nachval robene s vacsim rozsahom, ale zmensi sa pocet prevodov aby bolo viac miesta na rozsirenie zosilnenie retaze, pastorkov, celkovo celeho prevodoveho ustrojenstva aby dlhsie vydrzal. To je ta filozofia Shimano Linkglide-u
13.11.2023 - 14:36:40
11
Mikee napísal:
Jasne kazdy podla preferencie. Inak k tym prevodom, pri ebikoch sa prave pocet prevodov znizuje za ucelom zvysovania odolnosti. Neprides o rozsah, lebo taketo nove sady su nachval robene s vacsim rozsahom, ale zmensi sa pocet prevodov aby bolo viac miesta na rozsirenie zosilnenie retaze, pastorkov, celkovo celeho prevodoveho ustrojenstva aby dlhsie vydrzal. To je ta filozofia Shimano Linkglide-u


Dik, toto je velmi cena informacia. Vlastne by som povedal, ze mozem zacat na novo s vyberom (este ze je do jari daleko)
13.11.2023 - 14:52:44
00
keyboard_arrow_up