hlavne kto to preboha staval ? ten si určuje dozor (na slovensku spravidla kamaráta…).Dal na to okrúhlu pečiatku tak myslím že čoskoro má na krku vyšetrovateľa
04.12.2023 - 11:25:19
00
Ja to mam tiez zamknute, ale dostalo ma to, ze tam je asi vsetko zle. Hlavne prave uhly, ze krive :D
04.12.2023 - 11:39:42
00
to asi stavali absolventi Vysokej skoly zivota, ktorym nejaky projektant, podplateny betonarskou lobby, predsa nebude hovorit, co maju robit.
04.12.2023 - 11:41:42
03
bubulak napísal:
Wau, toto je šialené. Článok mám zaknutý, možno sa to v ňom spomínalo ale kde bol stavebný dozor?

prečítaj si ods. (1) stavebný dozor tu vôbec nemusel byť(ak stavebník je SD ochotný platiť, tak ho môže mať)

STAVEBNÝ PORIADOK
ODDIEL 1
OPRÁVNENIE NA USKUTOČŇOVANIE STAVIEB
§ 44 Oprávnenie na uskutočňovanie stavieb
(1)
Stavať pre iného stavebníka môže iba právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá má oprávnenie na stavebné alebo montážne práce podľa osobitných predpisov2) a zabezpečí výkon činnosti stavbyvedúceho odborne spôsobilou osobou [§ 46a ods. 2 písm. d)].
(2)
Právnická osoba alebo fyzická osoba oprávnená na podnikanie podľa osobitných predpisov2) môže stavať stavbu pre vlastnú podnikateľskú potrebu, aj keď stavebné alebo montážne práce nie sú predmetom jej činnosti, ak zabezpečí výkon činnosti stavebného dozoru odborne spôsobilou osobou [§ 46a ods. 2 písm. d)].
(3)
Jednoduchú stavbu môže uskutočňovať fyzická osoba ako stavebník svojpomocou, prípadne za výpomoci ďalších fyzických osôb, ak zabezpečí primerané technické vybavenie a stavebný dozor nad uskutočňovaním stavby odborne spôsobilou osobou [§ 46a ods. 2 písm. d)], pokiaľ sám nie je odborne spôsobilý dozor vykonávať. Toto ustanovenie sa pri uskutočňovaní drobných stavieb uplatní primerane.
(4)
Ak stavbu uskutočňuje zahraničný dodávateľ, je stavebník povinný, ak osobitné predpisy neustanovujú niečo iné, preukázať stavebnému úradu, že tento dodávateľ je oprávnený uskutočňovať takú stavbu podľa práva platného v príslušnej krajine.
04.12.2023 - 11:45:57
00
nj, usetrili...
04.12.2023 - 11:50:08
00
predpokladam ze to stavala firma ktora dala najnizsiu cenu vo vyberovom, viac sa pri vybere asi neskuma
na sprosteho aj v Malatinej balkon spadne - tie drotiky ala vystuz ma dostali, okrem toho sa to tvari, ze ho betonovali dodatocne, dobry masaker - cela bytovka a fakt staci tych par fotiek
04.12.2023 - 11:55:30
00
Ja nepredpokladám nič, už som toho na stavbách zažil dosť. Tu je toľko možností zlyhania v celom reťazci, že by som iba tipoval.
04.12.2023 - 12:00:11
01
Ja inak toto nepochopím, ako môže mať štát a vlastne aj drvivá väčšina súkromného sektora predstavu, že najlacnejšia cena vyhráva súťaž, tu absentuje všetko a najmä zdravý rozum. Kde zostal priestor, pre overitelné a pravdivé referencie z ohľadom na stavby, ktoré už firma realizovala, platobná disciplína, doba výstavby tej ktorej stavby a koniec koncov aj nejaká lokálnosť uchádzača?
04.12.2023 - 12:11:50
03
Nuž lebo čo najlacnejšie vyrobiť ale strašne k.u.r.e.v.s.k.y. draho predať
04.12.2023 - 12:25:00
00
K clanku mi hodilo reklamu na zivicovu injektaz , stabilizaciu zakladov a murov :D :D, tomu sa hovori dobre zacielena reklama :lol:
04.12.2023 - 12:25:47
02
Typicky priklad panelka pri TN. S jednym kratkym usekom sa seru uz ako dlho. Navyse sa musia postavit dva nove mosty ponad Vah. Jeden maly 15m podjazd v Turnej pri druzstve robili skoro dva roky. A stale to nie je dokoncene na 100%.
04.12.2023 - 12:29:09
10
a to co dokoncili vyzera ako nieco co potrebuje rekonstrukciu. ten je asfalt je hrbolaty, droli sa, na jednom useku ked robili druhy pruh im nevyslo napojenie tak to tam sfrezovali do roviny a pod. lahodky.

ja inak nechapem co to je za ludi - cely ten retazec - ci su tak blbi, alebo ich neserie ze mozu tym ich vytvorom niekoho dokonca zabit, ci v tych ludoch nieje kusok zodpovednosti. medzi kym to vlastne zijem.
04.12.2023 - 12:58:23
10
dotm napísal:
tá tak určite nesvieti


Neviem ako svieti teraz, ale velmi dobre ju byvavalo vidiet do mojmiroviec :)
04.12.2023 - 13:01:14
00
Vyzerá, že SD tam bol, ale nejak divne personálne poprepájaný…na Slováka
História bytového domu v Malatinej
- podpis zmluvy na výstavbu bytovky v roku 2019 firmou House realization;
- návrh na umiestnenie stavby bol podaný obchodnou spoločnosťou Samit, pričom štatutár bol uvedený Ľubomír Faktor s rovnakým sídlom spoločnosti, ako má House realization, Horný Val 8/17 Žilina;
- Ľubomír Faktor dostal od bývalého vedenia Zdenka Kubáňa mandát projektového manažéra;
- firma Samit bola v júni 2021 zrušená a následne vymazaná z obchodného registra;
- Potom prišla firma Lukama, firma stavebného dozoru, ale fakturovala obci odmenu projektového manažéra Faktora;

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23252150/v-bytovke-hrozi-zrutenie-stropov-aj-balkonov-statik-zistil-aj-dalsie-zavazne-chyby.html
04.12.2023 - 13:02:03
00
stanlee napísal:
Ja inak toto nepochopím, ako môže mať štát a vlastne aj drvivá väčšina súkromného sektora predstavu, že najlacnejšia cena vyhráva súťaž, tu absentuje všetko a najmä zdravý rozum. Kde zostal priestor, pre overitelné a pravdivé referencie z ohľadom na stavby, ktoré už firma realizovala, platobná disciplína, doba výstavby tej ktorej stavby a koniec koncov aj nejaká lokálnosť uchádzača?


Pokial ponuka zohladnila prepdokladany rozpocet vystavby + ziska akceptovatelny firmou, tak aj najnizsia cena moze byt OK. Po vypnuti ad blockera a fotiek co som videl, tak to stavali prahsprosti amateri, ktori mozno ani tu vykresovu dokumentaciu citat nevedeli.
04.12.2023 - 13:08:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up