corsair napísal:
Pero? Však podpisuješ, pero strčíš do vrecka akoby automaticky. Nikto si to nevšimol...

Takto nejako:
https://youtu.be/iPtceHizWwo?si=M6jbikOzHxsWDE7C
13.09.2023 - 22:03:50
01
Český prezidenti sú tuším preslávený
https://youtu.be/APXDT9lCyxk?si=7LUePPSU7gkDSzdt

Ale to tuším Gašpar Ovič urobil, že po podpise si akoby nič dal pero do naprsného vrecka...


Naposledy upravil corsair dňa 13.09.2023 - 22:19:12, celkovo upravené 1 krát.

13.09.2023 - 22:08:35
00
Dudo napísal:
Naucim ta aspon pero si vypytat :rofl:

Dakujem, ale:

Naco mi je pero,
naco mi je perie

Kludne si zanôťte ;)

1. mam ich dost, mozem rozdavat
2. ten vtip o vtákovi trhajucom si perie iste poznate

A k tomu pribehu o vajickach a restike, tam to mam tiez uplne opacne.

Koniec rozoberania.
13.09.2023 - 22:10:22
01
corsair napísal:
Český prezidenti sú tuším preslávený
https://youtu.be/APXDT9lCyxk?si=7LUePPSU7gkDSzdt


"Servítku pred ústa si nebral ani český minister financií Miroslav Kalousek, ktorý je známy vybrúseným jazykom a pichľavými bonmotmi. „Chýbalo málo a ku korunovačným klenotom - korune, žezlu a jablku - mohla pribudnúť ešte šabľa,“ povedal politik, o ktorého kladnom vzťahu k alkoholu vie česká verejnosť tiež svoje."
13.09.2023 - 22:16:27
04
:!:

https://www.instagram.com/reel/CwNRb0FtlBX/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng==
17.10.2023 - 08:23:44
05
Spravne! Moja zena ma tiez nepochvali, ked som rychlejsi...
17.10.2023 - 09:14:23
04
Caute, mozno sa to sem nehodi, ale bol by som rad za vyplnenie dotaznika k mojej rocnikovej praci (tykajucej sa moralnej filozofie). Dakujem

https://www.survio.com/survey/d/T4H1X1C4Y2M2F9G9Z
24.11.2023 - 15:28:55
01
som vyplnil, ale nenasiel som tam napovedu :-/
24.11.2023 - 17:56:14
00
Tato sutaz ma bavi, prvu otazku "pohlavie" a druhu otazku "vek" mi zatial odfajklo ako "spravnu odpoved"... idem dalej :rock:
25.11.2023 - 01:07:19
00
To s tými vajcami je trošku nadsadené.

Moja skúsenosť s kupovanim služieb, tovaru a všetkého ostatného je, že keď chceš stratiť kvalitného dodávateľa, tak mu daj voľnú ruku, nepreveruj jeho ceny, buď k nemu veľkorysý, prvý krát, druhý krát a potom to už bude pre neho standart, ktorý si môže k tebe dovoliť a bude to pre neho automatické a časom k tomuto standartu bude požadovať ešte viac, ale iba k tebe, ako k vernemu zakaznikovy, ktorý na to má.

Benevolentnost a ničím podložená dôvera v obchodných vzťahoch tieto vzťahy nakoniec väčšinou zničia. Naopak, osobne to mám tak, že najviac si ma ako zakaznika vie vážiť partner, ktorého mám možnosť a ochotu skontrolovať a trvať na dodržaní podmienok a moje snahy o zníženie ceny.

A ešte pridám ďalšiu svoju celkom čerstvú skúsenosť za mňa ako dodávateľa služby. Už nikdy neprislubim zakaznikovy po odsuhlaseni cenovej ponuky, že ak pôjde moja služba jednoduchsia (stavebnictvo)ako som pôvodne predpokladal, tak mu dám zľavu, pretože niekto sa toho chytí a tú zľavu bude očakávať dvojnásobnú ako pôvodne myslíš a napriek dobre odvedenej práci a ochote zľaviť dopadnes v jeho očiach ako niekto, kto ho dobehol.

Takže za mňa : presne definované podmienky a ich dodržiavanie a primeraná snaha ísť po cene robia vzťahy v biznise.
25.11.2023 - 05:37:44
02
My tu s deťmi rozoberáme pri varení obedu už pol hodiny ôsmu otázku :)
Pri tej otázke s električkou a výhybkou treba predpokladať, že všetci šiesti sú ľudia, ktorých vôbec nepoznáte a aj tak niekoho zabijete , čo je samozrejme strašné. No ak by sa vedelo, kto na koľajniciach leží, rozhodnúť by sa dalo kadejako. Morálne? Nemorálne?
Napríklad na jednej leží 5 nacistov a na druhej Nicholas Winton. Päť život alebo jeden? Päť mojich detí alebo jedno? Tu by si podľa mňa niektorí nezvolili ani jednu z možností, ale zvolili by si možnosť obetovať na križovatke seba, aby ju zastavili. Ale to práve nejde, taká možnosť nie je. Päť úplne cudzích mladých študentov alebo moja manželka, ktorá mi porodila jediné dieťa a ja trpím rakovinou v poslednom štádiu?Alebo električku vykoľajiť v strednej polohe výhybky? Ale taká možnosť tiež nie je. Proste musíte niekoho zabiť :(
Ktorý život má väčšiu cenu? Život niekoho, koho milujete, niekoho kto zachránil 669 nevinných detí, alebo má každý ľudský život pre vás rovnakú hodnotu? Čo potom trest smrti v niektorých aj demokratických krajinách pre vrahov a tak ďalej...
Čo je správne, morálne a logické a ako by sa mala zachovať väčšina?
Pekná sobotná debata v kuchyni u nás :lol:
25.11.2023 - 11:15:20
01
PINY Neries. V Malatinej elektricka aj tak nikdy premavat nebude :-D
25.11.2023 - 11:35:51
00
PINY napísal:
My tu s deťmi rozoberáme pri varení obedu už pol hodiny ôsmu otázku :)
...Proste musíte niekoho zabiť :(
Ktorý život má väčšiu cenu?

Este je tu moznost nestavat sa do mesiasskej role a nechat to fatalisticky na osud.
25.11.2023 - 11:36:40
01
user_id napísal:
PINY Neries. V Malatinej elektricka aj tak nikdy premavat nebude :-D


Chvalabohu :P
25.11.2023 - 11:36:52
00
V reálnom živote by to aj tak nebolo tak, že tu máš výhybku a keď ju nepotiahneš, zomrú piati, a keď potiahneš, zomrie jeden. Obyčajne je to tak, že nevieš, čo sa stane, alebo nevieš, ako manipulovať s výhybkou, alebo nevieš, či nebudeš braná na zodpovednosť, keď sa do toho postaráš a nevypáli to podľa predstáv...
25.11.2023 - 12:05:42
00
keyboard_arrow_up