Vie mi niekto povedať, čím môže byť spôsobené, že plášť, ktorý som bez problémov používal ako bezdušový, mi nejde vôbec nafúkať, pretože po bokoch zrazu prepúšťa vzduch? Pred týždňom som na ňom ešte jazdil, teraz je úplne vyfučaný, bez defektu a iba trochu sa dvihne a fuci to z bokov. Ide o Hans Dampf 2.35, ktorý je už starší a dostal som ho ako použitý, vo veľmi dobrom stave. Od septembra som ho bez problémov používal. Bicykel je v chlade, okolo 0 stupňov. Môže to byť spôsobené kombináciou staršej gumy+chladu, teda horšej priľnavosti?
08.12.2023 - 19:21:24
00
XCBoy napísal:
Vy, čo jazdite Maxxis (XC), viac sa vám osvedčilo mať Ikon v predu aj v zadu, alebo našli ste nejakú vhodnejšiu alternatívu pre lepšiu stabilitu na prednom kolese?

Aspen 2,4" vpredu aj vzadu. Pri správnych tlakoch držia prekvapivo dobre
08.12.2023 - 20:30:12
00
Akoze teraz v zime? 😁
08.12.2023 - 20:31:05
00
ja mam teraz tufa 11 a 14 oba od leta dost jete. a som prekvapeny ako to ide - zatial som vyslapal vsetko co som vladal potocit. urcite by som s 2.6 rekonom co som jazdil 2 zimy toho presiel viacej ale urcite nie ovela. maxxis robi skosene stuple a to v zime asi vadi. ta jazdena 11 ma urcite lepsi zaber ako novy ikon 2.35, citil som to aj v lete na sypkych povrchoch.
08.12.2023 - 20:54:59
01
Ja keby som nemal tak daleko do lesa tak asi vozim nejake 2.6 WT wetscreem teraz v zime 😁
08.12.2023 - 21:20:41
00
Ahojte , viem ze sa to tu niekde riesilo len nejako neviem dohliadat, aky je rozdiel pri plastoch Vittoria Barzo/mezcal medzi sivou / hnedou bocnicou ? Resp, ktora je ta lepsia ? Vdaka
09.12.2023 - 10:54:23
00
Plaste so sivou bocnicou ju maju s dalsou vrstvou ochrany, hnede nie, cize ak chces odolnejsie, chod do sivej bocnice.
09.12.2023 - 11:02:16
02
https://int.vittoria.com/collections/cross-down-country-tires

dole je graf, na ktorom prehladne vidis hlavne vlastnosti jednotlivych modelov

bezova bocnica - xc race
seda bocnica - xc trail
09.12.2023 - 11:30:14
01
XCBoy napísal:
Vy, čo jazdite Maxxis (XC), viac sa vám osvedčilo mať Ikon v predu aj v zadu, alebo našli ste nejakú vhodnejšiu alternatívu pre lepšiu stabilitu na prednom kolese?


Full mam obuty na trail 2.6 Forekaster V2 (Maxterra) vpredu a vzadu 2.4 Forekaster V2 (Dual) .. - realne rozmery plastov su tak 62mm a 58mm :)

HT mam Rekon race 2.4 vpredu a vzadu 2.4 Aspen

Ikon som mal len raz vzadu a jeho bocne stuple su takmer neexistujuce, Rekon Race je z tohto pohladu na tom o dost lepsie ale je to skor guma na zadne koleso..
Mne sa s tym slapave traily v BA chodia dobre s tym ze to vobec nehrotim v zakrutach

Lepsia guma dopredu by mal byt :
Rekon - mne sa zdal slaby ale urcite lepsi ako RR
Ardent - neskusal som osobne
Forekaster V2 - podla mna fajn univerzal na lokalne BA "Enduro"
Dissector - mal som na HT vpredu, je to este stale celkom lahky plast na to co to je, ma mohutne bocne stuple , daval som ho po Rekone a bol to mega skok vpred
DHF - klasika, mal som jeden cas dost divoku kombinaciu DHF 2.5 Maxxgrip s DH casingom vpredu a vzadu bud povodny trail boss 2.25 alebo ikon 2.2..bolo to ako tlacit pred sebou pluh :rofl: ale drzalo to krasne
-neskor som k tomu dokupil aj DHR 2.3 a bol to plnohodnotny traktor.
Assegai - Dissector - som mal najpomalsie kombo ale stale sa stym dal spravit 100km+ vylet po Karpatoch

Este mimo maxxis plastov som bol spokojny prave s povodnym plastom na HT- WTB Trail boss 2.25, ten vzor je taka klasika vela vystupkov stredne velke bocne stuple, drzalo to pekne a rychlo odvalovalo
- len ma odradila povacsine vacsia cena WTB a pre mna nie az tak prehladne oznacenie roznych plastov (bocnice zmesy) tak som odtal pri maxxisoch

-a teda bolo tu spomenute Barzo a Mezcal a podla mna to je asi naj kombo ked hladas nieco co aj drzi dobre ale vazi malo a dobre odvaluje a da sa stym prejst naozaj vselico (hodnotim podla Strenkiho ktory s tym chodi vsetko od slapavych trialov az po Slovenske "black diamond" traily)
09.12.2023 - 11:50:09
01
Okrem zimy kedy ta zmes je ako letne gumy vo februari v Oravskej lesnej 😁
09.12.2023 - 11:58:58
03
scarinko napísal:
Ja keby som nemal tak daleko do lesa tak asi vozim nejake 2.6 WT wetscreem teraz v zime 😁

Dnes v pohode rocket ron/race king. Uplne to staci. Ak je maksi udupany sneh, tak uzivis aj stuplaky, ale inak bud to nejde vobec, alebo staci aj toto.
09.12.2023 - 19:41:33
00
Uvidime co bude zajtra. Nobby+Will 2.4 na 30mm rafkoch je to cca 59mm siroke.
09.12.2023 - 19:51:23
00
Ixnay napísal:
DHF 2.5 Maxxgrip s DH casingom vpredu a vzadu bud povodny trail boss 2.25 alebo ikon 2.2..bolo to ako tlacit pred sebou pluh :rofl: ale drzalo to krasne


Toto je vskutku podivuhodna kombinacia
Mne stačilo dať k DHF namiesto DHRII Dissectora a mal som pocit ,že ten bike úplne prestal brzdiť,pričom to extra nejako výrazne lepšie nešlo,s Ikonom v kombe s DHF to už je uchylarcina?
09.12.2023 - 19:55:55
01
scarinko napísal:
Okrem zimy kedy ta zmes je ako letne gumy vo februari v Oravskej lesnej 😁


Podla mna drzia v pohode aj v zime.
09.12.2023 - 20:00:31
01
Moc to riesite, ste uz jak bezkari s voskami :D

scarinko : 19mm rafky a 54mm sirka a stacilo :) A videl som aj nejakeho nestastnika na graveli s baranmi. Pneus mal siroke, ale s tymi baranmi si to musel uzivat :lol:
09.12.2023 - 20:03:17
07
keyboard_arrow_up